Binance Bu Web 3.0 Coin’ine Yatırım Yapıyor: Fiyat Haberle Fırladı!

Binance Bu Web 3.0 Coin’ine Yatırım Yapıyor: Fiyat Haberle Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Web 3.0 Coin’ine Yatırım Yapıyor: Fiyat Haberle Fırladı!

Binance Labs, ağırlığını Web 3.0 coin projelerine, merkezi olmayan finans (DeFi) ve cross-chain yeteneklere odaklanan birkaç Blockchain’e veriyor.

Binanace Labs’ın yatırım haberiyle Web 3.0 coin projesi yükseldi

Binance kripto para borsasının risk sermayesi (VC) kolu olan Binance Labs, Salı günü yaptığı açıklamada, Oasis Vakfı’nın 200 milyon dolarlık ekosistem geliştirme fonuna katkıda bulunacağını duyurdu ve büyük yatırımcıların alternatif Blockchain ağlarında gelişmekte olan projeleri desteklemeye istekli olduğuna dair güçlü bir sinyal gönderdi.

Yatırımla Binance Labs, Ethereum ile rekabet etmeyi amaçlayan alternatif bir akıllı sözleşme platformu olan Oasis Network’ü (ROSE) desteklemek için diğer önde gelen VC firmalarına katılıyor. Kriptokoin.com olarak daha önceki haberlerimizde bildirdiğimiz üzere, Oasis Foundation, gelecek vaat eden girişimleri Blockchain’e çekmek için başlangıçta 160 milyon dolarlık bir geliştirme fonu başlattı. Binance Labs’e ek olarak, ekosistem geliştirme fonunu destekleyen diğer önemli VC firmaları arasında Hashed, Jump Capital, Dragonfly Capital ve Draper Dragon yer alıyor. Haberin ardından altcoin fiyatı günlük bazda %25’ten fazla artış kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Web 3.0 Coin’ine Yatırım Yapıyor: Fiyat Haberle Fırladı! 1ROSE fiyatı son 24 saat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Binance Labs fonunun başkanı Bill Chin, projeyi destekleme nedenleri olarak Web 3.0 coin projesi Oasis Network’ün ‘ölçeklenebilirlik ve gizliliği koruma özelliklerini’ ve Web3 geliştirmesini ilerletme yeteneğini övdü. Binance Labs, son 12 ayda birkaç Blockchain projesine yatırım yaptı. Aralık ayında VC firması cross-chain protokolü olan Multichain’e 60 milyon dolarlık bir yatırım turuna öncülük etti. Birkaç hafta sonra Binance Labs, Woo Network’ün 12 milyon dolarlık A Serisi finansman turuna katıldığını duyurdu. Girişim sermayesi, 2021’de Blockchain endüstrisinde büyük bir sıçrama yaptı ve yatırım firmaları yılın ilk 10 ayı boyunca kripto odaklı projelere 17 milyar dolardan fazla para pompaladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap