Bank Of America Bu Altcoin İçin Konuştu: Benzersiz!

Bank Of America Bu Altcoin İçin Konuştu: Benzersiz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bank Of America Bu Altcoin İçin Konuştu: Benzersiz!

Bank of America (BofA) analistleri, düzenleyici cephedeki son gelişmelerin ışında yeni bir araştırma raporu yayınladı. Raporda, ‘benzersiz teklifler’ sunan bir altcoin projesinden bahsedildi…

Bank of America, ABD’deki son gelişmeleri değerlendiriyor

Yakın tarihli Bank of America raporuna nazaran, SEC-Ripple dava sonucu kapsamlı bir düzenleyici çerçevenin kıymetini vurguluyor. 13 Temmuz’da Ripple, SEC davasında kısmi bir zafer elde etti. Kripto lehine çıkan dava sonucunu temyiz edilip bozulacağına dair spekülasyonlar takip etti. Bu tartışmalar haftalardır gündemde kalmaya devam ediyor.

Banka analistlerine nazaran SEC, dava süreci boyunca düzenleyici ortalama rehberlik sağlamak için çok az gayret gösterdi. Raporda, bir kripto para ünitesi olarak XRP’nin eşsiz özelliklere sahip olduğu, bu nedenle dava sonucunun belirlenmesini zorlaştırdığı çıkarımları yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank Of America Bu Altcoin İçin Konuştu: Benzersiz! 1

13 Temmuz’da Ripple, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesindeki davada kısmi bir zafer elde etti. Mahkeme, XRP’nin borsalarda ve algoritmalar aracılığıyla satışının yatırım mukavelesi teşkil etmediğine karar verdi. Lakin, birebir vakitte mahkeme, tokenlerin kurumsal satışının federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğini tespit etti. Bu karar, kripto piyasasındaki öteki davaları belirsizliklerle baş başa bırakıyor.

Analistler, Ripple davasının altcoin yatırımcıları üzerindeki dikkatle değerlendiriyor

Bank of America analistlerinden Alkesh Shah ve Andrew Moss, dava sonucunun kurumsal yatırımcıları etkilediğini ve daha evvel kayıt dışı bir arzın varlığının bu kararın temel nedeni olduğunu belirtti. Bu karar, Ripple’ın gelecekteki durumunu da direkt etkiliyor. Ayrıyeten, öbür kripto şirketleri ve yatırımcılar için de değerli bir örnek vazifesi görüyor.

Bank of America, kripto ile klâsik piyasalar ortasında bir ayrım yaparak Blockchain’e mahsus varlıkların şimdi tam olarak düzenlenmediğine dikkat çekiyor. Fakat, ETF’ler, repolar ve altın üzere klasik varlıklar aslında net kurallara sahipler. Analistlere nazaran bu durum, kripto dalının şimdi tam olarak olgunlaşmadığını ana işareti. Ayrıyeten, düzenleyici eksikliğinin sanayiyi belirsizliklerle baş başa bıraktığını ortaya gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank Of America Bu Altcoin İçin Konuştu: Benzersiz! 2

Analistler ayrıyeten, mahkeme kararının Coinbase (COIN) üzerinde olumlu bir tesiri olacağını belirtti. Ripple dava sonucu, borsasının pay senedi üzerindeki düzenleyici baskıyı orta derecede azaltıyor. Ayrıyeten, şirketin gelişen düzenleyici ortamda daha kolay bir formda faaliyet gösterebilmesine imkan tanıyor.

Ripple-SEC davasındaki son mahkeme kararı, kripto sanayisinin kapsamlı bir çerçeveye gereksinimi olduğunu tekrar gösterdi. Analiste nazaran kripto paraların ana akım benimsemesini teşvik etmek daha net yönergeler ve düzenlemeler gerekiyor.

SEC davası itiraz sürecinde

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Ripple’in zaferi yerini bir temyiz sürecine bıraktı. Buna karşın birçok uzman sonucun artık kalıcı olacağını savunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap