Balinalar ‘Gümüş Bitcoin’ Denilen Bu Altcoine Saldırıyor!

Balinalar ‘Gümüş Bitcoin’ Denilen Bu Altcoine Saldırıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar ‘Gümüş Bitcoin’ Denilen Bu Altcoine Saldırıyor!

Litecoin sahipleri, halving olayının belirmesiyle birlikte coşku yaşıyor. Yatırımcılar, geçtiğimiz ay boyunca kripto sanayisinin “gümüş Bitcoin” denilen varlığı birikimlerini artırıyor. Litecoin’in resmi Twitter hesabı, halving’in 30 Temmuz itibariyle 2000 bloktan daha az bir arada olduğunu tweetledi. Merakla beklenen aktiflik, blok mükafatlarını 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. İşte detaylar…

Balinalar “Gümüş Bitcoin” varlığından satın alıyor

Santiment’in on-chain bilgileri, orta ölçekli Litecoin balinalarının ataklarını ortaya koydu. Data platformuna nazaran 100 ila 10.000 LTC tutan adresler, 14 Haziran’dan bu yana 205.400 LTC satın aldı. Firma, bu topluluğun “agresif birikimini” halving olayına bağladı. Yazım itibariyle, bu cüzdanların toplam varlığı yaklaşık 1,7 milyar dolar kıymetinde 18,18 milyon LTC’ye ulaştı. Santiment’e nazaran, kripto yatırımcıları birçok coin halving’ini piyasa için yükseliş olayları olarak algılama eğilimindedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar ‘Gümüş Bitcoin’ Denilen Bu Altcoine Saldırıyor! 1

Bu ortada, evvelki bir rapor üstteki bilgileri doğruluyor. Rapora nazaran, Litecoin madencileri 1 Temmuz ve 28 Temmuz tarihleri ortasında 400.000 LTC ekleyerek rezervlerini stokluyor. Litecoin’i çevreleyen mevcut olumlu his da fiyatını yükseltti. LTC son 24 saat içinde yüzde 4,34 bedel kazanarak yazım sırasında 95 dolardan süreç gördü. Bu, 100 doların üzerine düştüğü Temmuz ayı başındaki performansından net bir sapma. Litecoin Haziran ayında EDX Market tarafından platformunun desteklediği dört kripto para ünitesinden biri olarak listelendiğinde yükselişe geçti. Fakat fiyatı 113 dolara ulaştıktan sonra Temmuz ayı başında düşüşe geçti.

Halving yaklaşıyor: Sırada neler var?

Halving’in yaklaşmasıyla birlikte, LTC’nin fiyatı son beş gün içinde yüzde 3,2 oranında artarak 25 Temmuz’da kaydedilen 89 dolarlık düşük düzeyden mevcut fiyatına yükseldi. Ek olarak, LTC’nin süreç hacmi de devir boyunca kıymetli ölçüde arttı. Datalara nazaran, kripto varlık süreç hacmi son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 150 artarak 1 milyar doların üzerine çıktı. 29 Temmuz’da kaydedilen 395 milyon doların çok üzerine çıktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar ‘Gümüş Bitcoin’ Denilen Bu Altcoine Saldırıyor! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap