Balinalar Ağır Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Balinalar Ağır Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Ağır Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Kripto para dünyasında bugün iki altcoin için kıymetli gelişmeler var. Üstelik ağır satış dalgasına maruz kaldılar. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin PERP ağır satış içerisinde

Altcoin PERP piyasanın dingin olduğu bir vakit diliminde kıymetli bir yükseliş kaydetti. Fiyat %100’ün üzerinde arttı. Lakin meteorik karlar, zeki kripto para yatırımcılarının ve meraklılarının dikkatini çekerek gözden kaçmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Ağır Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var? 1

Diğer taraftan altcoin’in yükselişi birçok kişi için zenginlik biriktirmeye devam ediyor. Ayrıyeten belirsizlik içinde bir durum da ortaya koyuyor. Buna nazaran saygın bir data sağlayıcısı olan Look On-Chain, şaşırtan bir gelişmeye ışık tutuyor. PERP Vakfı’nın son fiyat artışlarının akabinde Binance borsasında satış başlatma kararı dikkat çekiyor.

Perp Vakfından satış dalgası

Lookonchain bilgilerine nazaran Perpetual Protocol Foundation Wallet kıymetli sayıda altcoin PERP’i hareket ettirdi. PERP’in fiyatında bir artış yaşanmadan sırf üç saat evvel Binance’e 903 bin PERP gönderdi. Gönderilen PERP’in rakamsal karşılığı 691 bin dolar.  

Mart ayından Ağustos ayına kadar vakfın cüzdanı periyodik olarak PERP tokenlerini Binance’e yatırıyor. Şimdiye kadar 4.6 milyon dolara muadil 7 milyon adet PERP tokeni Binance’e taşınmış durumda.

Balinalardan altcoin PEPE hareketi: Ziyanına satılar

Kripto para dalının tanınan meme coinlerinden biri olan PEPE, son aylarda kendisini çalkantılı sularda buldu. Ayrıyeten değerli bir düşüşe şahit oldu. Token şu anda, PEPE topluluğunu sarsan bir dizi rahatsız edici olayın sonuçlarıyla boğuşuyor. Başka taraftan son vakitlerin en düşük düzeylerinde seyrediyor. Sorun, PEPE geliştirme takımının beklenmedik bir atılım yaparak en az imza ihtiyacını 8’den 2’ye düşürmesiyle başladı. Bu kararı, PEPE tokenlerinin çeşitli borsalara büyük ölçekli transferi izledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Ağır Satışa Başladı! 2 Altcoin İçin Sırada Ne Var? 2

Bu hareketler, bir vakitler gelişen altcoin’de şok dalgaları yaratıyor. Ayrıyeten pahasında keskin bir düşüşü tetikliyor. İşleri daha da kötüleştiren gelişmeler de kelam konusu oldu. Buna nazaran altcoin PEPE grubunun kimi üyeleri borsalara aktardıkları tokenleri sattılar. Buna nazaran durumdan faydalanmayı tercih ettiler. Bu hareket yatırımcı inancına ağır bir darbe indirdi. Ayrıyeten projeyi kaos içinde bıraktı. Bu ortada, fiyat artışı beklentisiyle PEPE satın almış olan balinalar, kendilerini hâlâ kâr etmeyi bekleyen tehlikeli bir pozisyonda buldular.

PEPE balinaları kayıplarla boğuşuyor

Güvenilir bir kripto para ünitesi içgörü kaynağı olan Lookonchainden gelen son datalar rahatsız edici bir gelişmeyi ortaya koyuyor. Çalkantılı periyotta PEPE piyasasına giren bir balina, kısa bir müddet evvel ziyanına satış yapmayı tercih etti.  Lookonchain ilgili balinanın Binance’e 15 trilyon adet PEPE yatırdığını tabir ediyor. Buna nazaran yatırılan meblağın rakamsal karşılığı 1.2 milyon dolar.

Ayrıca balinanın 242 bin dolar ziyan etmesi kelam konusu. Bu balina 24 Ağustos’ta o zamanki rakamsal karşılığı 1,45 milyon dolar olan 1,5 trilyon altcoin PEPE satın almıştı. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda sonuçta iki değerli altcoin projesinde ağır satışların olduğunu görüyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap