Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor! İşte Ayrıntılar…

Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor! İşte Ayrıntılar…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor! İşte Ayrıntılar…

Binance, birinci açık kaynaklı zkWASM sanal makinesi dayanaklı Delphinus Lab’e yatırım yapacağını duyurdu. Önder borsanın bu atağı, bilhassa yeni kuşak Web3 uygulamalarını desteklemeyi içeriyor.

Binance, EVM geliştiricisi Delphinus Lab’e yatırım yapıyor

Binance Labs, birinci açık kaynaklı zkWASM sanal makinesine sahip altyapı sağlayıcısı Delphinus Lab’e yatırımını duyurdu. Bu sanal makine (VM), geliştiricilerin WebAssembly (WASM) ortamlarında sıfır bilgi (ZK) şifrelemesini kullanarak uygulamalar geliştirebilmelerine imkan tanıyor.

Delphinus Lab, yeni jenerasyon Web3 DApp ekosistemini büyütmeyi amaçlamaktadır. Bu maksat doğrultusunda, geliştirilen novel zkWASM uygulamasının üzerine inşa edilen özel bir uygulama tabanlı rollup hizmeti sunmaktadır.

Bu ortada yatırım, Delphinus’un zkWASM tabanlı uygulama rollup platformu olan zkWASM Hub’ın geliştirilmesi için kullanılacak. Bu platform, bilhassa Web3 uygulama geliştirme için otomatik kanıtlama ve toplu süreçler sunmaktadır.

Binance Labs, Binance’in teşebbüs sermayesi ve launchpad koludur. Şirket, Delphinus Lab’e yatırım yaparak, zkWASM sanal makinesini hayata geçiren bir altyapı sağlayıcısını destekliyor. ZkWASM teknolojisi, geliştiricilere tercih ettikleri programlama lisanı kullanılarak sıfır bilgi (ZK) uygulamaları oluşturma ve bunları WebAssembly (WASM) dayanaklı ortamlarda dağıtma imkanı sunar. ZK teknolojisinin WASM ile birleşmesi, uygulamaların güvenliği ve kapalılığını artırır. Ayrıyeten, daha muteber ve merkezsiz bir dijital ortam sağlar.

Basın açıklamaları

Binance ve Binance Labs’in Kurucu Ortaklarından Yi He, resmi duyuruda şu açıklamalara yer verdi:

Binance Labs olarak, Web3 uygulamalarının büyümesini desteklemek gayesiyle kritik altyapı oluşturan projeleri desteklemeye kendimizi adamış durumdayız. Delphinus Lab’in zkWASM uygulaması, Web2 geliştiricilerini Web3 görünümüne çeken yeni bir dalganın habercisi olacak. Delphinus Lab’in zkWASM alanındaki liderliğini ve geliştiriciler ile son kullanıcılar ortasında Web3 uygulamalarının geniş çapta benimsenmesini sağlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor! İşte Ayrıntılar… 1

Delphınus Lab’in Kurucusu ve CEO’su Sinka Gao, yatırım ve gelecek planları hakkında şunları kaydetti:

zkWASM Hub’ımız, geliştiricilerin WASM tabanlı uygulamalarını dinamik bir rollup ortamında kolaylıkla dağıtmasına ve yönetmesine imkan sağlayan optimize edilmiş multi-chain bir yürütme katmanı sunuyor. Gayemiz, Web2’nin dayanıklılığını benimseyerek Web3’ün merkezsiz ve muteber tabiatını kucaklayan gelecek jenerasyon Web3 DApp’larını etkinleştirmektir. Öncü bir oyuncu olan Binance Labs ile iştirak yapmaktan heyecan duyuyoruz ve WASM tabanlı uygulamaların benimsenmesini bekliyoruz.

Delphinus Lab hakkında

Delphinus Lab, WASM’yi desteklemek için tasarlanmış açık kaynaklı sıfır bilgi sanal makinesinin birinci uygulamasını sunar. Böylelikle, Web3 alanında zkWASM inovasyonunun ön saflarında yer almaktadır. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, son vakitlerin öne çıkan Binance Labs yatırımcılarına bu sayfadan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap