AVAX, Son Gelişmelere Karşın Düşüşte! Bu Altcoin İse Durdurulamıyor

AVAX, Son Gelişmelere Karşın Düşüşte! Bu Altcoin İse Durdurulamıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, Son Gelişmelere Karşın Düşüşte! Bu Altcoin İse Durdurulamıyor

Yüksek hacimli altcoin projeleri ortasında yer alan Avalanche (AVAX), son gelişmelere karşın düşüş gösteriyor. Öbür yandan, birinci 10 ortasında adım atan trend bir coin, ruhsal dirençlerine yanlışsız ilerliyor.

Avalanche, WAGMI haberine karşın düşüşü sürdürüyor

DeFi eserleri paketi WAGMI, Pazartesi günü WAGMI 2. basamağın kullanıma sunulmasını başlattıklarını paylaştı. Yaygın olarak “başaracağız” tabirinin kısaltması olan WAGMI’nin bu yeni tanıtımı, o denli görünüyor ki Avalanche (AVAX) geliştiricisi Daniele Sestagalli’nin Popsicle Finance’inin yine markalaşmasıydı.

WAGMI basamak 2, Popsicle’ın ICE tokenleri etrafında dönüyor. Bugünden itibaren ICE yatırımcıları artık Blockchain takviyeli bir araç kullanarak tokenlarını WAGMI ile değiştirme seçeneğine sahip. Bu duyuru, ICE’nin fiyatı üzerinde etkileyici bir tesir yarattı. Fiyat yalnızca bir günde %89’dan fazla artarak yazının yazıldığı sırada 1,31 dolardan süreç gördü. Ancak AVAX fiyatı sessizliğini koruyor…

AVAX fiyatı düşüşü sürdürüyor

Öte yandan AVAX fiyatı Sestagalli’nin son WAGMI duyurusuna şimdi olumlu cevap vermedi. CoinMarketCap’e nazaran AVAX, son 24 saatlik süreçte fiyatı %1,39 oranında düştükten sonra 9,12 dolara geriledi. Bu da AVAX fiyatının 24 saatlik en yüksek düzeyinden fazla günlük düşük fiyatı olan 9,07 dolara yakın süreç gördüğü manasına geliyor.

Bu ortada AVAX’ın 24 saatlik süreç hacmi %8’in üzerinde artışla yaklaşık 123.260.550 dolara ulaştı. AVAX’ın fiyatındaki düşüş haftalık performansını daha da kötüleştirerek onu %-1,09’a kadar negatif bölgeye itti.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, Son Gelişmelere Karşın Düşüşte! Bu Altcoin İse Durdurulamıyor 1

Sestagalli’nin evvelki Avalanche eserleri evvelki boğa koşusunda tarikat gibisi bir takipçi kitlesi yaratmıştı. Münasebetiyle topluluğun bu yeni gelişmeye nasıl reaksiyon vereceğini görmek değişik olacak. Teknik açıdan bakıldığında AVAX’ın fiyatı kritik takviye düzeyi olan 8,75 dolara düşme riskiyle karşı karşıya.

Toncoin (TON) ise rallisini sürdürüyor

TON bugün, hafif bir düşüş gösterdi. Yeniden de, yedi günlük %30’luk fiyat artışıyla 2,47 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten TON’un fiyat artışları, alıcıların girişini ve yükselişi desteklemeye devam edecek bir birikim evresini doğruluyor. TON, bu ivmeyle piyasa bedeli sıralamasında AVAX’ı geride bıraktı.

TON’un geçen haftaki fiyat artışları muhtemelen Telegram ile entegrasyonunun bir sonucuydı. Bu entegrasyon, TON’u Telegram’da yaklaşık 800 milyon kullanıcıya sunarak fiyatında artışa neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, Son Gelişmelere Karşın Düşüşte! Bu Altcoin İse Durdurulamıyor 2

TON bugün yükseliş trendinde. 19 Eylül’den bu yana elde ettiği çıkarları artırarak 2,58 dolar direnç düzeyine yükseldi. 16 Eylül’de 2,5 dolarlık fiyattan kısa müddetliğine gerileyen TON, 2,3 dolarlık takviyesi bularak düşüşü önledi. Boğa geri döndüğünde varlık 2,58 dolarlık direnç düzeyine yaklaştı. Alıcılar daha fazla yükseliş için mahzurları aşmaya çalışırken TON, Donchian Kanalı’nın (DC) üst bandı yakınında süreç görüyor. Bu da güçlü bir yükseliş hissiyatını söz ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap