Balinaların Binance’e Yolladığı Altcoin, Fiyat Çöküşü Yaşıyor!

Balinaların Binance’e Yolladığı Altcoin, Fiyat Çöküşü Yaşıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinaların Binance’e Yolladığı Altcoin, Fiyat Çöküşü Yaşıyor!

Kripto piyasası için inişli çıkışlı bir günde, son vakitlerde spot ışıklarının altında olan altcoin Arbitrum (ARB) kıymetli fiyat hareketlerine şahit oldu. İki büyük balina süreci ve tüm vakitlerin en düşük düzeyi, trader ve yatırımcıların ilgisini çekti. İşte detaylar…

Altcoin balinaları hareket halinde

Spot On Chain takibine nazaran, son 24 saatte yaklaşık 6,31 milyon dolara muadil 7,44 milyon ARB Binance’e yanlışsız hareket etti. Bu kayda kıymet transfer faaliyetinin ardında iki kıymetli balina yer aldı. Dev balina adresi 0xe97, Binance’e hatırı sayılır ölçüde 3,8 milyon ARB tokenı aktararak varlığını hissettirdi. Bu büyük hareket, ARB başına ortalama 0,86 dolarlık fiyatla gerçekleşti. Bu süreç tek başına büyük ilgi çekerken, Vladilena2.eth olarak bilinen öbür bir balina da çok geride kalmadı. Yalnızca bir saat evvel Vladilena2.eth, Binance’e 3,64 milyon ARB token gönderdi ve bu süreci token başına ortalama 0,84 dolarlık fiyattan gerçekleştirdi.

BTC Piyasası: Balinaların Binance’e Yolladığı Altcoin, Fiyat Çöküşü Yaşıyor! 1

Ayrıca Lookonchain, dev bir balinanın bugün Binance’te yaklaşık 1,3 milyon dolarlık ziyanla ETH karşılığında 3,8 milyon ARB (yaklaşık 3,21 milyon dolar) boşalttığını gözlemledi. Balina, 4 Nisan ve 5 Nisan tarihlerinde Binance’ten ortalama 1,19 dolarlık para çekme fiyatıyla 17,62 milyon ARB (21 milyon dolar) çekti. Balina şu anda 13,78 milyon ARB (yaklaşık 10,97 milyon dolar) tutuyor. Bu büyük süreçler, birtakım büyük oyuncuların ARB piyasasında stratejik ataklar yaptığını gösteriyor. Lakin faaliyetlerdeki bu ani artışa ne sebep oldu? Bunun yanıtı şimdi bilinmemekte.

ARB, rekor düşük düzeye ulaştı

Buna paralel olarak, OKX piyasa bilgileri ARB’nin pahasında değerli bir düşüş olduğunu bildirdi. Token 0,805 dolara düşerek yeni bir rekor düşük düzeye işaret etti. Son bilgiler itibariyle ARB şu anda 0,8066 dolardan süreç görüyor. Bu keskin düşüş, 24 saatlik %5,25’lik bir düşüşü yansıtıyor. Bu iki olayın birleşimi, ARB’yi çevreleyen genel hassaslık hakkında soru işaretleri doğuruyor. Balinalar kıymetli ölçülerde ARB’yi borsalara taşırken, tokenin düşen fiyatı piyasa hassaslığının düşüş eğiliminde olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Balinaların Binance’e Yolladığı Altcoin, Fiyat Çöküşü Yaşıyor! 2

Her kripto para ünitesinde olduğu üzere, kripto topluluğu da spekülasyon ve tahlillerle çalkalanıyor. Kimileri bu balina hareketlerinin, potansiyel piyasa manipülasyonu ya da tokenların düşük fiyatlardan biriktirilmesi üzere daha geniş bir stratejinin kesimi olabileceğini öne sürüyor. Öte yandan, rekor düşüklük makroekonomik tesirler yahut piyasa hassaslığı üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir. Trader ve yatırımcılar, bu durum ortaya çıktıkça ARB’nin fiyat hareketlerini yakından takip ediyor. Kripto para piyasası volatiliteyle biliniyor ve ARB’nin son devirdeki hareketliliği de bunun bir ispatı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap