Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var!

Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var!

Piyasa trendlerinin göz açıp kapayıncaya kadar değişebildiği, her vakit değişken olan kripto para dünyasında birçok altcoin dikkat çekiyor. Bu yazımızda, çeşitli analistlerin düşüş beklediği kimi kripto paralara bakacağız. İşte detaylar…

Cardano için sırada neler var?

Cardano bir dayanıklılık feneri olarak ortaya çıktı. Santiment’in bildirdiğine nazaran Cardano, Nisan ayındaki en yüksek düzeylerine kıyasla piyasa bedelinde bir düşüş yaşamasına karşın, on-chain süreç hacminde kıymetli bir artışla daha geniş piyasa eğilimlerine meydan okuyor. Öte yandan, Avalanche (AVAX) uzun vadeli dayanak düzeylerinin altına inerek potansiyel bir düşüşün sinyalini verdiği için güçlü bir periyotla karşı karşıya. Ticaret etraflarında ekseriyetle ADA olarak anılan Cardano, 9 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa kıymetine sahip ve 24 saatlik süreç hacmi yaklaşık 97 milyon dolar. Bu sayılar birtakım kripto para muadilleri kadar yüksek olmayabilir, lakin Cardano’nun Blockchain teknolojisine eşsiz yaklaşımı ve yarara olan kararlı bağlılığı onun güçlü tarafları olduğunu kanıtladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var! 1

AVAX için şiddetli yol var

Buna karşılık, Avalanche (AVAX) farklı bir yörüngeyle karşılaştı. AVAX’ın fiyatı uzun vadeli yatay takviye alanının altına inerek düşüş trendinin potansiyel olarak devam edeceği sinyalini verdi. Başlangıçta haftalık grafikte çift taban formasyonu ve yükseliş sapması ile umut vaat ederken, AVAX 15,7 dolar direnç düzeyinde reddedilme ile karşılaştı. Bu reddedilme, 10,7 dolar takviyesinin altına düşüşle birleştiğinde AVAX için aşağı istikametli bir tablo çiziyor. Haftalık RSI göstergesi de düşüş trendinin devamını destekleyerek aşağı taraflı eğilim gösteriyor. Sonuç olarak, AVAX’ın düşüşünü sürdürmesi ve potansiyel olarak bir sonraki değerli takviye alanı olan 4,7 dolara ulaşması mümkün. Lakin, kısa vadede AVAX için bir umut ışığı var. Günlük grafik, RSI göstergesindeki olumlu gelişmeler sayesinde önümüzdeki günlerde muhtemel bir toparlanmaya işaret ediyor. Alım baskısının artması halinde AVAX 11 dolar direnç bölgesine toparlanabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var! 2

Altcoin projeleri MKR ve SHIB için sırada bunlar var

Cardano ve Avalanche’ın kıssalarının ortasında, Maker (MKR) ve Shiba Inu (SHIB) da kripto anlatısındaki rollerini oynuyor. Maker, Santiment’in datalarına dayanarak büyük ölçüde balina transferine şahit oldu. Balina aktivitesindeki artış, borsalarda artan arzla birleştiğinde, Ethereum tabanlı token üzerinde satış baskısı yaratarak altcoin MKR’nin fiyatında düşüşe neden oldu. MakerDAO ve Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’in MKR varlıklarının kıymetli bir kısmını elden çıkarmasıyla ilgili tartışmalar da düşüş eğilimine katkıda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var! 3

Öte yandan, Shiba Inu (SHIB) düşüş trendindeydi, fakat ShibaFest aktifliği meme parasına yeni bir hayat enjekte etti. SHIB, 0,00000784 dolarda bulunan takviyeyle bir düzeltmenin ve yükseliş momentumunun eşiğinde olabilir. Momentum göstergeleri, direnç düzeyleri 0,00000840 dolar, 0,00000853  ve 0,00000914 dolar olan potansiyel bir yükselişe işaret ediyor. Çok yükseliş senaryosunda SHIB 0,00001067 dolara ulaşabilir. ShibaFest kutlaması SHIB’ye olan ilgiyi tekrar uyandırmış olsa da, düşüş piyasası şartlarının hala geçerli olduğunu belirtmek değerlidir. Dayanılmaz Osilatör düşüş eğilimine işaret ediyor ve SHIB 0,00000718 dolar takviye düzeyinin altına inebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bu 4 Altcoin İçin Ufukta Düşüş Var! 4
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap