Balinaların Odağındaki PEPE, XRP, SHIB, LINK, WLD İçin Tahminler!

Balinaların Odağındaki PEPE, XRP, SHIB, LINK, WLD İçin Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Odağındaki PEPE, XRP, SHIB, LINK, WLD İçin Tahminler!

Kripto para piyasası son vakitlerde kıymetli dalgalanmalar yaşamakta ve birkaç token dünya çapında yatırımcıların dikkatini çekmekte. Bu tahlilde,  bazı kripto para ünitelerini inceleyecek ve fiyatlarını etkileyen faktörleri araştıracağız. XRP’nin menkul değer statüsüne ait son karardan PEPE coindeki yatırımcıların stratejik atılımlarına ve Optimism’in ağının büyümesine kadar, bu coinler çeşitli nedenlerle manşetlere çıkıyor. İşte detaylar…

PEPE ve bu coinler için sırada neler var?

XRP için fiyat varsayımı nelere işaret ediyor?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ripple ile bağlantılı token olan XRP, bir özet kararın bir menkul değer olmadığını ilan etmesinin akabinde fiyatta bir artışa şahit oldu. Token’ın fiyatı o vakitten bu yana biraz düşmüş olsa da, bir makine tahsili aracı olan PricePredictions, mevcut fiyatı olan 0,7 dolardan yaklaşık yüzde 1,5’lik bir yarar bekleyerek üst taraflı bir eğilim öngörüyor. Yatırımcılar ihtiyatlı bir optimistlik içinde ve kestirimler XRP’nin 26 Ağustos 2023’e kadar 0,71 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Bu tekrar canlanma, XRP’nin etkileyici piyasa trendinin akabinde geldi ve onu piyasa pahasına nazaran dördüncü en büyük kripto para ünitesi haline getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Odağındaki PEPE, XRP, SHIB, LINK, WLD İçin Tahminler! 1

Chainlink’te balina aktifliği artıyor

Chainlink (LINK) kısa bir fiyat artışı yaşadı, balina aktivitesini ve değerli birikimi kendine çekti. Lakin, günlük grafiği kısa müddet içinde kırmızıya döndü ve token’ın süreç sayısı ve ağ büyümesi düştü. Bu düşüşe karşın, azalan borsa rezervi ve arz sinyalleri alım baskısının yüksek kaldığını gösteriyor. LINK’in fonlama oranı türev piyasasındaki talebi yansıttığından, yatırımcılar gelecekteki büyüme potansiyelini yakından takip ediyor.

PEPE için ilgi alımlı gelişmeler var

Meme coin PEPE, bu yılın başlarında Binance’te büyük bir listelemeye şahit oldu ve fiyat patlamasına yol açtı. Fakat, token geçtiğimiz hafta bir düşüş yaşadı ve traderlar ortasında tasaya neden oldu. Bununla birlikte, on-chain bilgiler, akıllı bir para yatırımcısının 0,000001385 dolarlık bir alış fiyatıyla 677 milyar PEPE tokenını borsadan çıkararak değerli ataklar yaptığını ortaya koyuyor. Bu hareket, gelecekte PEPE için potansiyel bir büyük atağa işaret ederek yatırımcıları tetikte tutuyor. Santiment’ten alınan datalar üstte elde edilen bulguları desteklemektedir. Büyük PEPE sahiplerinin birden fazla geçen hafta fiyatlardaki düşüşten faydalanarak varlıklarına ek yaptı. Borsa dışı adresler tarafından tutulan arz, fiyat hareketiyle keskin bir ayrışma sergiledi.

SHIB âlâ performans göstermeye devam ediyor

Genel piyasanın düşük volatilitesine karşın, Shiba Inu (SHIB) sağlıklı görünürlüğünü muhafazayı başardı. Olumlu bir LunarCrush sıralaması elde etti. Token’ın fiyat hareketi yükselişe geçerek 0,00000845 dolarlık bir doruğa ulaştı. Kripto piyasasındaki faaliyetlerde bir yavaşlama olmasına karşın, SHIB’in yatırımcı inancı ve ağ performansı gelecekteki potansiyel büyüme için olumlu göstergeler olmaya devam ediyor.

Shiba Inu’nun arz dağılımını kıymetlendirmek de kayda paha bir şeyi ortaya koyuyor. Son dört hafta içinde talepte bir artış oldu. Balinaların birçok bakiyelerini artırıyor fakat birikim suratı son iki günde yavaşladı.

Optimism (OP) TVL’sinde sıçrama var

Optimism (OP), Worldcoin’in (WLD) platformunda piyasaya sürülmesinin akabinde ağ etkinliğinde bir artış yaşadı. Polygon’dan Optimism’e geçiş, yeni fırsatları keşfetmek için stratejik bir atağa işaret ediyor. 11 Mayıs’ta Worldcoin, başlangıçta Polygon Network’te yayınlanması planlanan World App’in lansmanını Optimism’e taşıma kararını açıkladı. Optimism’deki günlük süreçler Ocak ayından bu yana birinci sefer Arbitrum’dakileri aştı. Dahası, L2 ağının kilitli varlıkların toplam pahası (TVL) artarak yatırımcıların dikkatini çekti. OP token fiyatı hafif bir düşüş yaşamış olsa da, projenin potansiyeli kripto topluluğunun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Artemis’in bilgilerine nazaran, Optimism’deki artan faaliyetle birlikte, Worldcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana Blockchain’deki günlük etkin adresler tırmanışa geçti. Projenin 24 Temmuz’da OP’nin ana ağında yayına girmesinden bu yana, Blockchain ağındaki günlük etkin adresler yüzde 22 oranında arttı. Arbitrum’daki eşsiz adres sayısı da artarken, tıpkı periyotta sadece yüzde 2 oranında yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Odağındaki PEPE, XRP, SHIB, LINK, WLD İçin Tahminler! 2

Kripto para piyasası epeyce değişken ve çeşitli etkileyici faktörlere tabi olmaya devam ediyor. XRP, LINK, PEPE, SHIB ve OP farklı açılardan etkileyici performanslar sergilemiş olsa da, bu varsayımlara ihtiyatla yaklaşmak temeldir. Global kripto ortamı daima olarak gelişmektedir ve yatırımcılar yatırım kararları vermeden evvel kapsamlı araştırmalar yapmalı ve emniyetli kaynaklara başvurmalıdır. Piyasanın öngörülemezliği nedeniyle, kripto para ticareti yaparken ihtiyatlı davranmak ve risk idaresi uygulamak her vakit makul olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap