Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir!

Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir!

Yakından takip edilen kripto analisti ve trader Nicholas Merten, birinci 5 ortasında yer alan bir altcoin düşüş beklediğini paylaştı. Kırmızı listede Worldcoin (WLD) üzere yeni projelerde yer alıyor.

Nicholas Merten, birtakım altcoin’lerin ‘ağır darbe’ alacağını söylüyor

511.000 Youtube abonesi olan başkan trader, kritik bir dayanak düzeyini kaybetmesi durumunda Binance Coin’in (BNB) ağır bir düzeltmeye uğrayabileceğini söylüyor. Aktüel tahlillerinde, BNB fiyatının %80’nin üzerinde kıymet kaybedeceği bir senaryodan bahsetti:

BNB fiyatı 200 hareketli ortalamada zar sıkıntı sallanıyor. Şu anda 2021 Şubatından beri tutulan dayanak düzeyinin [yaklaşık 180 dolar] çabucak üzerinde duruyor. Bu düzey kırılırsa, sırada Eylül 2017 ve Mart 2020’den kalan düzeyler var. Bunlar BNB için çok kritik tabanlar. Akabinde kolaylıkla 45 ila 40 dolar civarında gelene kadar kimsenin beklemediği bölgeye gidiyoruz.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 1

Bitcoin’e (BTC) dönen Merten, önder kriptonun mevcut direnç düzeyinin üzerine çıkamaması durumunda, ayı piyasasının beklenenden daha uzun sürebileceğini söyledi. Analist kritik direnç düzeyleri olarak 32.000 – 36.000 bölgesine işaret ediyor. Ayrıyeten, 28.000 ve 27.000 dolar takviyelerinden şimdi uzaklaşamamasını ‘yetersiz güç’ işareti olarak yorumluyor.

XRP (XRP)

Son olarak XRP grafiğine göz atan analist, 13 Temmuz’un SEC zaferinin getirdiği kazanımların iade edilebileceğinden bahsetti. XRP fiyatı bu tarihte %90’un üzerinde kıymet kazandı. Mertan artık %50 civarında düzeltme bekliyor:

Son yükseliş optimist bir fiyat hareketi değil. Günlük grafikte kırmızıya dönmeye çok yakınız. Yüzde 72’lik büyük bir hareket yaptı ve sonrasında dinginleşti. Daha çok ‘haberi al, haberleri sat’, olayına benziyor? Bu durumda, esasen, hype esasen fiyatlandırılmıştı ve artık haberleri satmanın vakti geldi.

ApeCoin (APE) on-chain metriklerde düşüş eğilimi gösteriyor

Kırmızı listedeki öteki altcoin olan ApeCoin, son vakitlerde ağır bir satış baskısı deneyim ediyor. Ayrıyeten, on-chain metrikleri bu hafta düşüş eğilimi gösterdi. Bu da APE fiyatında daha fazla düşüşün mümkün olduğuna işaret ediyor.

Günlük etkin adresler, toplumsal dominans ve borsalardaki arz üzere on-chain metrikler, bu hafta APE için düşüş eğilimi gösterdi. Santiment’ten alınan datalara nazaran, APE ağındaki 24 saatlik bir vakit diliminde günlük faal adreslerin toplam sayısı bu hafta yarı yarıya azaldı. Pazartesi günü faal adres sayısı 2.032 iken, bu yazı yazılırken 1.051’e düştü.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 2

Ayrıca, X (Twitter) üzere toplumsal medya platformlarında piyasa iştirakçileri ortasında bir projeden bahsedilmesini ölçen bir metrik olan toplumsal dominansta istikrarlı bir düşüş gösterdi. Bu düşüş, yatırımcıların büyük olasılıkla projeye yönelik ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Bu da metaverse coin için ayı sinyali olarak kabul edilmektedir.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 3

Yatırımcılar APE satmak için hazırlık yapıyor

Yukarıdaki iki metrik tarafından sunulan düşüş tezini destekleyen tokenin borsalardaki arzı, bu hafta Pazartesi gününden bu yana istikrarlı bir biçimde arttı. Borsalardaki APE arzı, son vakitlerde 28,62 milyondan 29,14 milyona yükseldi. Tipik olarak, bir tokenin borsalardaki arzındaki artış, fiyat üzerindeki satış baskısını artırır. Bu da ek fiyat düşüşlerine neden olur.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 4

ApeCoin, 5 Haziran’da 3,3 dolar düzeyinin altına düşmesinden sonra geri dönüş yapmak için çaba ediyor. Altcoin Temmuz ayı boyunca toparlanmaya çalıştı, lakin eforları başarısız oldu. Yazım sırasında gün içi %2,5 paha kaybettiği 1.97 dolar bölgesinde süreç görüyor.

Santiment, yeni çıkış yapan bu altcoin hakkında uyarıyor

Analitik firması, 24 Temmuz’da çıkış yapan Worldcoin’in (WLD) ağır ilgi gördüğünü doğruladı. Fakat, “dolandırıcılık” ve mahremiyetle ilgili telaşlar lansmanı gölgede bıraktı. Santiment’e nazaran, Worldcoin hakkında olumsuz konuşmalar, kripto projeleri üzerinde Fud’a neden oluyor. Tahlillerde şu çıkarımlar yer alıyor:

Worldcoin, yeni coin’in piyasaya sürülmesinin akabinde Twitter, Reddit, Discord, Telegram ve 4chan’da trend olan bahislerin başında geliyor. WLD, şu ana kadar, kalabalığın genel olarak kriptoya yönelik FUD’ının (korku, belirsizlik ve şüphe) bir yansıması olan olumsuzluk görüyor.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 5

Worldcoin, eşsiz dijital kimlikler oluşturmak için “Orbs” ismi verilen fizikî donanımla iris taramalarını kullanılır. Yeni jenerasyon altcoin projesi, OpenAI’den Sam Altman tarafından destekleniyor. Proje kısa mühlet evvel, Ethereum’un 2. katman tahlili Optimism’e (OP) geçiş yaptı. Şu anda hafif bir düşüşle 2.19 dolardan süreç görüyor.

Dogecoin (DOGE)

Son olarak Santiment, Dogecoin’in (DOGE) son rallisinin, birçok yatırımcısına kar getirdiğini vurguladı. Artış, Elon Musk’ın yeni mühlet uygulaması X’e DOGE ödemelerini entegre edeceği beklentisinin ortasında geliyor. Btcpiyasasi.com olarak sıcak gelişmenin detaylarına bu yazıda yer verdik. Santiment son gelişmeleri şöyle yorumluyor:

Dogecoin’in fiyatı son iki haftada %25 arttı ve meme coin yatırımcılarının dikkatini giderek daha fazla çekiyor. Geçen yıl etkin olan ortalama DOGE yatırımcılarının artık para kazanmasıyla bu koşuda büyük bir kilometre taşı da gerçekleşti.

BTC Piyasası: Başkan Trader Uyardı: Bu 4 Altcoin Sert Çakılabilir! 6

DOGE şu anda son 24 saate nazaran %2,5 bedel kaybettiği 0.07666 dolardan süreç görüyor. Haftalık karını %5’in üzerinde tutarak altcoin piyasasındaki yararlara öncülük ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap