Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor!

Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor!

Ripple fiyatı 1 Eylül’den bu yana 0,50 dolar civarında konsolide oldu. Lakin medya söylentileri ve on-chain temel göstergeler artık yakın bir ralli olduğunu gösteriyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade, on-chain tahlille Blackrock’un altcoin projesini kripto genişleme stratejisine entegre ettiğine dair söylentilerin gerisindeki bedelleri araştırıyor.

Blackrock, Ripple’ı doruğa götürür mü?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple’ın (XRP) fiyatı, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı dönüm noktası niteliğinde bir zafer kazandıktan sonra Temmuz 2023’te 0,83 dolar ile 2023 tepesine ulaştı. Zafer, birçok uzun vadeli sahibinin uygun fiyatlarla çıkış yapmasına imkan sağladı.

Bununla birlikte, son toplumsal medya yorumları, idare altında 9 trilyon doların üzerinde olan dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un kripto genişleme atağına XRP’yi dahil etmeyi düşünebileceği söylentilerini artırdı. On-chain bilgi trendleri, altcoin için bu spekülasyonu körükleyebilecek değerli data noktalarını ortaya çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor! 1

Altcoin balinaları iki ayda 690 milyon XRP yükledi

XRP, iki ay süren bir kâr alma çılgınlığı yaşadı. Bunun akabinde XRP fiyatı 13 Temmuz’da kaydedilen 0,83 dolarlık doruktan %40 oranında geriledi. Lakin değişik bir biçimde, on-chain bilgiler, Temmuz ayının sonuna gerçek fiyat 0,70 doların altına düştüğünde bir küme kripto balinasının derhal XRP biriktirme moduna geri döndüğünü ortaya koyuyor. Aşağıdaki grafikte gördüğünüz üzere, 1 milyon ila 100 milyon coin tutan balina yatırımcıları, 30 Temmuz ve 15 Eylül tarihleri ortasında 690 milyon XRP’yi kümülatif bakiyelerine ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor! 2Ripple Balina Cüzdan Bakiyeleri. Eylül 2023. Kaynak: Santiment

Balinaların yeni aldığı 690 milyon altcoin şu anda yaklaşık 345 milyon dolar bedelinde. Bu süreçte XRP fiyatı %30 daha düşerek 0,70 dolardan 0,50 dolara geriledi. Lakin, balinalar birikim devri boyunca alım baskısını sürdürdü. Bu durum, XRP’nin yeni “menkul değer değil” statüsünün, kararı düzenleyici netliğin bir sinyali olarak yorumlayan Blackrock üzere kurumsal yatırımcılardan yatırım çektiği tarafındaki spekülasyonlara işaret ediyor.

Bu momentumun bir XRP boğa rallisine dönüşmesi olası

Bu ortada, balinaların daha uzun müddetler boyunca HODL yaptıkları bildiğimiz bir gerçek. Balina girişleri, düşüşü satın almak isteyen kuruluşlardan gelmeye devam ederse, XRP deveranının daha büyük bir yüzdesi onların denetimine geçecektir. Balinaların altcoin için bir kopuşu tetiklemesi mümkün. Bu da XRP’nin bir sonraki boğa rallisi sırasında daha yüksek takviye düzeylerini müdafaasına yardımcı olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor! 3Ripple İzafî Güç Endeksi (RSI). Eylül 2023. Kaynak: TradingView

Göreceli Güç Endeksi (RSI) bilgileri, mevcut fiyat eğiliminin gücünü ve momentumunu kıymetlendirir. RSI, kıymetli bir fiyat düzeltmesinin akabinde aşağıdan 40’lar bölgesinde köşeye sıkıştı. Bu da XRP fiyat eğiliminin artık nötr bölgelere girdiğini gösteriyor. Balinaların alım baskısıyla birleştiğinde, bu momentumun uzun vadeli bir XRP boğa rallisine dönüşmesi mümkün.

Altcoin fiyat varsayımı: XRP’nin aşması gereken amaç 0,55 dolar!

Mart, Haziran ve Ağustos 2023 sonlarındaki XRP fiyat rallisi teşebbüsleri bilhassa 0,55 dolarda ret gördü. Bu nedenle, boğalar bir kere daha bu direnç bölgesini ele geçirmek için çalışmalarını kesecekler. Piyasa Bedelinden Gerçekleşen Pahaya (MVRV), son 30 günlük XRP alan yatırımcıların net finansal durumunu hesaplar. Bu bilgiler de bu anlatıyı doğruluyor. Altcoin fiyatı şu anda 0,50 dolar düzeyinde. Bu fiyatlarla, geçtiğimiz ay içinde XRP satın alan birçok kripto yatırımcısının bugün satış yapmaları halinde %1,3 ziyan edeceğini gösteriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz balinaların artan alım baskısıyla, XRP yatırımcılarının 0,60 dolar civarında %20 kazanması mümkün. Lakin konumlarını %10 kâr aralığında kapatma kararı vermeleri de mümkün. Bu durumda XRP’nin 0,54 dolar bölgesinde kıymetli bir dirençle müsabakası mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Yüklüyor: Bu Altcoin Ralli İçin Hazırlanıyor! 4

Ripple MVRV bilgileri. Eylül 2023. Kaynak Santiment

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap