AVAX Kurucusundan Kıymetli Kestirim: Katlanarak Büyüyecek!

AVAX Kurucusundan Kıymetli Kestirim: Katlanarak Büyüyecek!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX Kurucusundan Kıymetli Kestirim: Katlanarak Büyüyecek!

AVAX güçlü hamleler yapıyor. Projenin kurucusu coinin önemli bir büyümeye hazır olduğunu açıklıyor. Avalanche kurucusu, platformun DeFi pazarının ihtiyaçlarını karşılamada diğer L1’lere göre nasıl bir rekabet avantajına sahip olduğunu açıklıyor. Açıklamalara Kriptokoin.com olarak yakından bakıyoruz.

AVAX kurucusundan önemli açıklamalar

AVAX kurucusu büyümeyi sağlayabilecek yerel “alt ağ” teknolojisine vurgu yapıyor. Ethereum’un Layer-1 rakibi Avalanche (AVAX), altcoinler arasında lider oyunculardan biri olduğu ortaya çıktı. Haftalık grafikte Avalanche’ın yerel tokeni AVAX, fiyatı 90 doların üzerine çıkarken yüzde 33 kazanç kaydetti. AVAX’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, platformun bu yıl katlanarak büyümeye hazır olduğundan emin. Sirer “(Avalanche’ın) token dağılımı sağlamdır. Sınırlı bir token kaynağı var (360M) ve lansman sırasında basıldı ve 10 yıl içinde başka bir 360M piyasaya sürülecek” diyor.

BTC Piyasası: AVAX Kurucusundan Kıymetli Kestirim: Katlanarak Büyüyecek! 1

Toplam AVAX dağıtımından, şaşırtıcı bir şekilde yüzde 50’lik bir miktar, bahis ödülü olarak teklif edildi. Kurucu ayrıca Avalanche blockchaininin yerel alt ağ teknolojisi ile son derece hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olduğunu açıklıyor. Sirer şöyle diyor:

Alt ağlar çok büyük. Alt ağlar, esasen daha büyük bir zincir oluşturan ve işleri büyük ölçüde hızlandıran mini blockchainlerdir. Alt ağlar aracılığıyla herkes, uygulamalarının ihtiyaçlarına uygun özel bir blockchain oluşturabilir.

Başarının arkasındaki neden ne?

Kurucu, başarısının ardındaki neden olarak Avalanche’ın kitlesel olarak benimsenmesini de dile getiriyor. Kripto ekosisteminde DeFi uygulamalarının büyümesi katlanarak arttı. Bu nedenle, Ethereum ile rekabet etmeniz gerekiyorsa, L1 rakiplerinin DeFi’ye odaklanması gerekir ve Avalanche tam olarak bunu yapıyor. Avalanche blockchaini hızlı ve saniyede 6500 işlem gerçekleştirebilir. Bu, onu en hızlı ödeme platformlarından biri ve Ethereum’un ağ tıkanıklığı sorunlarına bir alternatif haline getiriyor.

BTC Piyasası: AVAX Kurucusundan Kıymetli Kestirim: Katlanarak Büyüyecek! 2

Bir çok şirket ve enstitü AVAX’ı tercih ediyor. Farklı enstitüler ihtiyaçlarına, gereksinimlerine ve kurallarına göre uygulamalar oluşturabilir. AVAX, ömür boyu sabit 720 milyon arza sahip olacak. Avalanche Foundation kısa süre önce 290 milyon dolarlık bir hızlandırıcı teşvik programı başlattı. Avalanche Multiverse Fund, blockchain özellikli oyun, DeFi, NFT’ler ve kurumsal kullanım durumları dahil olmak üzere yeni ekosistemleri desteklemeye odaklanacak. Ayrıca, platformun “alt ağ” işlevselliğinin benimsenmesini ve büyümesini artırmayı amaçlamaktadır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap