Binance, 20 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı! İşte Ayrıntılar

Binance, 20 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı! İşte Ayrıntılar

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, 20 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı! İşte Ayrıntılar

Binance Margin, kripto para ticareti ortamını yine şekillendirecek stratejik bir atakla 20 altcoin alım satım çiftini listeden çıkarma planlarını açıkladı. ALICE, ANKR ve AVA üzere tanınan tokenları da içeren bu alım satım çiftleri, 21 Eylül 2023 TSİ 09:00’dan itibaren hem çapraz marjin hem de izole marjin platformlarında kullanılamayacak. Bu makalede, bu kıymetli gelişmenin ayrıntılarını, tesirlerini ve kullanıcıların listeden çıkarma süreci ilerlerken neleri göz önünde bulundurması gerektiğini ele alıyoruz. İşte detaylar…

Binance, değerli bir delist duyurusu yaptı

Yakın vakitte yapılan bir duyuruda Binance Margin, hem çapraz marjin hem de izole marjin platformlarında birkaç süreç çiftini listeden çıkarma kararını açıkladı. Bu atak, ALICE/BUSD, ANKR/BUSD, AVA/BUSD, BICO/BUSD, CLV/BUSD, COTI/BUSD, DAR/BUSD’de yer alan yatırımcıları kıymetli ölçüde etkileyecek. Ayrıyeten DEGO/BUSD, GLM/BUSD, IMX/BUSD, KP3R/BUSD, KSM/BUSD, LRC/BUSD, MDX/BUSD, MKR/BUSD, POLYX/BUSD, SLP/BUSD, WAXP/BUSD, XTZ/BUSD ve ZIL/BUSD çiftleri de bundan etkilenecek. Süreç ise şu biçimde ilerleyecek:

  • 1. İzole Teminat Borçlanmasının Askıya Alınması: Binance Margin, 15 Eylül 2023 TSİ 09:00’dan itibaren kelam konusu süreç çiftleri için izole teminat borçlanmasını askıya alacaktır.
  • 2. Listeden Büsbütün Çıkarma: 21 Eylül 2023 TSİ 09:00’da Binance Margin listeden büsbütün çıkarma sürecine başlayacaktır. Bu süreç, kullanıcıların konumlarının kapatılmasını, otomatik uzlaştırmayı ve etkilenen süreç çiftleri için bekleyen tüm buyrukların iptal edilmesini içeriyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, 20 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı! İşte Ayrıntılar 1

Çapraz marjinden de delist olacaklar

Binance Marjin, bu çiftleri sadece izole marjinden değil, birebir vakitte 21 Eylül 2023 saat 06:00’da (UTC) çapraz marjinden de çıkaracaktır. Bu, bu süreç çiftlerinin artık marj ticareti için mevcut olmayacağı manasına geliyor. Bu varlıklarla alım satım yapmak isteyen kullanıcılar, bunu Binance Marjin’deki başka mevcut alım satım çiftleri üzerinden yapabilir. Borsa, alternatif alım satım seçeneklerinin bu listeden çıkarma süreçlerinden etkilenmeyeceğini garanti eder. Kıymetli hususlar ise şu formda:

  • Kullanıcılara, listeden çıkarma süreci sırasında durumlarını güncellememeleri tavsiye edilmekte.
  • Kullanıcıların, 21 Eylül 2023 TSİ 09:00’da marjin alım satımının durdurulmasından evvel konumlarını kapatmaları ve/veya varlıklarını Marjin Cüzdanlarından Spot Cüzdanlara aktarmaları değerle tavsiye edilir.
  • Binance, son listeden çıkarma tarihinden evvel uygun adımların atılmamasından kaynaklanan muhtemel kayıplar için sorumluluk almayacağını açıkça belirtmektedir.
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, 20 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı! İşte Ayrıntılar 2

Traderların ve yatırımcıların durumlarını gözden geçirmeleri ve bu listeden çıkarmaların neden olabileceği muhtemel aksaklıkları azaltmak için gerekli aksiyonları almaları tavsiye edilmekte.  Bu listeden çıkarma süreciyle ilgili olarak Binance Margin’den gelecek güncellemeler için lütfen bizi izlemeye devam edin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap