Analistler Uyardı: PEPE Hala Risk Altında! Sıfırı Görebilir

Analistler Uyardı: PEPE Hala Risk Altında! Sıfırı Görebilir

Paylaş
BTC Piyasası: Analistler Uyardı: PEPE Hala Risk Altında! Sıfırı Görebilir

PEPE fiyatı, geçen haftanın rug pull skandalı akabinde tepe fiyatından %80 geriledi. Teknik analistler, fiyatın önümüzdeki haftalarda yahut aylarda daha da büyük kayıp riskiyle karşı karşıya olduğunu öne sürüyor…

PEPE için düşüş bitmedi: Yeni 0’lar ekleyebilir

Nisana ayında çıkış yapan, kısa müddette üç haneli getiri sağlayan ve hatta Binance listesinde bile yer bulan PEPE için işler bilakis döndü. Geçen hafta proje grubuyla temaslı gizemli PEPE süreçleri, fiyat açısından %30 düşüşü tetikledi. Birtakım analistler düşüşün devam edeceğini ve fiyatı yeni tabanlara sürükleyeceğini varsayım ediyor.

Bu görüşteki analistlerden Nebraskangooner, dört saatlik grafikte alçalan üçgen oluşumu nedeniyle PEPE fiyatının yakında neredeyse sıfıra düşebileceğini öngördü. Alçalan üçgen, düşen trend çizgisi direncinin ve yatay trend çizgisi dayanağının eş vakitli oluşmasıyla karakterize edilmektedir. Bu formasyon sonunda çoklukla düşüşe yol açar. Fiyatın kararlı biçimde dayanağın altına düşmesi ve üçgenin azamî yüksekliği kadar düşmesiyle bu durum çözülür.

Söz konusu varsayım, PEPE’nin alçalan üçgeni için düşüş maksadını neredeyse sıfıra yaklaştırıyor.

Umutlu PEPE yatırımcıları taban fiyattan satın alımları sürdürüyor

Farklı raporlara nazaran, birtakım PEPE yatırımcıları fiyat düşüşünü fırsat olarak görüyor. Bilhassa, bakiyesi 10.000-100.000 ortasında olan cüzdanların PEPE arzı 27 Ağustos’tan bu yana değerli ölçüde arttı.

Bu birikim, Pepecoin umutlularının piyasanın token geliştiricilerinin ek satış baskısını karşılayabileceğini tez etmesiyle devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, PEPE’nin anonim kurucusu Pazar günü yatırımcılara garanti verdi.

BTC Piyasası: Analistler Uyardı: PEPE Hala Risk Altında! Sıfırı Görebilir 1

PEPE yatırımcısı Kenobi, “@pepecoineth geliştiricileri PEPE’nin %6’sını elinde tutuyordu. Arzın %4’üne denk gelen 16 trilyon token satıyordu” diyor. Yatırımcıları sevindiren açıklamalarında, “Şu anda %2’ye sahip olan Pepe grubun cüzdanı dışında diğer hiçbir cüzdan (borsalar dışında) arzın %0,9’undan fazlasını tutmuyor. Bu PEPE için uzun vadeli bir yükseliş sinyali. KALAN %2’Yİ SAT!!!”” diye yazdı.

Teknik olarak PEPE, Haziran-Temmuz 2023 seansında %120’lik bir fiyat artışına şahit oldu. Şu anda 0,00000085 dolar civarında süreç görüyor. Bu nedenle, PEPE’nin çok satım nispi güç endeksi (RSI) göz önüne alındığında, piyasanın bu düzeyde toparlanma ihtimali yüksek.

BTC Piyasası: Analistler Uyardı: PEPE Hala Risk Altında! Sıfırı Görebilir 2

PEPE’nin fiyatı burada sıçrarsa, bir sonraki üst taraflı gaye, 50 günlük EMA olacak. Meme token bu düzeye ulaşırsa, %45 artışla 0,00000121 dolara temas edecek.

Rug pull tezlerinin perde arkası

24 Ağustos’ta birkaç makus niyetli Pepecoin geliştiricisi, gizemli transferler gerçekleşti. Geliştiriciler, tokenları çoklu imza cüzdanlarından taşımak için gereken imza sayısını sekizde beşten sekizde ikiye düşürdü. Akabinde satmak istediklerini öne sürerek kripto borsalarına 16 milyon dolar pahasında PEPE gönderdiler. Piyasa analistlerinin bir kısmı bu atılımları yaklaşmakta olan bir ” halinin çekilmesinin ” işareti olarak gördü. PEPE fiyatının 2023’te sıfıra düşebileceğine dair endişeleri artırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap