ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun!

ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun!

Paylaş
BTC Piyasası: ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun!

Kripto analisti Jonathan Morgan’a göre, ApeCoin fiyat hareketi son derece değişken olmaya devam ediyor ve son zamanlardaki yüksek seviyelerinden potansiyel bir düşüş konusunda uyarıda bulunuyor. Analist Akash Girimath, Dogecoin fiyatının 48 saatten daha kısa bir sürede %15 değer kazandığını ve bu boğa trendinin başladığının sinyalini verdiğini söylüyor. Analist Filip L ise, Decentraland için arka rüzgarlar daha olumlu unsurlar eklemeye başladıkça, boğa trendinin hafta sonuna kadar devam etmesini bekliyor. Analistlerin, altcoin analizlerini kendi anlatımlarıyla Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“ApeCoin fiyatı 12 dolardan satın alma fırsatı sunacak”

ApeCoin fiyatı, çok beklenen 14,50 dolar değer alanına ulaştıktan sonra istikrarlı bir şekilde güneye doğru kaymaya devam ediyor. Alıcılar 13,50 dolar civarında bir destek bölgesi oluşturmaya çalışırken, şimdiye kadarki katılım zayıf kaldı ve bu da daha derin bir geri çekilme olasılığının giderek arttığını gösteriyor.

ApeCoin, kripto para birimi alanındaki en yeni ve en değişken olanlardan biri. Ancak, APE ne kadar yeni olsa da, teknik analiz yine de kullanılabilir. Fiyat hareketi ve Ichimoku perspektifinden bakıldığında, ApeCoin fiyatı daha derin bir geri çekilmeye hazır görünüyor. Belki de şimdiye kadar yaşadığı en derin şey. %50 logaritmik Fibonacci düzeltmesi 11,86 dolarda, ikinci en büyük yüksek hacimli düğüm ise 12,00 dolarda bulunuyor.

ApeCoin, 12,35 dolar veya altında bir saatlik kapanışı tamamlarsa, bu, APE’yi Kijun-Sen’in altına ve 12 dolar değer alanına doğru aşağı itmek için geniş bir açık alana yerleştirir. Bununla birlikte, ayılar, keskin bir geri çekilmeden aşırı derecede emin olmak istemeyebilirler. ApeCoin fiyatı şu anda 13,77 dolar olan Tenkan-Sen’in üzerine geri dönerse, Ichimoku Kinko Hyo sisteminde bir yükseliş yeniden giriş seçeneğini tetikleyecektir. ApeCoin muhtemelen bu senaryoda 15 dolarlık değer alanını vuracak ve aşacaktır.

BTC Piyasası: ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun! 1

Piyasanın her iki tarafındaki traderlar, özellikle NFT’lere odaklanan yeni ve hala gelişmekte olan bir sınıflandırmada olanlar olmak üzere, yeni kripto listelerinin olağanüstü oynaklığının farkında olmalı.

“Dogecoin fiyatı boğa trendini başlatıyor”

Dogecoin fiyat hareketi, yükselişin yeniden canlanmasının bir yansıması ve boğa trendinin devam etme olasılığını işaret ediyor. Boğaların tam kontrolü ele geçirmesi ve DOGE’yi daha yükseğe itmesi için daha yüksek bir düşük gerekli.

Dogecoin, 8 Şubat’tan itibaren 0,109 dolar civarında bir taban oluşturmadan önce yaklaşık %30 düşen mini bir düşüş trendine girdi. Bu düzeltmenin yüksek salınımları, trend çizgileri kullanılarak bağlanabilir. 18 Mart’ta DOGE, bu mini düşüş trendinin sona erdiğini ve bir yükseliş trendinin başladığını işaret ederek trend çizgisini kırdı. Dogecoin fiyatı yol boyunca tökezlese de, çıkıştan bu yana %20 arttı ve şu anda 0,134 dolarlık blokajla boğuşuyor. İlgilenen yatırımcılar, 0,134 dolarlık başarılı bir destek seviyesine çevrildikten sonra long bir pozisyona girebilirler.

Şimdiye kadarki boğa trendi etkileyici olmaktan başka bir şey olmasa da, DOGE 0,163 doların üzerinde daha yüksek bir zirve üretirse bu hareket bir boğa trendini tetiklemek için hayati olabilir. Bu kilit direnç bariyeri, Dogecoin fiyat hareketinin yaklaşık dokuz ay boyunca çökmesini destekledi. Bu nedenle, bu engeli bir destek tabanına çevirmek, boğaların lehine büyük bir trend değişikliği olacaktır. İlgilenen yatırımcılar, DOGE daha yüksek bir dip ürettikten sonra yükseliş trendinin teyit edilmesini bekleyebilir.

BTC Piyasası: ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun! 2

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, Dogecoin fiyatının daha yüksek bir dip üretememesi, çökmekte olan boğa momentumunun açıklayıcı bir işaretidir. Ek olarak, 0,109 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, Dogecoin fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, DOGE %32 çökebilir ve 0,074 dolar destek seviyesini tekrar ziyaret edebilir.

“Decentraland yükseliş trendi hala bozulmadı”

Decentraland (MANA) fiyatı, art arda dördüncü gün kazanç rezervasyonu yaptıktan sonra galibiyet serisine devam ediyor. Bu sabah, boğalar 55 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 2,70 dolardan kırmaya çalıştı ancak kesin bir ret aldıktan sonra başarısız oldu. Böyle bir reddetmeden sonra bir düşüş oldukça normal olsa da, boğaların kazanç elde edebileceğini varsayarsak, rallinin hala canlı olarak kabul edilmesi muhtemel. Nasdaq’ın yükselişi yönetmesiyle kuyruk rüzgarları devam ettikçe daha fazla boğa fiyat hareketine katılmak isteyecektir.

Boğaların tekrar öne çıkmasıyla, Decentraland fiyatı, art arda dört günlük bir ralliyi yükseliş trendine dönüştürmenin eşiğinde. Ne yazık ki, mevcut zirve 55 günlük SMA karşısında 2,70 dolardan kısa kesildi. Göreceli Güç Endeksi hala ‘aşırı alım’ seviyesinin oldukça altındayken, boğaların tankta 55 günlük SMA’yı delmek için bolca yeri var ve hafta sonu 2,90 dolar veya 3,00 dolar olarak ayarlanabilir.

BTC Piyasası: ApeCoin, Dogecoin ve MANA: Bu Düzeylere Hazır Olun! 3

Bu arada MANA fiyatı, aşağıdan destek oluşumunu da görüyor ve yukarı doğru ivme arttıkça kuyruk rüzgarlarına katkıda bulunuyor. Bu ralliyi bir yükseliş trendine dönüştürmek Nasdaq’a bağlı olacak çünkü son birkaç gün içinde kripto para birimleri ile Nasdaq arasındaki korelasyon yeniden vitese geçti. Yatırımcılar küresel hisse senetlerine olan güvenini yeniden kazandıkça, MANA fiyatı da muhtemelen benzer bir örüntüye girecek ve bu nedenle Nasdaq ön ayak olduğunda, MANA fiyatı muhtemelen bir sonraki rüzgarın Nasdaq ile korelasyondan geldiğini görecek ve fiyat hareketi için ikinci bir itici güç sağlayacak ve fiyatı 3,00 dolara kadar çıkaracak.

MANA fiyatı 55 günlük SMA tarafından reddedildikten sonra risk, fiyatın 200 günlük SMA’nın destek olarak geleceği 2,46 dolara veya yeşil yükselen trend çizgisinde olan 2,40 dolara düşmesidir. Düşüş baskısı, bu yeşil yükselen trend çizgisinde daha fazla ağırlık kazanırsa, eldeki risk, ayıların Mart ayının en düşük seviyesi olan 2,22 dolara geri çekmesi olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap