Binance, Bu 10 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı! TWT’de Listede

Binance, Bu 10 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı! TWT’de Listede

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu 10 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı! TWT’de Listede

Yeni bir duyuruda Binance, içlerinde Trust Wallet (TWT) ve Balancer (BAL) üzere projelerinde yer aldığı 10 altcoin için delist kararını açıkladı. Bilhassa, Balancer’a yönelik karar geçen hafta yaşananların akabinde geldi.

Bu 10 altcoin Binance listesinden ayrılıyor

1 Eylül tarihli duyuruya nazaran Binance, aşağıdaki 10 altcoin için izole marjin süreçleri kalıcı olarak sonlandıracak. Delist edilen süreç çiftleri her bir coin için farklı olmak üzere BTC ve BUSD paritelerini içeriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, 2024’e kadar BUSD için dayanağını sonlandırmayı planlıyor.

 1. ALPHA (Alpha Coin)
 2. ANT (Aragon)
 3. BAL (Balancer)
 4. COS (Contentos)
 5. DGB (DigiByte)
 6. FIRO (Firo)
 7. OOKI (Ooki)
 8. QI (BENQI)
 9. RVN (Ravencoin)
 10. TWT (Trust Wallet)
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, Bu 10 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı! TWT’de Listede 1

BTC ve BUSD pariteleri karşısında delist edilecek süreç çiftleri şu formda:

 1. DGB/BUSD
 2. RVN/BUSD
 3. FIRO/BUSD
 4. TWT/BUSD
 5. OOKI/BUSD
 6. COS/BTC
 7. ANT/BUSD
 8. BAL/BUSD
 9. ALPHA/BUSD
 10. QI/BTC

Balancer (BAL) için delist kararı hack olayının akabinde geldi

22 Ağustos’ta Balancer (BAL) takımı, protokolün V2 havuzlarında güvenlik açığı tespit ettiğini bildirdi. BAL fiyatı bu tarihte %5’in üzerinde kıymet kaybı yaşadı. Altcoin takımı, birinci etapta V2 havuzlarının kullanan kullanıcılarından likiditelerini kendi garantileri altına almaları talep etti. Bu ortada, Balancer Labs’de Balancer takımına takviye veren öncüler ortasındaydı.

Binance, 2024’e kadar BUSD için dayanağını sonlandırmayı planlıyor

Lider borsa Binance, 2024 yılında Paxos ile işbirliğini sonlandırarak BUSD dayanağını sona erdireceğini açıkladı. Bu karar, Binance kullanıcılarının BUSD ile ilgili süreçleri ve hizmetleri hakkında değişiklikler olabileceği manasına geliyor. Paxos’un BUSD stablecoin’i, Binance kullanıcılarının sağlam bir halde dolar cinsinden süreç yapmalarını sağlıyordu. Bu gelişme, kripto topluluğunda BUSD kullanıcıları ortasında bir dizi soru işareti yarattı. Tıpkı vakitte gelecekteki adımlarını düşünmeye yönlendirdi.

https://twitter.com/NuBraveIN/status/1696695457412788395

Resmi duyuruda Binance, kullanıcılarını BUSD’yi, Hong Kong merkezli First Digital USD (FDUSD) ile takas etmeye çağırdı. FDUSD, Haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Temmuz sonunda birinci sefer Binance listesinde yer buldu. Fakat Binance, kullanıcılarına BUSD’yi FDUSD ile takas etme fırsatını daha evvel başlattı. Son gelişme, 8 BUSD süreç çiftini sonlandırdığını gösteriyor. Borsa, evvelki periyotta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile FDUSD için fiyatsız süreç fırsatlarını teşvik etmişti.

Lider borsa SEC’in neden olduğu meselelerle boğuşmaya devam ediyor

Binance’in BUSD takviyesini sona erdirme kararı, SEC’in 13 Şubat’ta BUSD’nin kayıt dışı bir menkul değer olduğunu tez ettiği bir bildiriminden sonra geldi. Birebir gün, New York Finansal Hizmetler Departmanı da Paxos’a BUSD ihracını durdurma talimatı verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap