Binance Avrupa’da Sıkıntı Durumda Mı?: Süreçler Durduruldu!

Binance Avrupa’da Sıkıntı Durumda Mı?: Süreçler Durduruldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Avrupa’da Sıkıntı Durumda Mı?: Süreçler Durduruldu!

Sosyal medyada dolaşan söylentilere nazaran, Binance şu anda EUR çiftinde alım satım buyruklarını karşılamakta zorlanıyor. Kelam konusu tezler, geçtiğimiz saatlerde X hesabından konuşan eski SEC yönetici John Reed Stark’a yorum olarak geldi.

Binance Avrupa’da sıkıntı vakitler geçiriyor

John Reed Stark, Avrupalı kullanıcıların şu anda Binance ile yaşadığı meseleleri gündeme getirdi. Açıklamalarında, Binance Euro bölgesindeki müşteriler için fiat para çekme süreçlerini askıya alırken alaycı bir lisan kullandı. Sıkıntıların büyük olduğunu vurgulayan Stark, başkan borsanın daha sıkı denetlenmesi gerektiğini söylüyor.

Stark, 21 Ağustos’ta yaptığı bir paylaşımda, Binance’in fiat para çekme süreçlerini askıya almasının incelenmesi için SEC ve FINRA’nın süratle denetçi takımları göndermesi gerektiğini belirtti. Ayrıyeten, Binance’in Euro Bölgesi’nde kaydının olmamasını alaycı bir lisanla lisana getirdi…

Eski ABD SEC uygulama şefinin Binance hakkında kanıları şu biçimde:

Rahatsız edici. SEC ve FINRA, ne olduğunu araştırmak için derhal bir denetçiler, müfettişler ve müfettişler grubu göndermeli ve uygunsa mevzuyu SEC İcra Birimi’ne ve hatta Adalet Bakanlığı’na havale etmelidir.

‘Binance ödeme yapamıyor’

John Reed Stark, Binance müşteri takviyesinin bir müşteriye verdiği cevabı alıntılayarak, Binance’in SEPA (Tek Avrupa Ödeme Alanı) aracılığıyla Euro çekme süreçlerini askıya aldığını belirtti. Ayrıyeten, bu hususta belli bir vakit çerçevesi olmadığını tabir etti. Ayrıyeten, Binance’in ortağı Paysafe’in müşterilere 25 Eylül’e kadar SEPA ile fiat para transferi yapma müsaadesi verdiğini fakat borsanın “yüksek frekanslı” kullanıcıları anında dondurduğunu belirtti.

Bu süreçte, müşterilere Visa kartları yahut P2P hizmetleri üzere alternatif usulleri kullanmaları tavsiye ediliyor. Binance, Avrupa’nın birçok ülkesi dahil olmak üzere Hollanda, Almanya ve Avusturya’da kayıtlarını iptal etmişti. MiCA düzenlemesi, kripto borsalarının bir ülkeden onay alması durumunda tüm Euro bölgesi ülkelerinde faaliyet gösterme hakkına sahip olmalarını sağlamaktadır.

BTC Piyasası: Binance Avrupa’da Sıkıntı Durumda Mı?: Süreçler Durduruldu! 1

“Durum çok daha ciddi”

Son olarak, topluluk üyelerine nazaran Binance ve Avrupa’daki durumu epeyce kaygı verici. Bu noktada, @CryptoHODLk, “Bu çok önemli. EUR BÜSBÜTÜN DONDURULMUŞ. Kimi kullanıcılar (özellikle büyük ölçüde EUR’ya sahip olanlar) süreç yapamıyor. EUR’ları ile kripto bile satın alamıyorlar. Buna devam eden iflas denir.” diye yazdı. John Reed Stark’in üstteki açıklamaları şu anda Binance hakkında sayısız şikayetle dolu. Btcpiyasasi.com olarak gelişmenin detaylarını bu sayfadan aktarıyor olacağız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap