Bernstein Açıkladı: Bu Altcoinler Vazgeçilmez Olacak!

Bernstein Açıkladı: Bu Altcoinler Vazgeçilmez Olacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bernstein Açıkladı: Bu Altcoinler Vazgeçilmez Olacak!

Çığır açan bir tahlilde, yatırım merkezi Bernstein, kripto para dünyasında uzun vakittir aranan ‘killer/katil uygulama’ olarak stablecoin’leri müjdeledi. Bu altcoinler için “üstün işlevsellikleriyle sanayi görüntüsünü tekrar şekillendirmeye hazır” dedi. Firmanın varsayımlarına nazaran, stablecoin piyasası önümüzdeki beş yıl içinde 3 trilyon dolar üzere şaşırtan bir sayıya ulaşma yolunda ilerliyor. İşte detaylar…

Bernstein analist, bu altcoinler için umutlu

Bernstein’da seçkin bir analist olan Gautam Chhugani, stabilcoinlerin geleceği konusunda büyük bir optimistlik duyduğunu tabir etti. “Büyük global finans ve tüketici platformlarının ortak markalı stablecoin çıkarma konusunda işbirliği yapmasını bekliyoruz. İleriye baktığımızda, tokenize stablecoinlerin 2,8 trilyon dolar kıymetinde şaşırtan bir pazara yol açacağını kestirim ediyoruz,” dedi.  Stablecoinlerin inanılmaz yükselişinin gerisinde yatan itici güç, inanılmaz derecede çıkarlı iş modellerinde yatıyor. Chhugani, bu modellerin ehemmiyetinin altını çizerek, bu stablecoinleri ihraç eden şirketlerin hazine ve para piyasası varlıkları üzerinden elde ettiği değerli gelirlere işaret etti. Bu gelir akışının, piyasa giderek daha fazla düzenlendikçe offshore alanlardan onshore alanlara evreli olarak geçmesi beklenmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bernstein Açıkladı: Bu Altcoinler Vazgeçilmez Olacak! 1

Şu anda, sirkülasyondaki stablecoin arzı yaklaşık 125 milyar dolar kıymetindedir. Bu yıl piyasa pahasını %26 üzere etkileyici bir oranda artıran Tether, toplam 84 milyar dolarlık bedeliyle stablecoin piyasasında %68’lik bir hisseye sahip. Bununla birlikte, PayPal üzere güçlü rakiplerin sahneye girmesiyle istikrar değişmeye hazırlanıyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere global ödeme devi PayPal kısa müddet evvel Ethereum Blockchaininden fayda sağladı. ETH ağı üzerindeki kendi stablecoin’i PayPal USD’yi (PYUSD) tanıttı. Bu stratejik atılım PayPal’ı stablecoin inovasyonunun ön saflarında konumlandırıyor.

3 trilyon dolarlık piyasa pahası öngörülüyor

Bernstein’ın tahlili, kripto para ünitelerinin verimliliğini ve güvenliğini klasik varlıkların istikrarıyla birleştiren stablecoinlerin dönüştürücü potansiyeline ışık tutuyor. Kripto para ünitesi alanı olgunlaştıkça ve düzenleyici netlik ortaya çıktıkça, stablecoinlerin bedelin hudutlar ortasında nasıl aktarıldığı ve saklandığı konusunda ihtilal yaratması için taban hazırlanmakta.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bernstein Açıkladı: Bu Altcoinler Vazgeçilmez Olacak! 2

Geleneksel varlıkların istikrarı ve öngörülebilirliği ile kripto paraların çok taraflılığını bir ortaya getiren stablecoinler, iki dünya ortasındaki boşluğu doldurarak global süreçler için muteber bir değişim aracı sunuyor. PayPal üzere esaslı oyuncuların girişiyle birlikte pazarın süratle genişlemesi, finansal ortamda sismik bir değişimin habercisi. Stablecoin piyasası öngörülen 3 trilyon dolarlık kilometre taşına hakikat koşuyor. Bu sırada, kripto para ekosistemi gibisi görülmemiş bir büyüme ve yenilik çağına şahit olmaya hazırlanıyor.

En büyük stablecoinler neler?

Peki, Bernstein’in işaret ettiği bu altcoinler ortasında neler var? Piyasa pahasına nazaran bakarsak, en üst sırada Tether (USDT) yer alıyor. Akabinde USDC, BUSD, TUSD, USDD üzere ABD dolarına 1:1 sabitli coin’ler geliyor. Bunlara ek USDP, GUSD, USTC, FRAX, FDUSD üzere kripto para üniteleri de dikkat çekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap