Beklenen Airdrop Sybil Atağıyla Gölgelendi: Bu Altcoin Çöktü!

Beklenen Airdrop Sybil Atağıyla Gölgelendi: Bu Altcoin Çöktü!

Paylaş
BTC Piyasası: Beklenen Airdrop Sybil Atağıyla Gölgelendi: Bu Altcoin Çöktü!

Haftanın öne çıkan airdrop etkinliklerinden NEXT, 38.000 dolarlık sybil akınıyla gölgelendi. Hücum, altcoin projesinin web sitesinin çökmesine neden oldu.

Altcoin yatırımcıları NEXT airdrop aktifliğine akın etti

Rapora nazaran NEXT airdrop, kısa müddette 57.000 kadar eşsiz cüzdanın iştirakini gördü. Airdrop, cüzdan başına bir taleple sonluydu. Lakin bir korsan bu manisi aşmayı başardı. Airdrop aktifliğinin başlamasından yalnızca dört saat oluşturduğu cüzdanla, kendisine yönelik 200’den fazla talebi filtreledi. Sybil (Sibel) saldırısı olarak bilinen teknikle, 38.000 dolar kar elde etti.

Connext kurucu Arjun Bhuptani’da cüzdanın çok sayıda istek göndererek airdrop kullanıcı arayüzünü çevrimdışına aldığı bildirildi. Bulgulara nazaran saldırgan, airdrop ile elde ettiği tokenleri süratlice ETH ve UDST’ye dönüştürdü. Altcoin airdrop etkinliğinden saatler içinde binlerce dolar kazandı.

Sybil saldırısı, bir bilgisayar yahut ağ üzerinde düzmece kimlikler oluşturarak yahut taklit ederek gerçek birçok farklı entite üzere davranan bir saldırganın, sistemdeki başka kullanıcıları manipüle etmeye yahut yanıltmaya çalıştığı bir çeşit makûs niyetli siber hücumdur. Bu çeşit akınların emeli ekseriyetle ağda yahut sistemdeki inancı sarsmak, kaynakları berbata kullanmak yahut öteki ziyanlar vermek olabilir. Sybil hücumları ekseriyetle şu biçimlerde gerçekleştirilebilir:

  1. Birden fazla kimlik: Saldırgan, ağda birden fazla geçersiz kimlik oluşturur. Böylelikle, öteki kullanıcıları yanıltmak için bu uydurma kimliklerle irtibat kurar.
  2. Dağıtık sistemlerde ziyan verme: Dağıtık sistemlerde (örneğin, Blockchain ağları), Sybil saldırganları, konsensüs düzeneklerini manipüle etmeye çalışabilir. Bu da ağın güvenliğini tehlikeye atar.

Connext Network, airdrop ile güçlü bir çıkış yaptı

Sybil akınıyla karşın Connext, NEXT’in tokenomiklerini sonlandırdı. Toplam airdrop boyutu 105.631.496,18 altcoin olup, 57.801 airdrop cüzdanına dağıtıldı. Lansman sırasında 106.841.704,25 token dolaşımdaydi ve 62.600.196,08 altcoin topluluğa geçti.

Connext Network, güvenliği optimize etmek için lokal Blockchain köprüleriyle etkileşime giren bir protokoldür. Altcoin projesi, bugün Polygon, Arbitrum, Optimism ve Gnosis Chain’deki birinci kullanıcılar için airdrop dağıtımını tamamladı.

BTC Piyasası: Beklenen Airdrop Sybil Atağıyla Gölgelendi: Bu Altcoin Çöktü! 1

Btcpiyasasi.com olarak günün öne çıkan öteki kıymetli duyurularına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap