Binance, Bu Ülkede Kripto Lisansını Aldı!

Binance, Bu Ülkede Kripto Lisansını Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Ülkede Kripto Lisansını Aldı!

İşlem hacmine nazaran Dünya’nın en büyük kripto para borsası unvanını elinde tutan Binance, bir Körfez bölgesinde daha resmi lisansına kavuştu. Lokal basına düşen haberlere nazaran Binance, Dubai’de hizmet vermek için resmi protokolleri geçti.

Dev kripto alım-satım platformu, BAE devlet kuruluşu Sanal Varlık Düzenleme Kurumu VARA’dan ferdî ve kurumsal yatırımıcılara hizmet vermek için onay aldı.

Binance Milletlerarası Pazarlar Lideri Richard Teng, gelişmenin akabinde şu kelamları söyledi:

“VARA tarafından operasyonel MVP lisansını elde eden birinci kripto para borsası olduk. Kendimizle gurur duyuyoruz. Bu üslup işler bir iki günde gerçekleşmiyor. Dubai bölgesinde lisans almak için bir yılı aşkın müddettir çalışıyoruz.”

Kripto Kesiminin Gözü Körfez’de!

Altcoin projeleri fon bulmak hedefiyle, borsalar ise büyük müşteri potansiyeli için körfez ülkelerine büyük ilgi gösteriyor. Birleşik Arap Emirlikleri, yüksek sermaye kapasitesi nedeniyle blockchain geliştiricilerinin ana maksatları ortasında yer alıyor.

Batı dünyası tarafından “geri kalmışlık” ile itham edilen Körfez ülkeleri, kripto para ve blokchain teknolojisini kucaklarken ABD üzere gelişmiş ülkelerin devlet kurumları ise teşebbüslere karşı her türlü zorluğu çıkartmaya devam ediyor.

Coinbase kurucusunun bu sabah ortaya attığı teze nazaran SEC, soruşturmadan evvel borsadan bütün altcoinleri delist etmesini istedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap