Binance CEO’su O Altcoin İçin Uyardı: Müsaade Vermeyiz!

Binance CEO’su O Altcoin İçin Uyardı: Müsaade Vermeyiz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su O Altcoin İçin Uyardı: Müsaade Vermeyiz!

TRON kurucusu Justin Sun’ın en son TUSD süreçleri Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan reaksiyon aldı. Zhao, Sun’ın son TUSD para yatırma süreçlerini kullanarak SUI tokenlarını talep etmeye çalışması halinde Binance’in harekete geçeceğini söyledi. Fakat Sun, TUSD transferinin bir kısmının kazara stake’e geçtiğini belirtti. Bu da Binance Launchpool’da SUI tokenları formunda mükafatlar kazandıracak bir yatırım atağı. İşte detaylar…

Binance CEO’su Justin Sun’ı uyardı

Binance CEO’su Changpeng Zhao Justin Sun’ı SUI tokenları toplamaya çalışması halinde borsanın kendisine karşı harekete geçeceği konusunda uyardı. Lakin Sun, hareketlerinin kasıtsız olduğunu belirterek süratle özür diledi. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Whale Alert tweet’lerine nazaran, Sun bugün erken saatlerde hareketliydi. Binance’e toplam 115 milyondan fazla TrueUSD (TUSD) stablecoin’i transfer etti. Binance’in bugün yaptığı açıklamaya nazaran TUSD, Mysten Labs’ın Sui Network’ünün mahallî tokenı olan SUI’yi farmlamak için Binance Launchpool’da stake edilebilen iki token’dan biri (bir başkası BNB). Yield farming, DeFi protokollerine likidite sağlayarak token kazanma sürecidir.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, “TUSD’deki devasa transferlerini fark ettik” dedi. Sun’ın bu tokenlardan rastgele birini Launchpool aracılığıyla mevcut Sui tokenlarını almak için kullanması halinde Binance’in “buna karşı harekete geçeceğini” tweetledi. Zhao, “Binance Launchpool, birkaç balina için değil, ferdî kullanıcılarımız için airdrop hizmeti olarak tasarlanmıştır,” dedi. Son olarak, “İşin güzel tarafı şu: Blockchain’ler şeffaf”.

Justin Sun’ın karşılığı ne oldu?

Sun, TUSD transferinin likidite sağlamak için yapıldığını açıklığa kavuşturmak için süratli hareket etti. Bununla birlikte, bu stablecoinlerden kimilerinin “yanlışlıkla” SUI token mükafatları kazandıracak borsa kampanyalarına katılmak için kullanıldığını ve hareketin bilakis çevrileceğini de kelamlarına ekledi. Sun, TUSD’nin piyasa yapıcısı olan Tron DAO Ventures’ın tokenları piyasa yapma maksadıyla Binance’e yatırdığını söyledi.

Sun tweetinde, “Ne yazık ki, kimi grup üyelerimiz bu fonların kullanım gayesinin tam olarak farkında değildi . Kazara bir kısmını borsa kampanyalarına katılmak için kullandı. Bu yanılgının farkına vardıktan sonra derhal borsa grubuyla temasa geçtik. Akabinde fonların tamamının iade edilmesini sağladık,” dedi.  Sun, “Bunun için samimiyetle özür dileriz,” diye ekledi.

Binance Launchpool, Eylül 2020’de DeFi’nin yükselişi sırasında ortaya çıktı. Platform, kullanıcıların BNB ve öbür tokenları stake etmeleri karşılığında yeni tokenları kazanmalarına imkan tanıyor. Launchpool, esasen yeni tokenlar satın almak için bir platform olan Binance Launchpad’den farklıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su O Altcoin İçin Uyardı: Müsaade Vermeyiz! 1

Tek sorun “iletişim eksikliği”

Bu, Zhao’nun Sun’a karşı alenen yaptığı birinci ihtar üzere duruyor. İki yönetici yıllar boyunca yakın bir bağlantı içinde oldular. Sun yaptığı açıklamada bu olayın “sadece bir iletişimsizlik” olduğunu söyledi. TRON kurucusu, “CZ’ye ileti attım ve o da bunu anladı” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap