Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler

Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler

Altcoin Ethereum dünyasında şaşırtan bir eğilim ortaya çıktı. Buna nazaran IntoTheBlock’tan alınan son bilgiler dikkat çekiyor. Borsalardan 640.000 ETH’lik büyük bir göçü ortaya koyuyor. Ethereum’un alım satım platformlarından bu ani ayrılışı, bilhassa Ethereum’un son piyasa performansı göz önüne alındığında, mevcut fiyatının 1.598,67 dolar civarında seyretmesiyle dikkat çekiyor. Herkesin aklındaki soru şu: Bu beklenmedik değişimin sebebi ne?

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler 1

Altcoin ETH için birikim mi yoksa uzun vadeli strateji mi?

Bu kıymetli çıkış için muhtemel bir açıklama birikim. Bu, yatırımcıların altcoin Ethereum’larını uzun vadede ellerinde tutmayı tercih ettiklerini gösteren bir yükseliş göstergesi olma ihtimali var. Bununla birlikte, Ethereum’un uzun vadeli performansının bir biçimde düşüş eğiliminde olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler 2

Diğer taraftan bu da birikim teorisine karmaşıklık katıyor. Bununla birlikte, birtakım yatırımcılar bunu altcoin Ethereum’u daha düşük bir fiyattan satın almak için kıymetli bir fırsat olarak görebiliyor. Ayrıyeten potansiyel olarak bu eğilimi körükleyebiliyor.

Bir güdü olarak portföy çeşitlendirmesi

Dikkate kıymet bir diğer bakış açısı da portföy çeşitlendirmesi. Kripto para dünyasının önde gelen ve ekseriyetle “balina” olarak isimlendirilen birtakım oyuncuları var. Altcoin Ethereum varlıklarını bu varlığa duydukları güvensizlik nedeniyle değil, portföylerini çeşitlendirmek için stratejik bir atak olarak elden çıkarıyor. Dalgalı kripto para piyasasında, kişinin tüm varlıklarını tek bir varlık sınıfına koymaması makul bir harekettir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Hareketleri Bitmiyor! Bu Altcoin’i Borsalardan Çektiler 3

Borsa rezervlerindeki ani azalma likiditeyi de ön plana çıkarıyor. Düşük likidite, tarderların yakından takip etmesi gereken fiyat oynaklığının artmasına neden olabiliyor. Daha az likit bir piyasa, hem üst hem de aşağı yanlışsız daha kıymetli fiyat dalgalanmalarına yol açabiliyor. Bu değerli çıkışın gerisindeki kesin nedenler spekülatif olmaya devam ediyor. Lakin bilgilerin kendisi inkar edilemez. Altcoin Ethereum, ister birikim ister çeşitlendirme güdüsüyle olsun, değerli bir dönüşüm geçiriyor. Bu değişimin yansımaları piyasayı çeşitli formlarda etkilemeye hazırlanıyor.

Balinaların hareketli bitmiyor

Borsalarda altcoin Ethereum çıkışı olurken balinaların girişleri de kelam konusu. Bugün kıymetli hareketler yaptılar. 48,000 adet altcoin ETH Binance’ten Binance Beacon Deposit’e transfer edildi. Transferin rakamsal karşılığı 76,664,774 dolar. Bu transfer Binance’in kendi içerisinde gerçekleşmiş durumda.

https://twitter.com/whale_alert/status/1701895452352745770

https://twitter.com/whale_alert/status/1701876871590195463

Diğer taraftan öbür bir balina hareketinde 15.000 adet altcoin ETH bilinmeyen cüzdandan OKEx’e aktarıldı. Transferin rakamsal karşılığı 23.900.104 dolar. Son olarak 22,343 altcoin ETH bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edildi. Transferin rakamsal karşılığı btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 35,429,808 dolar.

https://twitter.com/whale_alert/status/1701850259456950366

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap