Binance, Bu Altcoin İçin Takviyesini 2024’e Kadar Sonlandırıyor!

Binance, Bu Altcoin İçin Takviyesini 2024’e Kadar Sonlandırıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin İçin Takviyesini 2024’e Kadar Sonlandırıyor!

Binance, Binance USD (BUSD) stablecoin’ine verdiği dayanağı 2024 yılına kadar durdurma niyetinde olduğunu açıkladı. Bu karar, BUSD’nin Paxos Trust Company tarafından satın alınmasının yaklaştığı ve her iki kuruluşun da karşı karşıya kaldığı artan düzenleyici incelemenin damgasını vurduğu kripto para ünitesi sanayisinde çok kıymetli bir dönüm noktasının ortasında geldi. İşte detaylar…

Binance, BUSD takviyesini sonlandırıyor

Binance, 2024 yılına kadar Binance USD (BUSD) stablecoin’ini desteklemeyi durdurma planını açıkladı. Bu atak, epeyce kritik. Çünkü BUSD’nin Paxos Trust Company tarafından satın alınması ve her iki kuruluşun da karşılaştığı artan düzenleyici inceleme ile karakterize edilen kripto para ünitesi kesiminde çok kıymetli bir anda geldi. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) kısa müddet evvel BUSD’yi ihraç eden Paxos Trust Company’ye göz dikmiş ve stablecoin’in bir menkul değer olarak uygun kayıt olmadan sunulduğu savlarını gündeme getirmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin İçin Takviyesini 2024’e Kadar Sonlandırıyor! 1

Bu yasal baskıya bir cevap olarak Paxos, 21 Şubat’tan itibaren yeni BUSD token’larının ihracını askıya almak üzere kıymetli bir atak yaptı ve bir vakitler umut vaat eden stablecoin’in gelecekteki beklentileri üzerine hissedilir bir gölge düşürdü. Halihazırda 3,1 milyar doları aşan piyasa kıymetiyle stablecoin piyasasının üst kademelerinde yer alan BUSD’nin durdurulması, kripto para üniteleri dünyasında sismik şok dalgaları yaratabilir. BUSD’nin yokluğu yatırımcıları, traderları ve kullanıcıları alternatif stablecoinler keşfetmeye ya da farklı dijital varlık kategorilerine yönelmeye zorlayabilir. Bu da çeşitli kripto para ünitelerinin değerlemelerinde piyasa volatilitesi ve dalgalanmalara yol açabilir.

Duyuru, kripto ortamını şekillendiriyor

Binance’in BUSD takviyesini sonlandırma kararı, stablecoinlerin, bilhassa de yasal ve düzenleyici ikilemlere saplanmış olanların dayanıklılığı ve yaygın kabulü hakkında karmaşık soruları gündeme getiriyor. BUSD‘nin Şubat 2024’e kadar tamamlanması planlanan Paxos Trust Company tarafından satın alınması, stablecoini rahatsız eden zorlukların hafifletilmesinde yahut daha da şiddetlenmesinde değerli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Bu geçişin başarısı, Paxos’un BUSD’nin operasyonlarının transferini ve ekosistemlerine entegrasyonunu ne kadar âlâ yönettiğine bağlıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu Altcoin İçin Takviyesini 2024’e Kadar Sonlandırıyor! 2

Bu duyuru, sırf BUSD‘nin acil yazgısı için değil, birebir vakitte daha geniş kripto para piyasası için de bir dizi geniş kapsamlı etkiyi beraberinde getiriyor. Global düzenleyici çerçeveler sıkılaşmaya devam ederken, çeşitli kripto varlıkların sürdürülebilirliği gibisi görülmemiş bir inceleme altında ve token ihraççılarından sıkı ahenk protokolleri talep ediyor. Önümüzdeki aylar, Paxos Trust Company için satın alma sürecinin karmaşıklığı konusunda bir turnusol testi olacak ve bu eforlar elbet BUSD’nin yörüngesini ve daima gelişen kripto para ekosistemi üzerindeki tesirini şekillendirecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap