Bank of England, Bu Altcoin Hakkında Makale Yayınladı!

Bank of England, Bu Altcoin Hakkında Makale Yayınladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bank of England, Bu Altcoin Hakkında Makale Yayınladı!

İngiltere Merkez Bankası (BoE), hudut ötesi ödemelere odaklanan altcoin ağları hakkında yeni bir makale yayınladı. Özel bir Blockchain’e odaklanan rapor, ülkenin dala yönelik ilgisini vurguluyor.

BoE, yeni bir makalede bu altcoin projesine yer verdi

Bankacılık dalıyla yakın temasta olan Ripple (XRP), Interledger Protokolünün senkronize ödeme mutabakatı için kullanımını araştıran yeni bir makale yer aldı. Interledger, farklı defterler (ledger) ortasında ödeme göndermek için açık kaynaklı bir protokol paketidir. Blockchain teknolojisine dayalı olarak ödeme ağı oluşturmak için aracıları ortadan kaldırmayı maksatlar. Ripple, altcoin rakipleri ortasında bu alanda öne çıkıyor.

Makalenin başlığı “Ripple: Interledger Protokolünü Kullanarak Senkronize Ödeme Yerleşimini Keşfetmek.” BoE, Ripple protokolünün birden fazla ledger’dan senkronize ödemeye müsaade vererek hudut ötesi ödemeler sanayisini değerli ölçüde etkileyebileceğine inanıyor. Protokol, finansal kurumlar ve kriptolar üzere farklı ödeme ağlarını birbirine bağlamada epey tesirli.

https://twitter.com/edward_farina/status/1686492127134429184

Entegrasyon, süreçlerin klasik ödeme prosedürlerinden daha süratli ve daha verimli bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu yılın başlarında, İngiltere Merkez Bankası ve Hazine, CBDC’nin, bu durumda dijital sterlinin İngiliz toplumunda nasıl kullanılabileceğini anlamak için bir halkla istişare başlattı.

CBDC, farklı finans alanları ortasında süratle ilerliyor. Açık bir örnek, Avrupa Birliği düzenleyicilerinin araştırdığı dijital euro durumudur. Altcoin setkörü CBDC konusunda ABD’de farklı bir yaklaşıma sahip.

Ripple ilerleme kaydetmeye devam ediyor

ABD’deki düzenleyici belirsizliğe karşın Ripple, çeşitli bölgelerde genişleme gayretlerini sürdürdü. Kısa bir mühlet evvel Ripple, Palau Cumhuriyeti ile olan stablecoin projesinin Birinci Kademe pilot evresine girdiğini duyurdu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ülke başka altcoin ağlarının yanı sıra bilhassa Ripple ile ilgileniyor.

Palau Stablecoin pilot programı kapsamında, seçilen devlet çalışanları, ülkedeki kullanıcılar ortasında istekli olarak PSC kullanıyor. Bu denetimli stablecoin pilotu, bilhassa merkez bankalarının kendi dijital para ünitelerini çıkarmaları için uçtan uca bir tahlil sunan Ripple CBDC Platformunu kullanıyor.

XRP fiyatı ne durumda?

13 Temmuz’da Ripple, SEC karşısında kısmi bir zafer elde etti. 2,5 yılı aşkında müddettir devam eden davanın olumlu sonucu altcoin piyasasına bir ölçü ivme sağladı.

Bu olayların uzun vadede XRP’yi nasıl etkileyeceğini sırf vakit gösterecek. XRP şu anda 0,7 dolar bölgesinde yatay hareketlerini sürdürüyor. Ek olarak, XRP’nin token sahiplerinin sayısı da bu devirde büyüme gözlemledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank of England, Bu Altcoin Hakkında Makale Yayınladı! 1

Bu ortada, Ripple’ı çevreleyen son olumlu haberlere karşın yeni bir yasal süreç için taban hazırlanıyor. Gelişmelere karşın, Kongre üyeleri tarafından yapılan son açıklamalar ilerlemeye gölge düşürme potansiyeline sahip. SEC’in itiraz için harekete geçmesi durumunda neler olabileceğine bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap