Balinalar Bu 2 Altcoin’i Borsalara Taşıyor: Satış Gelebilir!

Balinalar Bu 2 Altcoin’i Borsalara Taşıyor: Satış Gelebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Bu 2 Altcoin’i Borsalara Taşıyor: Satış Gelebilir!

Kripto para piyasası hafta sonuna sakin sularda ilerleyerek giriyor. Başkan kripto para Bitcoin, haftayı hafif yararla kapatacak olsa da 26 bin doların üzerinde kalamadı. Birçok altcoin de yatay bir seyir izliyor. Bu sakinlik kimi derin cepli kripto yatırımcılarını sıkmış olabilir. On-chain datalara nazaran iki kripto balinası yüklü ölçüde tokeni borsalara taşıdı. Bu da “Bir satış mı geliyor? Sorusunu akıllara getiriyor.

Kurumsallar bu altcoin projesinin tokenini borsalara yığıyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasaya bir sakinlik hakim. Bu sessizlik derin cepli kripto yatırımcılarını rahatsız etmiş görünüyor. Türk kripto piyasasında tanınmış bir analist olan Ercan Sak, bu derin cepli yatırımcılardan birisinin kripto borsası OKX’e yüklü ölçüde Quant (QNT) transfer ettiğini bildirdi. Bildiğiniz üzere, borsalara token transferi potansiyel bir satışın habercisidir. Bu yüzden analist, bahse bahis altcoin projesinin satış tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Sak, kurumsal yatırımcıların kullandığı bir cüzdan olan Copper’den Binance ve Coinbase’e QNT transferi olduğunu kaydetti. Bu bağlamda analist, şu paylaşımı yaptı:

Kurumsallar için saklama hizmeti sunan Copper cüzdanlarından kripto para borsalarına QNT transferi yapıldı. Saat 12:38’de Coinbase borsasına 20.000 adet QNT transfer edildi. Saat 13:00’da Binance borsasına 20.000 adet QNT transfer edildi. Dostlarım bunları çabucak yada kesin satış yaparlar diye bir kural yok.

“Peki Ne Yapmak Lazım?” diyen analist, yapmış olduğu QNT teknik tahlilini işaret etti. Tahliline nazaran takviye ve direnç düzeylerine dikkat edilmesini tavsiye etti. Bu doğrultuda, “QNT Direnç 100.04 dolar. QNT Dayanak 97.98 dolar.” olarak belirtti. Bu ortada, basın vaktinde altcoin, günlük bazda %1,32 kayıpla 99,29 dolardan süreç görüyor. Münasebetiyle, analistin belirttiği direnç ve takviye ortasında duruyor.

Erken yatırımcı balina APE’yi OKX’e taşıyor

Bir öteki derin cepli yatırımcı ise tanınan metaverse coin’i ApeCoin’de (APE) hareketliydi. Bu balinayı özel hale getiren şey ise APE’nin birinci yatırımcılarından birisi olması. Bahse husus kripto balinası, büyük ölçüde APE’yi kripto borsası OKX’e transfer etti. On-chain bilgilere nazaran bilgilerine nazaran, balina (0xbaf adresi) 29 Ağustos’tan bu yana OKX’e altcoin tokenlerini taşıyor.

BTC Piyasası: Balinalar Bu 2 Altcoin’i Borsalara Taşıyor: Satış Gelebilir! 1

Bu derin cepli adres, 2022 Mart ayında, ApeCoin Token Distribütörü’nden 5 milyon APE almıştı. Bu da onu erken yatırımcılardan birisi haline getiriyor. Balina son sürecinde, OKX’e 598.835 APE transfer etti. Süreç vaktinde APE, 1.34 dolar düzeylerinde süreç görüyordu. Bu yüzden, balinanın taşıdığı bu yığın toplamda 802.000 dolar kıymetindeydi. Bu ortada, basın vaktinde altcoin 1,32 dolardan el değiştiriyor. Bu da gün bazda %2’nin üzerine bir kayba işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap