Binance, Bu Altcoin Yatırımcılarına Milyonluk Tazminat Ödeyecek!

Binance, Bu Altcoin Yatırımcılarına Milyonluk Tazminat Ödeyecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin Yatırımcılarına Milyonluk Tazminat Ödeyecek!

Binance, Cyber ​​Earn olayından etkilenen kullanıcılarına 1 milyon dolar tazminat ödeyeceğini duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda trend olan altcoin, yalnızca bir gün sonra önemli problemlerle karşılaştı.

Binance, Cyber olayına 1 milyon dolar ayırdı

Kısa müddet evvel meydana gelen cross-chain köprüleme sorunu, kullanıcıların Binance’deki CYBER Earn rezervlerini çekmelerini engellemişti. Binance artık mağdur kullanıcılarına 1 milyon Tether (1 milyon dolar) geri ödemeye hazırlanıyor.

Borsa, 7 Eylül’de, geçen hafta Kore kripto para borsası Upbit’te yaşanan CYBER köprüleme probleminden etkilenenlere tazminat edeceğini duyurdu. Bu olay, listelenen CYBER tokenlarında fiyat farklılıklarına yol açtı. Sonuç olarak, arbitrajcıların Binance’ten CYBER borç alarak farktan kar elde etmesine neden oldu. Buna karşılık, Earn Programı’nda CYBER stake eden Binance kullanıcıları, stake ettikleri varlıklar ödünç alındığı için kredi limitine ulaşamadı. Bu nedenle kısa müddetliğine geri çekme süreci yapamadılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin Yatırımcılarına Milyonluk Tazminat Ödeyecek! 1

Resmi duyuruda Binance, Cyber ​​Earn olayında yaşananları şu biçimde açıklıyor:

Proof-of-Stake (PoS) tabanlı eserler dışında, kripto esnek finansal eserlerin büyük bir kısmı, kullanıcıların abone oldukları varlıkları Margin yahut teminatlı krediler aracılığıyla başka kullanıcılara ödünç vererek gelir elde eder. Harikulâde durumlarda, borç alanlar kredilerini vaktinde geri ödeyemeyebilir yahut abone olunan varlıkların geri çekimi bazı gecikmeler yaşayabilir. Bu durum, 2023-08-31 tarihinde yaşandı

Sırada ne var?

Binance, ileriye dönük olarak, token volatilitesinin yüksek olduğu periyotlar için yeni önlemler alacağını bildirdi. Buna nazaran, borç vermeyi caydırmak için stake edilen varlıklar üzerindeki faiz oranlarını artırmayı planlıyor. Geri ödeme için, olay sırasında CYBER eserlerini geri çekemeyen 887 kullanıcıya 800.000 Tether ve 871 CYBER ödeme yapacak. Ayrıyeten, CyberConnect Vakfı tarafından sponsor olan 200.000 USDT bedelinde kupon, olaydan etkilenen tüm kullanıcılara dağıtılacak. Bu dağıtım, hangi kullanıcıların tokenlerini geri çekmeyi seçip seçmediklerine bakılmaksızın. Binance ayrıyeten şunları belirtiyor:

Binance, büsbütün kendi takdirine bağlı olarak, bu duyuruyu rastgele bir vakitte ve rastgele bir nedenle evvelce bildirimde bulunmaksızın değiştirme yahut iptal etme hakkını gizli fiyat.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin Yatırımcılarına Milyonluk Tazminat Ödeyecek! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere CyberConnect (CYBER), 1 Eylül’de Binance Launchpad ile çıkış yaptı. Kısa müddette tanınan hale gelen altcoin, daha sonra farklı borsalar ortasındaki fiyat farkıyla mağduriyetlere neden oldu. CYBER, Binance üzerinde 10 dolardan süreç gördüğü vakitler Upbit’de 15 dolarda ATH yapıyordu. Trend altcoin, ikinci büyük patlamasını Alchemy Hisse paydaşlığı ile gerçekleştirdi. CYBER şu anda neredeyse %50’den fazla düşüşün akabinde 5.89 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap