Binance Bombayı Patlattı: Copy Trading Geliyor!

Binance Bombayı Patlattı: Copy Trading Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Bombayı Patlattı: Copy Trading Geliyor!

Lider kripto para borsası Binance, çok istenen Copy Trading özelliğini resmen başlatıyor. Tecrübesiz kullanıcılar artık deneyimli yatırımcıların konumları birkaç tıklama ile taklit edebilecekler.

Binance, Copy Trading özelliğini başlatıyor

Kopya (Copy) Trading, tecrübesiz yatırımcıların, tecrübeli ve başarılı yatırımcıların süreçlerini otomatik olarak takip ederek tıpkı süreçleri kendi hesaplarında yürütmelerine dayanan bir yatırım stratejisidir. Bu özellik artık dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanıcıları içinde faal olacak.

Binance‘in vadeli süreçler kolu Binance Futures, kopya alım satım özelliğini bugün saat 21:45’den itibaren kademeli olarak başlatacağını duyurdu. Şu anda, öncü alım satımlar faal. Copy Trading özelliğinin tam lansmanı 2023 Eylül ayının ortalarında gerçekleşecek.

BTC Piyasası: Binance Bombayı Patlattı: Copy Trading Geliyor! 1

Copy Trading, yetenekli yatırımcıların gerçek vakitli ticaret taktiklerinin kopyalanmasını otomatikleştirir. Bu konsept, kesim uzmanlarının stratejilerini kopyalamayı kolaylaştırarak ticareti kolaylaştırır.

Kripto para dalında vadeli süreç kopya ticaretinin birçok yolu vardır. Örneğin Bybit, PAMM modellerini kullanmaktadır. API ile erişilebilen birçok üçüncü taraf platformu, kopya ticaretini mümkün kılar. Bu hizmetler, yatırımcılar için salt okunur API anahtarlarını ve kopya trading için salt ticari kimlik bilgilerini kullanır. Artık Binance borsası da bu özelliği benimsiyor.

Beklenen bilhassa kripto para piyasası için ne manaya geliyor?

Binance Futures’ın kopya trading özelliği, yeniliğe ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığını gösteriyor. Önder borsa, herkesin yetenekli yatırımcıların usullerini öğrenmesi ve kullanması için bir platform sağlayarak ticareti demokratikleştirmeyi amaçlıyor. Yatırımcılar ve meraklılar, yeni özellikler eklendikçe canlı ve kapsamlı bir ticaret ortamı bekleyebilirler.

Copy Trading platformları, tecrübeli yatırımcıların portföylerini ve gerçekleştirdikleri süreçleri öteki yatırımcılarla paylaşmalarını sağlar. Bu platformlarda yeni yahut tecrübesiz yatırımcılar, başarılı yatırımcıların süreçlerini inceleyebilirler. Böylelikle, aşağıdaki görseldeki üzere, takip ettiğiniz yatırımcıların ticaret stratejilerini yalnızca birkaç tıklama ile taklit edebilirsiniz. Merakla beklenen özellik, Binance ve kripto ekosistemine yeni kullanıcı çekmede hayli tesirli olacak.

BTC Piyasası: Binance Bombayı Patlattı: Copy Trading Geliyor! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, dün Avrupa’daki kullanıcılarına geri ödeme yapamadığı argümanlarıyla gündeme geldi.

Copy Trading yaparken bunlara dikkat

Copy Trading, potansiyel yararlarının yanı sıra birtakım kıymetli riskleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan en değerlileri:

  1. Belirsizlik: Geçmiş muvaffakiyet gelecekte tıpkı sonuçları garanti etmez; piyasalar daima değişir. Tecrübeli yatırımcılarda yanılabilir
  2. Risk idaresi eksikliği: Oburlarının süreçlerini kopyalayarak risk toleransınızı göz arkası etmek çok risklere neden olur.
  3. Teknik Meseleler: Teknik sıkıntılar süreçlerinizi etkileyebilir. Yanılgılı süreçlere yahut gecikmelere yol açar.
  4. Piyasa dalgalanmaları: Piyasalardaki süratli dalgalanmalar, kopyalanan süreçlerde kayıplara neden olur.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap