Balinaların Sattığı Altcoin Düşüşe Geçti! Bu Haber Tesirli Oldu

Balinaların Sattığı Altcoin Düşüşe Geçti! Bu Haber Tesirli Oldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Sattığı Altcoin Düşüşe Geçti! Bu Haber Tesirli Oldu

Kripto balinaları, SEC-Ripple davasında ortaya çıkan son gelişmelerin akabinde XRP’den uzaklaşıyor. Altcoin güne %3,5 civarında keskin bir düşüşle başladı.

Altcoin balinaları SEC-Ripple davasından son haberlere reaksiyon veriyor

2020 sonlarında başlaya SEC ve Ripple ortasındaki yasal gayret 13 Temmuz’da kısmi bir kripto zaferi elde etti. Yargıç Torres bu tarihte, XRP’nin yatırım mukavelesi teşkil etmediğine karar verdi. Lakin, XRP’nin federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğine karar kıldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere XRP, zaferin akabinde %90 fiyat artışı kaydetti.

Kısmi Ripple zaferi daha sonra yerini potansiyel temyiz sürecine bıraktı. Yargıç Torres, bu hafta SEC’in XRP satışlarına cevap olarak orta itirazda bulunmasına müsaade verdi. Sonucun değişeceğine yönelik spekülasyonlar altcoin fiyatında sert bir düşüşe neden oldu. XRP fiyatı 0,6 dolar ve 0,5 dolarlık iki kritik takviye düzeyini kaybetti. Haberleri takip eden balinalarda acil satışlarla reaksiyon veriyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Sattığı Altcoin Düşüşe Geçti! Bu Haber Tesirli Oldu 1

Başka bir balina daha XRP rezervlerini eritiyor

Balinalar ve yatırımcılar, Yargıç Torres’in SEC ile Ripple Labs davasında XRP’nin bir menkul değer olmadığı tarafındaki özet kararının akabinde yükseliş ivmesini koruyamadığı için ellerindeki XRP’yi elden çıkarıyor. Artık öteki bir balina, altcoin kritik takviye düzeyine yaklaşırken, 29 milyon XRP’yi borsa cüzdanına aktardı. Muhtemelen satışa dönüşecek bu transfer 15 milyon doların üzerinde fon taşıyordu.

Whale Alert, yeni bir gönderide, bir balinanın 15,13 milyon dolar bedelinde 29.300.000 XRP’yi Bitstamp’a taşıdığını bildirdi. Daha fazla data, balinanın potansiyel olarak XRP satacağını ortaya çıkardı. Bundan birkaç saat evvel diğer bir balina 14 milyon XRP’yi Bitso üzerinden satmıştı.

XRP fiyatı şu anda 0,5 dolarlık dayanak düzeyini müdafaaya çalışıyor. Yatırımcılar ve balinalar daha fazlasını satmaya karar verirse, altcoin büyük bir düşüş riskiyle karşı karşıya.

Bu ortada, davacı SEC ve sanıklar Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve idare şurası lideri Chris Larsen’in 2024’ün ikinci çeyreğinde kullanılamayacakları konusunda mahkemeye bilgi vermesi nedeniyle Ripple-SEC davasının Nisan sonu yahut Mayıs ortasında gerçekleşmesi bekleniyor. Buna cevap olarak XRP fiyatı bir ölçü düzgünleşme kaydetti. Fakat boğalar üst taraflı ivmeyi sürdürmekte başarısız oldu.

XRP fiyatı 0,42 düşüş riskli ile karşı karşıya: Altcoin ayıları baskı yapıyor

CMC datalarına nazaran, XRP grafiğindeki düşüş mumu fitili geçen hafta 0,42 dolara kadar yükseldi. Tanınan altcoin için yükselen trend çizgisinden imrenilen 1 dolara gerçek toparlanıp toparlanmayacağını hala belgisiz. Dahası, düşüşler 0,42 dolar ya da daha da berbatı 0,3 dolar üzere taban düzeylere işaret ediyor.

Teknik açıdan XRP, 50 günlük EMA (kırmızı), 100 günlük EMA (mavi) ve en kıymetlisi 200 günlük EMA (mor) dahil olmak üzere tüm kıymetli hareketli ortalamaların altında 0,5253 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Sattığı Altcoin Düşüşe Geçti! Bu Haber Tesirli Oldu 2

Bu ortada, XRP fiyatı son balina satışlarının akabinde %3’ten fazla bedel kaybetti. Şu anda 0,5 dolar bölgesinde süreç görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek düzeyler 0,510 dolar ve 0,528 dolar. Ayrıyeten son 24 saatte süreç hacminde önemli bir düşüş meydana geldi. Bu esnada altcoin piyasası yatay hareketleri sürdürüyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap