AVAX Fiyatı Fırlatan ‘Son Dakika’ Duyurusunu Yaptı!

AVAX Fiyatı Fırlatan ‘Son Dakika’ Duyurusunu Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX Fiyatı Fırlatan ‘Son Dakika’ Duyurusunu Yaptı!

Tokenizasyon kesiminde öncü bir isim olan Avalanche (AVAX), ağında bu alanda faaliyet gösteren projeler için kritik bir adım attı. 50 milyon dolarlık yatırım haberini AVAX fiyatının yükselişi takip etti.

Avalanche’tan (AVAX) 50 milyon dolarlık Blockchain teşebbüsü: Avalanche Vista

Avalanche Vakfı, Katman-1 ağında mesken sahipliği yaptığı tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar fon ayırıyor. Kelam konusu teşebbüs olan Avalanche Vista, öz sermaye, kredi, gayrimenkul ve emtia üzere farklı dallarda tokenizasyonun bedelini vurgulamayı amaçlıyor. Özetle Avalanche, ağının tokenize varlıkları için 50 milyon dolarlık bir teşvik programı duyurdu.

Tokenizasyon, gerçek dünya varlıklarını yahut haklarını akıllı kontratlar kullanarak dijital tokenlere dönüştürme sürecidir. Bu token’ler, temel varlığın sahipliğini yahut yetkilerini temsil eder. Birebir vakitte, direkt Blockchain süreç görebilir ve yönetilebilir.

Resmi blog gönderisinde 50 milyon dolarlık finansman içeren Avalanche Vista hakkında şunları yer alıyor:

Avalanche, Avalanche ağında oluşturulmuş varlıkların (genellikle “gerçek dünya varlıkları” yahut “off-chain varlıkları” olarak adlandırılır) satın alınması için 50 milyon dolarlık bir fon ayırıyor. Avalanche Vista isimli bu program, varlık tokenizasyonunun bedelini desteklemeyi ve göstermeyi amaçlamaktadır. Tokenizasyon, bir varlığın, objenin yahut şeyin Blockchain üzerinde süratli, ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir bir dijital temsili oluşturma sürecidir.

AVAX fiyatı harekete geçti

AVAX fiyatı Avalanche Vista duyurusunun akabinde %4’ün üzerinde yükseldi. Tıpkı süreçte BTC ve ETH dahil birden fazla altcoin yatay hareket ediyordu. Duyurunun akabinde AVAX fiyatı saatler içinde 13,50 dolara kadar artış gösterdi. Şu anda, çıkarlarının büyük bir kısmını koruduğu 13,40 dolar bölgesinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: AVAX Fiyatı Fırlatan ‘Son Dakika’ Duyurusunu Yaptı! 1

Avalanche Vista neden kıymetli?

Bu mevzuda, Ava Labs’ın lideri John Wu, şunları söylüyor:

Şirketlerin varlık ihraç etmesi, bireylerin bunlara sahip olması ve herkesin paha aktarması için daha süratli ve daha verimli bir yol yaratıyor…

Misyonumuz, dünyanın varlıklarını tokenize etmektir. Vista, bunu yapma taahhüdümüzün bir sonraki göstergesi. Kelam konusu olan yalnızca dolar değil, Web2 oyuncularının bizimle çalışmasına ve tokenizasyonu açıklamasına yardımcı olma taahhüdü.

BTC Piyasası: AVAX Fiyatı Fırlatan ‘Son Dakika’ Duyurusunu Yaptı! 2

Yakın tarihli bir rapora nazaran, günümüzde en yaygın tokenize varlık cinsleri pay senetleri ve gayrimenkuldür. Raporda yer alan 41 merkezi finans RWA kuruluşundan 26’sının kendi tokenize piyasası var. Ayrıyeten, 30’u RWA’nın fraksiyonelleştirilmesini destekliyor. Blackrock CEO’su Larry Fink, Mart ayında “piyasalar için gelecek kuşak, menkul değerler için gelecek jenerasyon, menkul değerlerin tokenizasyonu olacak” demişti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Temmuz ayında Çin merkezli yatırımlarda öne çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap