Binance, Bu Altcoin Projeleriyle İrtibata Geçti! “Şok Edici”

Binance, Bu Altcoin Projeleriyle İrtibata Geçti! “Şok Edici”

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Bu Altcoin Projeleriyle İrtibata Geçti! “Şok Edici”

İşlem hacminde nazaran dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, düşük hacimli altcoin projeleriyle etkin olarak görüşmeler yürüyor. Detaylara nazaran, proje gruplarına tokenlerinin bir kısmını Binance havuzlarına eklemeyi düşünüp düşünmeyeceklerini sordu.

Geliştirici gruplara ve piyasa yapıcılarına şok edici Binance teklifi

Bulgulara nazaran Binance, son vakitlerde düşük likiditeye sahip birtakım altcoin projeleriyle temas halinde. Önder borsa, bilhassa düşük hacimli projelere “likidite müdafaasını artırmak” hedefiyle teklif sunuyor. CoinDesk’e açıklama yapan bir Binance sözcüsü, hareketin piyasa manipülasyonunu önlemek üzere olduğunu söylüyor:

Geçen hafta grubumuz, devam eden risk idaresi teşebbüsümüzün bir kesimi olarak platformumuzda listelenen kripto paraları ihraç eden az sayıda projeye ulaştı. Bu projeler nispeten daha düşük piyasa likidite süreç çiftlerine ve/veya daha küçük bir piyasa kapitalizasyonuna sahip; bu da potansiyel piyasa manipülasyonu da dahil olmak üzere kullanıcıları potansiyel olarak riske maruz bırakıyor.

The Block’a nazaran Binance, proje takımlarına tokenlerinin bir kısmını Binance havuzlarına eklemeyi düşünüp düşünmeyeceklerini sordu. Teklif, projelere tokenlerini Binance tasarruf havuzlarına yatırmaları karşılığında %5’e kadar faiz vaat ediyor. X hesabından teklifin ekran imgesini paylaşan @napgener, durumu “şoke edici” olarak yorumladı.

Bir Binance sözcüsü ise, “Risk idaresi desteğimizin temel maksadı, proje gruplarını likidite müdafaalarını geliştirmek için önerilen adımları atmaya teşvik etmektir. Piyasa yapan dayanağından yararlanmak, bu müdafaayı geliştirmenin bir yoludur” dedi.

CEO CZ, son savlara karşılık verdi

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Binance, BNB fiyatını korumak için Bitcoin sattığı savlarıyla ateş altında kaldı. Bir noktada 210 doların altında düşen BNB fiyatı, piyasayı büyük bir tasfiye ile tehdit ediyor. BNB fiyatının tasfiye eşiği şu anda 196 dolar düzeyinde. Binance’in BNB fiyatını desteklemek için Bitcoin sattığı argümanlarına karşılık getiren CZ, bunun matematiksel olarak imkansız olduğunu söylüyor.

Binance, bu 2 altcoin için dayanak ekleyeceğini duyurdu

Binance bugün bir başka duyuruda, Decred (DCR) ve MultiversX (EGLD) ağlarının yükseltmesini destekleyeceğini duyurdu. Buna nazaran, Decred (DCR) ağ yükseltmesi 29 Ağustos saat 17:00’den itibaren askıya alınacak. MultiversX (EGLD) ise 30 Ağustos saat 18:45 civarında yükselmeden geçecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap