Binance Bu Altcoin’i Listeleyecek: Balina Hepsini Sattı!

Binance Bu Altcoin’i Listeleyecek: Balina Hepsini Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Bu Altcoin’i Listeleyecek: Balina Hepsini Sattı!

Kripto para borsası Binance, Arbitrum’u (ARB) USD ve USDT paritelerinde listeleyecek. Bu ortada, bir Arbitrum balinası, elindeki tokenleri sattı. Ethereum ölçeklendirme tahlili Arbitrum, 113 milyon ARB tokenini ekosistemindeki DAO’lara dağıtmaya başladı

Binance US Arbitrum Token (ARB) ile yayına girecek

Binance’ın ADD kolu olan Binance US, 26 Nisan’da ARB/USD ve ARB/USDT paritelerinde alım satımlara başlayacak. Bu kapsamda Binance, ARB para yatırma süreçlerinin açılmasıyla birlikte Arbitrum Token (ARB) ile listeleyeceğini duyurdu.

BTC Piyasası: Binance Bu Altcoin’i Listeleyecek: Balina Hepsini Sattı! 1

Chain Trident, Arbitrum’dan tahsis edilen tüm ARB’leri sattı

Bu ortada, 0xScope izlemesine nazaran, Arbitrum ekosistem fonu Trident, Arbitrum’un birinci ARB tahsisinin eko-DAO’suna dağıtımını tamamlamasının akabinde ETH ve USDC için tahsis edilen 257.540 ARB’nin tamamını sattı.

BTC Piyasası: Binance Bu Altcoin’i Listeleyecek: Balina Hepsini Sattı! 2

Arbitrum airdrop DAO’lara 120 milyon dolarlık ARB sağladı

Ethereum ölçeklendirme tahlili Arbitrum, ekosistemindeki DAO’lara tahsis edilen 120 milyon dolar pahasında ARB token dağıttı. Nansen, Arkham ve LookOnChain üzere önde gelen Ethereum tahlil firmaları, uygun protokollerin adreslerine yaklaşık 100 milyon ARB transferi yapıldığını bildirdi. Başlangıçta 125 DAO’ya tahsis edilen ölçü 113 milyon ARB tokenine tekabül ediyor. Bu da cari fiyatlarla yaklaşık 148 milyon dolar pahasında. Spotonchain’e nazaran, şu ana kadar cari fiyatlarla yaklaşık 120 milyon dolar pahasında yaklaşık 90 milyon ARB dağıtıldı.

Önde gelen alıcılar ortasında Treasure DAO, SushiSwap, Dopex, Radiant ve Balancer yer alıyor. TreasureDAO ve GMX, her biri 8 milyon ARB ile tahsis edilen en yüksek ölçüsü alacak. Akabinde SushiSwap, Balance, Uniswap, Curve ve Dopex, her biri 3 ile 5 milyon ARB alacak.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Arbitrum airdrop’unun DAO Dağıtımı dün gece gerçekleşti. Arbitrum protokollerine yaklaşık 120 milyon ARB gönderildi. Lakin tüm projeler şimdi tahsisatlarını almadı.

Yukarıda belirtilen projelerin yanı sıra, 118 başka ekosistem protokolü de değişen ölçülerde ARB airdrop’u alacak. Arbitrum grubu token dağıtımının bu hafta sonuna kadar tamamlanmasını bekliyor.

Airdrop ekosistemin büyümesini destekleyecek

DAO’lar, ARB airdrop’undan kendilerine düşen hissesi nasıl dağıtacaklarını seçme konusunda bağımsızlığa sahip olacak. Kullanıcıların geriye dönük olarak ödül almaları mümkün. Ya da yeni ARB teşvikleri sunarak likidite ve kullanımı teşvik edebilirler. Bir blog yazısında Arbitrum takımı, DAO hazinelerine yönelik airdropun gayesinin “topluluk yönetişiminin yerelleştirilmesi” olduğunu açıkladı. Örneğin PlutusDAO, ek fonları kullanarak “Plutus’u her zamankinden daha güçlü hale getirme” kelamı verdi.

Mechanism Capital kurucu ortağı Andrew Kang, Arbitrum ekosistemine aktarılan ek 130 milyon doların Arbitrum DeFi projelerindeki likiditeyi artırmaya yardımcı olabileceğini belirtti. Ayrıyeten, Layer-1 platformlarında, bu çeşit teşviklerin bu ekosistemlerde “L1 tokenine %100+ APY veren sinek tekerleğini” sağladığına dikkat çekti. Yakın vakitte Optimism de likiditeyi ve kullanımı artırmak için misal programlar başlattı.

Bu ortada on-chain data analisti The Veri Nerd, daha küçük piyasa kıymetlerine sahip protokollerin ARB teşviklerinden muhtemelen en fazla faydayı sağlayacağını öne sürdü.

Buna ilaveten analist, ARB teşviklerinin her bir protokole oranını piyasa bedeliyle eşleştirdi ve Vesta Finance, PlutusDAO ve Yin Finance üzere ekosistemlerin mevcut piyasa bedellerinin birkaç katı teşvik aldığını ve bunun da ekosistemin büyümesine yardımcı olabileceğini tespit etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap