Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var!

Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var!

Kripto piyasası çok sayıda yarışmacının yükselişine ve düşüşüne şahit oldu. Lakin Injective Protocol’ün lokal coin’i INJ, 2023’e damga vurdu. Bu birlikte altcoin yılbaşından bugüne kadar yüzde 400’ün üzerinde etkileyici bir artış kaydetti. Kripto analisti Kelvin Munene’ye nazaran, bu yılın doruğundan hafif bir geri çekilme yaşadıktan sonra bile, boğa ivmesi devam etmeye hazır görünüyor.

Balinalar INJ havuzuna dalış yapıyor

Geçtiğimiz ayki kıymetli bir gelişmeyle, Injective Protocol’deki en varlıklı adreslerden kimileri INJ tokenları biriktirmeye başladı. Fiyat nispeten istikrarlı bir aralıkta seyrederken bile altcoin varlıklarında gözle görülür bir değişim oldu. Bakiyesi 10 milyon ila 100 milyon token ortasında olan adreslerdeki arz %74’ten %80’in üzerine sıçradı.

Bu hareket, büyük oyuncuların ya da “balinaların” durumlarını güçlendirdiğini gösteriyor. Tipik olarak, bu tıp balina faaliyetleri piyasa hassaslığını güçlü bir halde gösterir. Dahası, çoklukla ferdi yatırımcılara itimat sinyali verir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var! 1

Bitkumb listelemesinden sonra altcoin fiyatının seyri

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere INJ, 8 Eylül’de Tayland’ın en büyük kripto borsası Bitkumb’ın listesine girdi. Bunun akabinde, INJ yenilenen bir ilgi dalgası yaşadı. Geçtiğimiz hafta boyunca altcoin, artan popülaritesinin ve global olarak benimsenmesinin bir göstergesi olarak hacimde bir artışa şahit oldu. Uzmanlar, bu listelemenin yarattığı heyecanın INJ’yi daha da ilgi odağı haline getirmesini bekliyor.

Federal Reserve’in faiz artırımlarına ait tartışmalarının arka planında, altcoin fiyatı Ağustos 2023 ortasından bu yana 6,54 ila 7,80 dolar ortasında hareket etti. Tarihi olarak, Injective Protocol bu kıymetli takviye düzeyi etrafında konsolide oldu. Bu noktada geçmişte yapılan bir yine test, %70’lik bir fiyat artışına yol açtı. Ayrıyeten, muhtemelen benzeri bir üst taraflı yörüngenin yakın olduğunu gösteriyor.

INJ teknik tahlili: Konsolidasyon olması mümkün

Sonuç olarak, INJ boğaları dirençle müsabakadan evvel altcoin fiyatı gün içi en düşük düzeyi olan 6,86 dolardan 7 günün en yüksek düzeyi olan 7,22 dolara yükseltti. Güçlü alım baskısı, 7,22 dolar direnç düzeyinin üzerinde bir yükseliş atılımının bir sonraki direnç düzeyini 7,50 dolar olarak belirleyeceğini gösteriyor. Lakin, azalan momentumun ve hacim eksikliğinin bir konsolidasyon periyoduna yahut düşüş eğilimine yol açması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var! 2INJ 24 saatlik fiyat grafiği. Kaynak: CoinStats

Boğa koşusu sırasında INJ’nin piyasa pahası %4,68 artarak 603.033.251 dolara yükseldi. Ayrıyeten, 24 saatlik süreç hacmi %8,90 artarak 25.840.517 dolara ulaştı. Basın saatine nazaran INJ, gün içi en düşük düzeyinden %4,68 artışla 7,20 dolardan süreç görüyordu.

Altcoin için umut verici bir gelecek var, ancak…

INJ 7 günlük fiyat grafiğinde, -0,10 Chaikin Para Akışı (CMF) derecesi piyasada bir ölçü satış baskısı olduğunu gösteriyor. Bu düzey, birtakım yatırımcıların kâr aldığını yahut varlıklarından çıktığını gösteriyor. Ayrıyeten, yavaşlama suratına katkı sağladığını işaret ediyor. Buna ek olarak, yatırımcıların değerli bir değişiklik yapmadan evvel ek fiyat teyidi beklemesi nedeniyle faaliyet eksikliği temkinli ticarete bağlanabilir.

Altcoin fiyatının yakında çok satış bölgesine girmesi muhtemel. Lakin stokastik RSI 9,35 bedeliyle yükseliş eğiliminde. Bu düzeyin, alım fırsatı arayan alıcıları çekerek piyasadaki satış baskısının bir kısmını hafifletmesi mümkün. Yükselen stokastik RSI’nin, momentumda mümkün bir aksine dönüşe ve olumlu bir havaya yanlışsız bir değişime de işaret etmesi olası.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinaların Gayesindeki 5X Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var! 3INJ 7 günlük fiyat grafiği (kaynak: TradingView)

Sonuç olarak, INJ’nin etkileyici yükselişi ve balina faaliyeti umut verici bir geleceğe işaret ediyor. Lakin piyasa dinamiklerinin ortasında ihtiyatlı bir optimistlik hakim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap