Analistler Tezli: XRP Fiyatı 1 Dolara Gidiyor!

Analistler Tezli: XRP Fiyatı 1 Dolara Gidiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Tezli: XRP Fiyatı 1 Dolara Gidiyor!

Yılın en yüksek düzeyine Temmuz ayında ulaşan XRP fiyatı, Ağustos ayından bu yana düşüş gösteriyor. Teknik tahliller, kısa vadede bu düşüşün devam edeceğini işaret ediyor. Lakin, analistler uzun vadede fiyatın 1 doları geçeceğinden emin…

XRP fiyatı uzun vadeli dayanağın altına düştü

Yılın başından bu yana kurulan takviye çizgisini de kıran XRP, şu anda ayı trendinde ilerliyor. Şayet düşüş devam ederse, bir sonraki dayanak düzeyi 0.42 dolarda. Bu da şu anki fiyatın %12 altında. Ancak birtakım analistler, fiyatın bu düzeyden tekrar yükselerek 1 doların üzerine çıkabileceğinden emin.

İndikatör tarafında RSI, şu anda 50’nin altında ve düşmeye devam ediyor. Bu da ayı trendinin bir göstergesi. Ayrıyeten, Elliott Dalga teorisine nazaran, mevcut düşüş trendi uzun vadede üst taraflı bir trendin dördüncü dalgası olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Tezli: XRP Fiyatı 1 Dolara Gidiyor! 1

Ripple ve SEC davası ne evrede?

Ripple (XRP) ve SEC ortasında devam eden dava da yatırımcıların göz önünde bulundurduğu bir öbür değerli faktör. Son olarak, mahkeme Ripple lehine bir karar verdi, lakin SEC bu karara itiraz etti. Bu ortada, yatırım devi Blackrock’ın Bitcoin yerine XRP’ye odaklandığı söylentileri de gündemde.

Sırada ne var?

Elliott Dalga teorisi, iki farklı senaryo sunuyor: Birincisi, XRP fiyatının bir düzeltme yaparak daha da düşeceğini öngörüyor. Öteki senaryo ise, fiyatın 0.40 dolar düzeyinde bir dayanak bulup tekrar yükselişe geçeceğini ve 1.25 dolar düzeyine kadar çıkabileceğini gösteriyor.

Kripto analistleri 1 doları göreceğimizi öne sürüyor

X platformunda (daha evvel Twitter olarak bilinirdi) tanınan analistlerin birçok XRP için boğa senaryosunu destekliyor. @DefendDark üzere isimler, fiyatın 1.24 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. DefendDark, dün XRP tahlillerinin bir kısmında şunları yazdı:

Günlük ve aylık grafiklerde XRP son derece güçlü. Küçük Direnç’i kırdı ve 1,33 Dolar’daki Büyük Direnç’e geçti ve şu anda 1,237 Dolar’a düşüyor. Ani bir çökme yahut kısa vadeli sarsıntılar nedeniyle piyasadaki Dayanakların kıymetini biliyoruz. Bu yüzden evvelki dayanaklarımızın birebir 0,46 ve 0,39 dolar olduğuna dikkat ediyorum.

1,237 doların üzerinde, XRP için ATH Düzeylerini tartışacağımızdan eminim.

Alex Cobb üzere öbür yatırımcılar evvelki fraktalları kullanarak 10 doların üzerinde yüksek gayeler veriyorlar. Lakin bunun gerçekleşebilmesi için fiyatın uzun vadeli seyrinden çıkması gerekiyor. Üstelik bu, yeni piyasa döngüsü için yüksek bir sayı zira fiyatın bu düzeye ulaşması için mevcut tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin üzerine çıkması gerekiyor.

Sonuç olarak, piyasadaki genel beklenti XRP’nin yıl sonuna kadar bedel kazanacağı tarafında. Fakat, boğaların kısa vadede 0.55 dolarlık direnci geride bırakması gerekiyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, XRP fiyatı bu seviyeyi en son Temmuz ayında kırmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap