Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin!

Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin!

Paylaş
BTC Piyasası: Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin!

ABD’deki devam eden bankacılık krizi, global finansal sisteminin istikrarına ait tasaları yine alevlendi. Kriz ortamı ayrıyeten kripto paralar üzere birtakım riskli piyasalarda yeni fırsatlara yol açıyor. Analistlere nazaran bu esnada 5 altcoin projesinden gelen yeni haberler göz gerisi edilmemeli.

ABD bankacılık krizi büyüyor

First Republic Bank’ın pay senetlerindeki son düşüşü krizi tekrar gündeme getirdi. Piyasanın inancı, bu büyük gelişmenin bir sonucu olarak, bilhassa de Fed’in faiz oranlarını düşürmeye yönelik güvercin bir hal alma mümkünlüğü üzerine büyük bir darbe aldı. Sonuç olarak, yatırımcıların sonları geriliyor. Ayrıyeten, uzmanlar, potansiyel tesirini belirlemek için durumu dikkatle izliyorlar.

Yatırımcılar, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve First Republic Bank’ın çöküşünün akabinde Fed’in faiz oranlarını %5,25’e çıkarmasını bekliyor. Bu habere hem yatırımcılar hem de trader’lar piyasada daha temkinli bir duruş sergileyerek reaksiyon gösterdi. CoinGecko tarafından bildirildiği üzere dünden beri kripto para piyasası %1 düştü.

BTC Piyasası: Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin! 1

Bitcoin ve Ethereum’un her ikisi de küçük bir ölçü bedel kaybetmiş olsa da, altcoin piyasası üzerindeki tesiri çok daha büyük oldu. Bu yalnızca kısa bir gerileme olsa bile, analist Christian Encila, aşağıdaki 5 altcoin’in yatırımcı portföyleri için hala büyük kıymet taşıdığını düşünüyor.

Pepe Coin (PEPE)

DOGE ve SHIB üzere, PEPE de birinci olarak 2005’te ortaya çıkan bir mem’e dayanıyor. Yeni bir altcoin karşın, son üç gündür rallisini sürdürüyor. Altcoin, kısa ve orta vadede yararlı olacak olan yatırımcı ilgisinde hala güçlü bir artış yaşıyor. 0.00000134 dolarlık düşük fiyatı ile yatırımcılar, fiyat istikrar kazanmadan evvel kimi çıkarları nakite çevirebilirler.

BTC Piyasası: Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin! 2

Render Token (RNDR)

RNDR, bu haftaki piyasa ortamında darbe almasına karşın hala piyasadaki en uygun altcoin’ler ortasında yer alıyor. En son piyasa dataları, tokenin geçen haftadan bu yana %19 arttığını gösteriyor. Boğaların tarafını tutan son on-chain gelişmelerle, tokenin yatırımcı portföylerindeki pozisyonu inançlı.

Fiyat açısından, ayılar şu anda 2,1 doları kırmaya çalışıyor. Bu düzey, boğaların savunması gereken bir bölge. Aksi durumda, düşüş eğilimi uzun vadede RNDR’yi 1.574 dolara sürükleyecek.

Casper (CSPR)

L1 Blockchain Casper, piyasadaki birçok altcoin düştüğü için fiyatta hafif bir gerileme yaşadı. CoinGecko’ya nazaran, haftalık vakit diliminde %19 artış kaydetti. Ağın geleceğine dair net bir vizyonda, CSPR’den bu yıl neler beklememiz gerektiği yer aldı:

Öte yandan, boğalar, CSPR fiyatını 0,05782 doların üzerinde sabitlemeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, CSPR’nin 0,06371 dolara giden yolu açık. Bununla birlikte, bu düzeydeki düşüş eğilimi, tokenı orta ve uzun vadede 0,04355 dolara geri çekecek.

Injective (INJ)

INJ, piyasa yavaşça düştüğü için bu hafta en çok kazananlardan biri oldu. CoinGecko bilgileri, tokenin geçen haftadan bu yana %10 arttığını ve en çok kazananlar listesinde birinci dörde girdiğini ortaya koyuyor. Bu yükselişe, Binance’in Injective için kurumsal borç vermeyi sağlaması ve platformda yeni bir mümkün yatırımcılar kümesi açması neden oldu.

Teknik açıdan, bu fiyat noktasında dengelenmeden evvel orta ve uzun vadede 6.904 dolara düşebilir. Durum buysa, yatırımcıların kısa ve orta vadede INJ’nin fiyat hareketlerini yakından izlemesi gerekiyor.

BTC Piyasası: Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin! 3

Radix (XRD)

XRD piyasayı yakından takip ediyor. Bitcoin ile güçlü bir korelasyona sahip olan altcoin, şu anda günlük vakit diliminde yaklaşık %11 düşüşte. Ayrıyeten, Radix’in Consensus 2023 ile ses getirmesiyle, daha fazla yatırımcı çekmesi beklenmekte.

BTC Piyasası: Bankacılık Krizinin Ortasında Yatırımcı Çeken 5 Altcoin! 4

Teknik açıdan XRD, boğaların sıçraması için güçlü bir takviye düzeyi sunan 0,0942 dolara hakikat ilerliyor. Bu düzeyde düşüş eğilimi durdurulursa, boğaların sıradaki amacı 0,131 dolar olacak. Mayıs ayında fiyat açısından tesirli olabilecek öteki değerli altcoin haberlerine Btcpiyasasi.com‘un bu yazısında yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap