AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor!

AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor!

Kripto analisti Filip L’ye nazaran, ATOM fiyatı ayılara diz çöktürücü bir reaksiyon veriyor. Bu ortada analist, AVAX’ın, yüzde 15 düşüşe gerçek ilerlediğini söylüyor. Ayrıyeten analiste nazaran DOGE fiyatı bir ayı tuzağı oluşturma sürecinde. Analist Ekta Mourya ise önder altcoin Ethereum’un görünümünü pahalandırıyor.

ATOM fiyatı bu hafta yataya dönebilir!

Cosmos fiyatı Perşembe günü ASIA PAC seansında kıymetli bir yükseliş kaydetti. Böylelikle, boğalar nihayet değerli bir yükselişi tetikleyebildi. Bu hareketle birlikte, bu hafta başındaki en yüksek düzeyleri kırdı. Ayrıyeten, bu süreçte ayıların epey durmasını tetikledi. Bu durum, açığa satış yapanların daha az direnç göstermesiyle üst istikamette daha fazla alan açıyor. Zira iki kademeli bir dönüşün ATOM’u kolaylıkla 12 dolara geri getirmesi mümkün. Bu da haftanın tüm kayıplarını silmesini manasına geliyor.

ATOM birinci olarak yeşil yükselen trend çizgisine gelen 11,40 dolar ile karşılaşacak. Bu düzeyin üzerine çıkması, boğaların uzun vadede grafikte ortaya çıkan flama formasyonuna tekrar girmesi manasına geliyor. Bu düzeyin üzerine çıktığında, hareketli ortalamalar 11,60 dolar civarında olacak. Bu da boğaların flamanın üst kırmızı trend çizgisinde 12 doları işaretlemesinden ve bu süreçte %10’luk bir yarar elde etmesinden evvelki son zorluk olmaya devam edecek.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor! 1ATOM 4 saatlik grafik

Aşağı taraflı risk, yanlış bir sıçrama ve beraberinde %10’luk bir düşüş getirecek daha büyük bir düşüş biçiminde ortaya çıkıyor. ATOM yeniden de 11,40 dolara kadar yükselecek. Böylelikle, yeşil yükselen trend çizgisine karşı bir ret alacak. Ayrıyeten, bir sonraki inişini gerçekleştirecek. Şayet bu kıssa gerçekleşirse, bu haftanın en düşük düzeyi olan 10,80 doları test etmesi ve şimdilik düşüş çizgisinin sonu olarak geçen haftanın en düşük düzeyi olan 10,20 dolar maksadıyla süratle kırılması mümkün.

AVAX fiyatının durumu kurtarmak için son talihi var!

Avalanche fiyatı halihazırda kritik bir noktada olabilir ya da olmayabilir. Lakin grafik AVAX boğalarının ya başarılı bir sonuçla ya da akşamdan kalma çeşitliliğiyle son oyunlarını oynadıklarına dair net bir fotoğraf çiziyor. AVAX, Bitcoin fiyatının bu Çarşamba günü Avrupa seansının sonlarında geri adım atması ve inişte başka kripto ve altcoinleri de beraberinde sürüklemesiyle kayıplarının arttığını görüyor. Asıl soru şu: Boğalar baskıya ne kadar dayanacak?

AVAX, 200 günlük Kolay Hareketli Ortalama (SMA) görünürdeyken 16 dolarda baskının zalimce daha da arttığını görecek. Bu 200 günlük SMA, Şubat ve Mart aylarında evvelki durumlarda kıymetli oldu. Ayılar bacaklarını boğaların altından çektiğinde, AVAX fiyatı süratle 14,50 dolara hakikat özgür düşüşe geçecek. Böylelikle, Nisan ayının en düşük düzeyi olan 13,80 dolar ile ikili bir taban oluşturacak. Bu da %15’lik bir kayıp manasına geliyor.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor! 2AVAX 4 saatlik grafik

Bu 200 günlük SMA üzerindeki bir testin sonucu, boğaların denetimi tekrar ele geçirmesi ve AVAX fiyat hareketini 18,50 dolara yükseltmesi manasında çok ikili olabilir. Konumlanmayla ilgili olarak, İzafi Güç Endeksi (RSI) bu durumu desteklediği için bu mantıklı olacaktır. Aslında bastırılmış durumda ve çok satım işaretine ulaşmaya hayli yakın. Tercihen aylık pivotun üzerinde bir günlük kapanış ile 17,50 dolar ve sonraki 18,50 dolarda 55 günlük SMA’nın üzerindeki dönüşte süratli bir sıçrama mümkün.

DOGE fiyatı, ayı tuzağına mı çekiyor?

Dogecoin fiyatı, boğaların artık kâfi demesiyle bu sabah hem RSI’da hem de fiyat hareketinde ani bir reaksiyon gördü. 2,5 karlı bir mumla Çarşamba günkü inişi sildi. Ayrıyeten, fiyat hareketinin üzerinde bir kapak olarak asılı duran 55 günlük SMA’yı üst tarafta kırdı. Şu anda 55 günlük SMA’nın altına inilmesiyle short konumlarına tekrar girmeye çalışan ayılar, birkaç stop’u tetikleyecek.

DOGE burada harika bir ayı tuzağı için kendini ayarlıyor. Zira daha evvel durdurulan ayıların yine girmesi, boğaların yakında 55 günlük SMA’nın üzerinde fiyat hareketini zorlayacağı manasına geliyor. Ayılar konumlarından çıktıkça ve DOGE’nin 0,084 dolara hakikat yükseldiğini gördükçe bir sıkışma (squeeze) meydana gelecektir. Geçmişte 200 günlük SMA’nın büyük bir mahzur olduğu esasen kanıtlandı. Bu yüzden, oradan çok fazla hareket beklemeyin.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor! 3DOGE 4 saatlik grafik

Aşağı taraflı bir tehdit, boğalar fiyat hareketini bunun üzerinde tutmaktan kaçındıkları için 55 günlük SMA’ya karşı bir redde dayanıyor. Bu durumda, daha fazla kriptonun satışa katılmaya başlaması halinde, solma suratının artmaya başlaması muhtemel. Bu, boğaların bu sefer bir boğa tuzağına yakalanacağı ve 0,076 dolara hakikat sıkışacağı manasına gelir.

Ethereum faal mevduatları sekiz ayın en yüksek seviyesinde

Ethereum Blockchain’deki etkin mevduat hacmi patlayarak sekiz ayın en yüksek düzeyine ulaştı. Böylelikle, ETH’nin Beacon Chain kontratına yapılan para yatırma süreçleri sekiz ayın tepesine ulaştı. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’teki uzmanlar doruğun nedenini araştırıyor ve mevduatlardaki artışın Ethereum fiyatındaki oynaklığı gölgeleyebileceği sonucuna varıyor.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor! 4Ethereum etkin mevduatları

Ethereum mevduatlarındaki artış, makroekonomik belirsizliğin olduğu bir periyotta gerçekleşti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Merkez Bankası faiz oranlarını 25 baz puan artırdı. Tipik olarak, Ethereum mevduatlarındaki bir artış, sirkülasyondaki ETH arzında bir azalmanın göstergesi. Sirkülasyondaki ETH arzı azaldıkça, varlık üzerindeki satış baskısında bir azalma olur. Böylelikle, ETH fiyatı için yükseliş tezini dayanaklar.

Ethereum fiyatı şu anda yükselen bir paralel kanalda. Altcoin şu anda 22 Kasım 2022’de başlayan bir yükseliş trendinde. ETH fiyatı kanalın orta noktasının üzerinde devam ederken, altcoin paralel kanalın üst trend çizgisine daha yakın. Altcoin fiyatı, kanalın içine geri çekilmeden evvel Nisan 2023 ortasında paralel kanalın üzerine çıktı.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu Altcoinlerde Ayı Modeli Belirdi: Düşüş Bekleniyor! 5ETH 1 günlük fiyat grafiği

Altcoin, üst tarafta paralel kanaldan çıkma yolunda ilerliyor. Yakın bir direnç 2.134 dolar düzeyinde. Ethereum için yükseliş gayesi 2.320 dolar. Düşük trend çizgisinin altında 1.678,5 dolara bir düşüş durumunda Ethereum için yükseliş tezini geçersiz olur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap