Balinalar Bu Altcoin’leri Çılgınca Topluyor! COMP İse Sıkıntı Durumda

Balinalar Bu Altcoin’leri Çılgınca Topluyor! COMP İse Sıkıntı Durumda

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Bu Altcoin’leri Çılgınca Topluyor! COMP İse Sıkıntı Durumda

On-chain bilgiler, merkezi borsalara COMP yığan balinaların, 2 altcoin için çılgınca satın alma eğilimini ortaya koydu. Hatta bir balina, bu projenin toplam arzının %10’unu satın aldı.

Bu altcoin balinası, PERP arzının %10’unu topladı

Ember’in raporuna nazaran, devasa büyüklükte bir yatırımcı son iki gün içinde merkezi borsalardan 7,06 milyon dolar bedelinde PERP topladı. Bunun öncesinde, Bithumb cüzdanına toplam 4.700 ETH yartırdı. Akabinde hepsini WETH ile takas edip öbür bir cüzdana aktardı.

Son süreçte balina, 4.509 WETH bakiyesiyle 7,06 milyon dolar kıymetinde 6,8 milyon PERP satın aldı. Satın alma fiyatı 1,08 dolar olan durum, PERP dolanım arzının %10’unu temsil ediyor. Ancak, satın alımın akabinde altcoin fiyatı %20’nin üzerinde düşüş gösteriyor.

https://twitter.com/EmberCN/status/1700700664740077901

CMC bilgilerine nazaran PERP, gün içinde %20 civarında bedel kaybetti. Altcoin fiyatındaki düşüşün üstteki balina ile ne kadar bağlantılı olduğu bilinmiyor. PERP şu anda 0.78 dolar düzeyinde takviye bulmaya çalışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Bu Altcoin’leri Çılgınca Topluyor! COMP İse Sıkıntı Durumda 1

Chainlink (LINK), bu hafta balinaların gözdesi haline geldi

Kripto analisti Ali Martinez’e nazaran, Chainlink balinaları son on gün içinde 4 milyondan fazla LINK satın aldı. Bu da toplamda 24 milyon dolarlık şaşırtan bir birikimi temsil ediyor. Analist ayrıyeten LINK/USD günlük grafiğinin ekran manzarasını de paylaştı. Tahlilleri, altcoin fiyatının kısa bir konsolidasyondan evvelki periyotta nasıl istikrarlı bir halde yükseldiğini gösteriyor.

Martinez’in gönderisine nazaran Chainlink balinaları, kıymetli ölçülerde altcoin satın alarak yeni bir yükseliş eğilimi başlattı. Fakat bu eğilimin uzun mühlet devam edeceğine dair bir belirti yok. Daha evvel yedi gün boyunca istikrarlı bir biçimde yükselen LINK, bir ölçü dirençle karşılaştı. Fiyat şu anda konsolidasyon etabında.

Ali’nin gönderisine cevap verenlerden biri olan Lucian, rallinin sürdürülebilirliğini ve balinaların niyetlerini sorguladı. Lucian, topluluk satın aldıklarını düşündüğünde balinaların LINK tokenlerini aslında satıp atmadığını soruyor. Diğer bir iştirakçi, LINK konusunda yükselişte olduğunu belirtti. Fakat Aman, LINK alıcılarına daha âlâ bir giriş sağlamak için fiyatın daha da düşebileceğini de kelamlarına ekledi.

COMP ise büyük bir satışın eşiğinde olabilir: Altcoin balinaları hazırlık yapıyor

Spot-On-Chain’in raporuna nazaran, 0x171 ile başlayan bir balina adresi bugün Binance’e 37.728 COMP yatırdı. Bu fiat bazında 1,5 milyon doların borsaya aktığı manasına geliyor. Balinanın ortalama satın alım fiyatı 39,64 dolar düzeyindeydi. Buna ek olarak balinanın hâlâ Aura Finance platformunda depoladığı 58.000 COMP (2,59 milyon dolar) var. Bunun iddiası toplam ziyanı 1,32 milyon dolar. Altcoin balinası süratli bir süreçle elindeki COMP’ları piyasa boşaltmayı tercih edebilir.

https://twitter.com/spotonchain/status/1700687439998898316

Btcpiyasasi.com olarak Arbitrum’un da (ARB) ağır bir birikim evresinde olduğunu aktarmıştık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap