Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda

Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda

Paylaş
BTC Piyasası: Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda

Altcoin Litecoin’i (LTC) çevreleyen son olumsuz hava kripto meraklıları ortasında kaygı ve tedirginlik yarattı. Son devirdeki olumlu göstergelere karşın, dijital para ünitesinin uzun vadede yaşayabilirliğine ait kaygılar var. Ayrıyeten bu durum analistlerin temkinli bir yaklaşım sergilemesine yol açıyor.

Altcoin Litecoin için son gelişmeler ve piyasa performansı

Geçtiğimiz haftalarda, düşüş eğilimi altcoin Litecoin’in 2 Ağustos’taki halving olayını gölgede bıraktı. Ayrıyeten kripto topluluğunu da diken üstünde bıraktı. Son 24 saat içinde, ayılar hakimiyet kurdular. LTC fiyatlarının istikrar kazanmadan evvel 65,74 dolarlık tepeden 63,84 dolara düşmesine neden oldular.

BTC Piyasası: Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda 1

Şu anda altcoin Litecoin, gün içi en yüksek düzeyinden %0,89’luk bir düşüş yaşadı. Buna nazaran 64,77 dolardan süreç görüyor. Bu düşüş, Litecoin’in piyasa pahasının 4.765.362.120 dolara düşmesine yol açtı. Ayrıyeten 24 saatlik süreç hacminin 252.653.192 dolara düştü. Bu sayılar yatırımcılar ortasında azalan inancın altını çiziyor.

Uzman görüşü ve ihtar notları

Kripto analisti Benjamin Cowen, altcoin Litecoin’in gidişatına ait telaşlarını lisana getiriyor. Cowen, Litecoin’in Bitcoin (BTC) karşısındaki ezici performansına işaret ediyor. 2013’ten bu yana BTC karşısında %95’lik keskin bir bedel kaybının altını çiziyor.

Analist, altcoin Litecoin’i, bilhassa Federal Reserv’in devam eden niceliksel gevşeme tedbirlerinin art planı göz önüne alındığında, hudutlu potansiyel ödül ile yüksek riskli bir yatırım olarak görüyor. Sonuç olarak Cowen, Monte Carlo simülasyonlarının Litecoin’e %0,0’lık bir tahsisatın en uygun riske nazaran ayarlanmış getirileri sunduğunu gösterdiğini vurgulayarak potansiyel yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor.

Teknik göstergeler ve şüpheciliğin dengelenmesi

Bu çekincelere karşın, birtakım olumlu teknik sinyaller dikkat çekiyor. Altcoin Litecoin’in 2 saatlik fiyat grafiğindeki İzafi Güç Endeksi (RSI) üst taraflı bir seyir izliyor. Şu anda 49,12 düzeyinde bulunuyor. Satış baskısının bir işareti olan 50 işaretinin altında seyretmesine karşın, düşüş momentumunun potansiyel gerilemesine işaret ediyor.

BTC Piyasası: Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda 2

Ayrıca, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) sinyal çizgisini aşarak -0,209937 kıymetini kaydetti. Ekteki histogram, LTC‘de satış baskısında bir azalmaya işaret eden azalan yeşil çubukları gösteriyor.

Altcoin LTC’de yatırımcılar için kritik hususlar

Para Akışı Endeksi (MFI) 48,39 ile LTC’de üst taraflı bir eğilim sergiliyor. Buna nazaran alım baskısının artma potansiyeline işaret ediyor. Piyasa hassaslığında mümkün bir değişime işaret eden bu cüret verici teknik göstergelere karşın, Benjamin Cowen’ın ihtarları geçerliliğini koruyor.

BTC Piyasası: Analistler Uyarıyor! Bu Altcoin Kuvvetli Virajda 3

Cowen, Litecoin’in uzun vadeli yatırımcılar için değerli riskler oluşturan ve daha düşük tepelerle sonuçlanan tarihi “rug pull” döngülerinin altını çiziyor. Ayrıyeten, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda LTC’nin direnç düzeylerini aşamaması gelecekteki performansı üzerinde belirsizlik yaratıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap