Balinalar Bu DeFi Altcoin’ine Koştu: Fiyatı Ralli Yaptı!

Balinalar Bu DeFi Altcoin’ine Koştu: Fiyatı Ralli Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Bu DeFi Altcoin’ine Koştu: Fiyatı Ralli Yaptı!

Bitcoin fiyatını 33,184.06 dolara yönlendiren 3 aylık piyasa düzeltmesine rağmen, bir analitik firması DeFi odaklı bir altcoin projesinde yüksek balina birikimini paylaşıyor ve bu süreçteki rallisini değerlendiriyor.

DeFi altcoin projesi balinaların izdihamına uğradı

Santiment’in güncel on-chain analizlerine göre, DeFi odaklı altcoin projesi Aave (AAVE), yatırımcılar ve balinalar 70.000 token biriktirdikçe %26 değer kazandı. AAVE’nin fiyat artışı, aşağı yönlü piyasanın zorlu koşullarına rağmen son zamanlarda yükselen Luna ve Rune gibi altcoin projelerinin fiyat hareketlerine benziyordu. Santiment istatistiklerine göre 152.000 dolar ile 1.52 milyon dolar arasında değişen varlıklara sahip adreslerin birikimi, hızlı artışın temel nedeni. Firma bu verileri bir Twitter üzerinden gün içinde paylaştı:

Aave son 24 saatte %9 ve geçen hafta %26 arttı. 54. en büyük kripto paranın lehine çalışan önemli bir husus, balinaların son 2 ayda toplu olarak 10.7 milyon dolar değerinde 70.000 AAVE biriktirdiği gerçeği.

Önceki iki ayda, yukarıda bahsedilen adresler, düzenli yatırımcıların artan ilgisini göstererek 10.7 milyon dolarlık AAVE satın aldı. Yazının devamında, bu birikim sürecinde AAVE’nin teknik görünümünü inceleyelim.

AAVE grafiği birikim sürecinde nasıl şekillendi?

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Üstel Hareketli Ortalama (EMA) gibi farklı teknik indikatörlere göre AAVE şu anda bir trend değişikliğinin ortasında ve AAVE’nin fiyatı 50 günlük hareketli ortalamayı kırıyor. Bir kriptonun mevcut durumunu gösteren RSI, 50’nin üzerine çıkarak “yükseliş” bölgesine giriyor. Bununla birlikte, indikatör 60’a yakın olsa bile, hala “aşırı alım” bölgesinden uzak, bu da AAVE’nin piyasada satın alma gücü devam ederse hala genişleme alanı olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Bu DeFi Altcoin’ine Koştu: Fiyatı Ralli Yaptı! 1

Eskiden ETHLend olarak bilinen Aave, kullanıcıların kripto para birimleri ödünç vermelerine ve ödünç almalarına olanak tanırken aynı zamanda kripto paraları likidite havuzlarına koyarak gelir elde etmelerini sağlar. Kullanıcılar ticaret çiftlerine ve takaslara likidite sağladıkları için ödüllendirilir. DeFi piyasasının dramatik yükselişinin ardından, daha fazla kullanıcı varlıklarını farm ve stake gibi daha güvenilir seçeneklere kaydırdıkça platformun popülaritesi arttı. Bu arada, DeFi piyasasının baş belalarından biri hack olayları. Kriptokoin.com olarak aktardığımız yakın tarihli gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap