Beklenen Büyük Ethereum Güncellemesine 7 Gün Kaldı!

Beklenen Büyük Ethereum Güncellemesine 7 Gün Kaldı!

Paylaş
Beklenen Büyük Ethereum Güncellemesine 7 Gün Kaldı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi konumunda olan Ethereum (ETH), Bitcoin‘in (BTC) aksine pek olumlu ve yükseliş dolu bir yıl geçiremedi. Genel olarak 200 doların altında sıkışıp kalan ETH, yıl içerisinde 350 dolara kadar tırmansa da burada çok uzun süre kalamadı.

Yılın en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 60 bir gerileme yaşayan ETH, şu sıralar 160 dolar ile 150 dolar arasında ufak değişimler yaşamakta. Ethereum yatırımcılarının beklediği en büyük gelişmelerden birisi için ise 7 gün gibi bir süre kaldı. Ethereum’un Constatinople’den sonraki hard fork’u olan Istanbul, yaklaşık olarak bir hafta sonra hayata geçirilecek.

6 EIP Planlanıyor

Şu an tam olarak Proof-of-Work (iş ispatı) modeli ile Proof-of-Stake (hisse ispatı) modeli arasında sıkışıp kalan ETH, aslında Istanbul hard fork’undan sonra çok daha önemli bir güncellemeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Ethereum 2.0 olarak belirtilen güncelleme 2020 yılında hayata geçirilecek ve bunun ağı baştan yaratacağı bilinmekte.

Bir hafta sonraki Istanbul hard fork’u da PoS tabanlı Ethereum için bir hazırlık olarak belirtilebilir. Toplamda 6 Ethereum Geliştirme Protokolü içeren Istanbul hard fork’unun kişisel cüzdanlarında veya borsa cüzdanlarında ETH tutan kullanıcılara yönelik bir etkisi ise olmayacak. Söz konusu güncellemedeki 6 protokolün 4 tanesi direkt olarak platformdaki gas ücretini düşürmeyi, diğer iki tanesi ise Zcash ağı ile işbirliği ve ağın güvenliğini arttırmayı hedefliyor.

Binance de geçtiğimiz gün Ethereum yatırımcılarını sevindirecek bir haber verdi ve yakında ETH’nin fiyatı güncellemenin de etkisiyle yükselişe geçebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap