Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Azcoinnews’in teknik analistleri AVAX ve ARB yatırımcılarına ikaz bildirileri gönderiyor. Kritik takviyelerin altına düşen fiyatlar, altcoin yatırımcılarını sıkıntı bir Eylül ayına hazırlıyor.

AVAX fiyatı uzun vadeli takviye çizgisini kaybetti

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, altcoin piyasası 11 Eylül haftasına Bitcoin’in (BTC) 25.000 dolara düşmesiyle çetin şartlar altında başladı. Bu esnada, AVAX fiyatı evvelki uzun vadeli dayanağını dirence çevirdi.

Avalanche’ın (AVAX) fiyatı 21-28 Ağustos haftasında 10,7 dolar düzeyindeki uzun vadeli takviyenin altına düştü. Bir sonraki hafta bunu direnç olarak doğruladı (kırmızı oklar). Bu suram, potansiyel bir çift taban modelini geçersiz kıldığından son derece aşağı taraflı bir sinyaldir. Haftalık RSI da değerli bir yükseliş ıraksama çizgisinin altını kırdı. Şu anda düşüş eğilimi göstererek düşüş eğiliminin devamını destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 1

Bu nedenle, analist Davis’e nazaran AVAX fiyatının mevcut fiyattan %50 daha düşük olan bir sonraki değerli takviye düzeyi olan 4,7 dolara hakikat düşüşünü sürdürmesi mümkün.

AVAX kısa vadeli fiyat analizi

Günlük grafik de AVAX için epeyce karamsar bir görünüm sunuyor. Bunun nedeni, AVAX fiyatının 9,7 dolarlık küçük dayanağın altına düşmesi. Tıpkı vakitte günlük RSI’da yükseliş eğilimini geçersiz kılmasıdır. Bu olay, ziyanı durdurma (stop-loss) buyruklarını tetikledi. Analistler, sonuç olarak uzun bir sıkışma meydana geleceğini kestirim ediyor.

Özetle en muhtemel senaryo, AVAX fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edeceğini ve bu hareketin potansiyel maksadının 4,7 dolar düzeyi olacağını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 2

Arbitrum (ARB) fiyat düşüşü bir defa daha ayıların üstünlüğünü gösterdi

AVAX üzere ARB fiyatı da son vakitlerde aşağı istikamette hareket ediyor. Yakından takip edilen altcoin son üç gün içinde %20’den fazla değerli bir düşüş yaşadı. Bu esnada ortaya çıkan balina satışları da piyasa oyuncularının dikkatini çekiyor.

Bir kripto balinasına ilişkin olan 0xe97 isimli dikkat cazip adres, 11 Eylül’de Binance üzerinden yaklaşık 3,26 milyon dolar kıymetinde 3,8 milyon ARB satarak manşetlere çıktı. Bu satış, yaklaşık 1,3 milyon dolar fiyatında değerli bir ziyana neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 3

Entrikaya ek olarak, birebir balina daha evvel Nisan ayında hem Binance hem de Gate.io’dan 21 milyon dolar bedelinde yaklaşık 17,62 milyon ARB çekmişti. Bu tokenleri ortalama 1,19 dolar fiyatla sattılar. Şu an itibariyle bu balinanın yatırım portföyünde hâlâ 10,78 milyon dolar pahasında 13,78 milyon ARB bulunuyor.

Balinalar ARB durumlarını ziyanına kapatmayı tercih ediyor

Bir başka ilgi cazip durum ise vladilena2.eth olarak da bilinen 0xDce adresini içeriyor. Bu adres, ortalama 0,9 dolardan 3,64 milyon ARB için 2.000 ETH (3,27 milyon) takası gerçekleştirdi. Bu süreçler, 3 Eylül’den 8 Eylül’e kadar ParaSwap ve 1inch üzere DEX’ler aracılığıyla gerçekleşti. 11 Eylül’de balina, 3,64 milyon ARB’nin tamamını (yaklaşık 2,87 milyon ABD dolar) Binance’e devretti. ARB tokeninin transfer sırasındaki fiyatına bakılırsa, bu balinanın iddiası olarak yaklaşık 300.000 dolar meblağında bir ziyana uğradığı görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 4

İlginç bir halde, bu adres ARB konusunda pek de olumlu bir tecrübeye sahip değil. Ağustos ayındaki evvelki bir süreçte, 1,27 milyon ARB için 800 ETH (1,47 milyon dolar) kullandılar. Fakat daha sonra sadece üç gün tuttuktan sonra yaklaşık 36.000 dolar ziyanla sattılar.

Adres 0x695, Temmuz 2023’te ARB tokenlarını Binance’ten çekerek ve USDC’yi ödünç almak için yaklaşık 7 milyon ARB’yi Aave’ye yatırarak değerli ataklar yaptı. ARB fiyat dalgalanmaları nedeniyle bu balina, borcunu ödemek için Aave’den 5 milyon ARB tokeni (3,85 milyon ABD dolar) çekti. Bu tokenlerin (3,47 milyon ABD Doları değerinde) 4,5 milyonunu Binance’te sattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 5

Şu anda bu balinanın elinde 4,62 milyon dolar bedelinde toplam 6 milyon ARB var. Aave borçlarına gelince, 263.667 USDC borç almak için hala 2 milyon ARB tokenini teminat altına alıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 6

Ünlü şirketlerde eğilimi takip ediyor

Wintermute da üstte belirtilen adreslerden farklı olarak 5,29 milyon ARB’Yi (4,08 milyon dolar) Binance’e aktardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 7

Bunlara ek olarak, başka yedi balina adresi de 12 Eylül sabahı ARB satışı yaptı. Lookonchain’e nazaran, toplam bedeli 16,05 milyon dolar olan toplam 20,41 milyon ARB piyasaya sürüldü. Genel olarak bu balinaların birden fazla ziyanına satıldı. Özetle, toplamda yaklaşık 8,15 milyon dolar fiyatında ziyan oluştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: AVAX ve Bu Altcoin Sert Düşebilir! 8

Sonuç olarak, ARB son vakitlerde keskin bir düşüş eğilimi içerisinde. Altcoin piyasasındaki doğal riskleri bir defa daha gözler önüne seriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap