Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir

Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir

Eylül ayındaki Dogecoin fiyat performansı, daha geniş meme-coin piyasalarındaki azalan yatırımcı ilgisi nedeniyle etkileyici değildi. Real World Assets ve Telegram Bot tokenları üzere gelişmekte olan kesimlerdeki altcoin projeleri gösteriyi çaldı. Böylelikle, DOGE’yi çevreleyen toplumsal hassaslık giderek düşüşe geçti. Bu, balina yatırımcılarının devreye girip düşüşü satın alması için bir sinyal mi? Kripto analisti Ibrahim Ajibade, Türk kripto yatırımcılarının sevdiği DOGE’nin geleceğine bakıyor.

DOGE balinaları Eylül’de nötr duruşunu sürdürdü

Fed faiz oranı duraklaması, kripto piyasalarında yükseliş rüzgarları tetikledi. Buna karşın altcoin fiyatı, Eylül ayında 0,06 dolar düzeyinde kaldı. On-chain bilgiler, balina yatırımcılarının Eylül ayından bu yana günlük süreçlerini 19 milyar ila 14 milyar DOGE aralığında tuttuğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir 1Balina Süreç Sayısı. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Balina Süreci, belli bir süreç gününde 100.000 doları aşan süreçlerin toplam kıymetini özetler. Büyük süreç hacimlerindeki bu düşüş, DOGE balinalarının bu ay alım satım faaliyetlerini soğuttuğu manasına geliyor. Gördüğümüz kadarıyla bu durum, DOGE spot piyasalarındaki likidite ve akışkanlığı etkiledi. Bu da son haftalarda altcoin fiyatının sakin kalmasında çok değerli bir rol oynadı. Bununla birlikte, DOGE toplumsal hassaslığının olumsuz tarafta seyretmesiyle birlikte, balinalar alım satım faaliyetlerini artırmaları halinde Dogecoin fiyatlarında bir kırılma yaratabilir.

Altcoin için toplumsal hassaslık şimdilik negatif eğilimde

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin sahipleri, kasvetli fiyat hareketinden hoşnutsuzluk duymaya başladı. Bu doğrultuda aşağıdaki grafik, DOGE yüklü hassaslığın ayın başından bu yana nasıl negatif bölgeye hakikat derin bir eğilim gösterdiğini ortaya koyuyor. Haftalar süren düşük performansın akabinde, 21 Eylül itibariyle şu anda -0,56 ile kırmızı bölgede yer alıyor.

BTC Piyasası: Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir 2Ağırlıklı Hassaslık. Eylül 2023. Kaynak Santiment

Ağırlıklı Hassaslık metriği, belli bir Blockchain ekosistemindeki genel havayı kıymetlendirir. Esasen, altcoin projesi hakkındaki olumlu yorumların toplam sayısını olumsuz yorumlara karşı tartar. Nötr bir fiyat hareketinin ortasında Yüklü Hassaslık olumsuz tarafta eğilim gösterdiğinde, stratejik yatırımcılar artan paniği düşüşü satın almak için harika bir vakit olarak yorumlayabilir. DOGE fiyatı şu anda düşüş baskısı altında. Bu yüzden, balina yatırımcılarının bunu harekete geçmek için hayati bir sinyal olarak değerlendirmesi mümkün.

DOGE fiyat varsayımı: Altcoin için 0,08 dolar makul bir hedef!

Meme-coin piyasalarını çevreleyen mevcut düşüş eğiliminin, balinaları taban seviyeyi satın almaya teşvik etmesi mümkün. Şayet öncül tutarsa, 0,08 dolar boğalar için uygun bir gaye. Bu ortada, mevcut etkin DOGE buyruklarının fiyat dağılımını gösteren Exchange On-chain Market Depth grafiği de bu olumlu görünümü teyit ediyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, mevcut fiyatlar civarında altcoin projesine yönelik piyasa talebi arzı geride bırakmış durumda.

Bununla birlikte, stratejik kripto traderları, fiyat %20 artarak 0,075 dolara ulaştığında 153 milyon DOGE satmak için buyruk verdi. Satış buyruklarını yerine getirirlerse, DOGE fiyat rallisini değerli ölçüde yavaşlatmaları mümkün. Lakin balinalar trade faaliyetlerini kestirimler doğrultusunda üzere ağırlaştırırsa, boğa bu direnç düzeyini bilakis çevirebilir ve ralliyi 0,08 dolara yanlışsız itebilir.

BTC Piyasası: Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Atak Yapabilir 3Borsa Piyasa Derinliği. Eylül 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Tersine, düşüş baskısı baskın kalırsa altcoin fiyatının 0,050 dolara yanlışsız düşmesi mümkün. Lakin, üstte grafikte gördüğünüz üzere, kripto traderları, fiyatın %10 düşerek 0,056 dolara ulaşması halinde 187,2 milyon DOGE satın almak için buyruk açtılar. Yükselen piyasa talebi göz önüne alındığında, muhtemelen bir toparlanmayı tetikleyecekler. Lakin, bu DOGE takviye düzeyi düşerse, ayıların 0,050 doların altına inmeye zorlaması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap