Balinalar Satıyor, Küçük Yatırımcılar Alıyor: Ethereum (ETH) Tahlili

Balinalar Satıyor, Küçük Yatırımcılar Alıyor: Ethereum (ETH) Tahlili

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Satıyor, Küçük Yatırımcılar Alıyor: Ethereum (ETH) Tahlili

Balina ilgisinin azaldığı bir devirde, Ethereum ağına küçük yatırımcılar ilgi ediyor. Son günlerde piyasada yaşanan düşüş, ETH gibi altcoinleri de etkiledi.

Kripto paralarda başlayan düşüşün akabinde Ethereum balinaları değerli satışlar yapmaya başladı. Lookonchain bilgilerine nazaran 17.2 milyon dolar bedelindeki 10.600 ETH’yi 1.622$ düzeyinde sattı. Balina, bu süreç ile 2,9 milyon dolar ziyanı kabul etti.

Balinalar satış yaparken farklı bir biçimde küçük yatırımcılar Ethereum’a daha fazla ilgi gösteriyor. On-chain takipçisi Glassnode’a nazaran içinde bakiye bulunan Ethereum adreslerinin sayısı 104.794.621 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

BTC Piyasası: Balinalar Satıyor, Küçük Yatırımcılar Alıyor: Ethereum (ETH) Tahlili 1

İçinde altcoin bulunan cüzdan sayısındaki yükseliş, küçük yatırımcıların etkin olduğunu gösteriyor. Lakin kripto borsa bilgileri ise ETH için mümkün bir satış bakısını işaret ediyor. Borsalara giriş yapan ETH ölçüsü 9 milyon 630 bin ile son 1 ayın tepesine ulaştı.

Düşen gas fiyatları ise Ethereum ağ aktivitesindeki yavaşlamayı ve NFT piyasasındaki sakinliği işaret ediyor. Arz-talep kanununa nazaran şekillenen gas fiyatları, ETH ağı ağır olduğu takdirde astronomik sayılara ulaşabiliyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı

Stabil bedelli kripto paralar haricinde piyasanın en büyük altcoini, hafta başındaki kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. ETH, son günlerdeki satışa karşın 1.629$ takviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor.

BTC Piyasası: Balinalar Satıyor, Küçük Yatırımcılar Alıyor: Ethereum (ETH) Tahlili 2

$ETH an itibariyle 1.678 dolar düzeyinde alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap