Binance CEO’su Savlara Yanıt Verdi: O Satış BTC’yi Düşüremez!

Binance CEO’su Savlara Yanıt Verdi: O Satış BTC’yi Düşüremez!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su Savlara Yanıt Verdi: O Satış BTC’yi Düşüremez!

Binance bu hafta BNB fiyatını korumak için Bitcoin sattığı savlarıyla gündeme geldi. Söylentilere yanıt getiren CEO CZ, bunun matematiksel olarak imkansız olduğunu açıkladı.

Binance CEO’su, borsasının Bitcoin sattığını bir sefer daha yalanladı

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Binance, bu hafta Bitcoin sattığına dair argümanlarla ateş altında kaldı. Kripto analisti zkHopium, yakın tarihli bir tweet’te Venüs Protokolü’ndeki BNB tasfiye olayıyla ilgili telaşlara değindi. Venüs ve BNB ile alakası hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik. ZkHopium, Binance’in bu nedenle BNB fiyatını korumak için Bitcoin satmasının pek mümkün olmadığını söylüyor. Raporun detaylarına buradan göz atabilirsiniz:

“Bunu düşünmek çılgınca”

ZkHopium’un raporu Binance CEO’sundan tebrik iletileri aldı. Analistin odak noktası, 30 milyon dolarlık bir satışın Bitcoin fiyatı üzerindeki potansiyel etkisiydi. CZ ise 30 milyon doların BTC’nin günlük süreç hacminin %0,001’inden azını temsil ettiğini vurguladı.

Bu ortada zkHopium, FUD anlatısının kökeninin Ekim 2022’ye dayandığını savundu. Bu bilhassa Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminin hack teşebbüsü ile darbe aldığı vakitti. Olay sırasında bir hacker iki milyon BNB bastı.

Venus Protocol’de neler yaşandı?

Analiste nazaran deneyimli bir hacker, Venüs Protokolüne yaklaşık 900 bin BNB yatırdı. Daha sonra, bu mevduatı kullanarak yaklaşık 150 milyon dolarlık USDT ve USDC’yi borç aldı. Lakin buna karşılık olarak BNB Chain topluluğu iki milyondan fazla BNB’yi, yani yaklaşık 550 milyon doları yaktı. Misal biçimde Venüs Protokolü bir idare teklifini (VIP-79) hayata geçirdi. Teklif, kullanılan kredinin tek tasfiye memuru olarak BNB Chain’i onayladı.

Ayrıca Binance Chain, önümüzdeki tasfiye sürecini kolaylaştırmak için belirtilen tasfiye memuru cüzdanını Aralık 2022’de 30 milyon BUSD ile finanse etti. Analist ayrıyeten, Haziran 2023’te 30 milyon dolarlık USDT enjekte edildiğini bildirdi. Ek olarak, Ağustos ayında da emsal bedelde olduğunun altını çizdi.

BTC Piyasası: Binance CEO’su Savlara Yanıt Verdi: O Satış BTC’yi Düşüremez! 1

Özellikle zkHopium, Venus Protokolü’nün tasfiye düzeneğinin evvelden belirlenen bir teminat içerdiğini belirtti. Bu, tasfiyecilerin limit dahilinde teminatın %50’sine kadar nakde çevirebilecekleri manasına geliyor. Ayrıyeten, isterlerse fiyatların %10’unu anında cebe indirebilir.

Binance ve BNB için bu düzey kritik

Bu ortada, BNB için yaklaşan tasfiye eşiği şu anda 196 dolar düzeyinde. Bu düzey daha evvel 220 ve akabinde 210 dolar olarak ortaya çıkmıştı. ZkHopium’a nazaran mevcut gelişmeler tasfiye memurunun 60 milyon USDT geri ödemesi yaptığını gösteriyor. Geri ödeme 296.583 BNB’nin tasfiyesiyle son buldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap