Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir!

Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir!

Kripto para piyasasındaki yükseliş heyecanı, yerini belirsizliğe ve kaygıya bıraktı. Bu ortamda analistler, 4 altcoin için aşağı istikametli fiyat hareketi bekliyor.

Balina, 2T PEPE’yi geri çekiyor

On-chain tahlil platformu Lookonchain, bir balinanın son 48 saat içinde Binance’ten 3 milyon dolar bedelinde olduğu varsayım edilen 2 trilyon Pepe (PEPE) çektiğini açıkladı. Bu balina tarafından gerçekleştirilen birinci PEPE çekimi değil. Çünkü, platform 27 Haziran ve 5 Temmuz 2023 tarihlerinde de Binance’ten 3,94 trilyon PEPE çektiğini paylaştı.

Basın vaktinde, CoinMarketCap’e nazaran altcoin fiyatı son 24 saat içinde %1,38 düştü. Sonuç olarak, PEPE 0,000001477 dolardan el değiştiriyordu. Altcoin sırf ABD Doları karşısında zayıflamakla kalmadı, tıpkı vakitte son 24 saat içinde iki piyasa başkanı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından daha âlâ performans gösterdi. PEPE, BTC karşısında %0,97 ve altcoin başkanı ETH karşısında %1,28 kıymet kaybetti. Bu da 1 PEPE’nin basın saatine nazaran yaklaşık 0,000000000049 BTC ve 0,000000000787 ETH kıymetinde olduğu manasına geliyor.

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 1PEPE günlük grafik. Kaynak: TradingView

Analist Steven Walgenbach, PEPE’ye teknik açıdan bakıyor. PEPE 0,0000014482 dolar düzeyinde değerli bir takviye düzeyine dayanıyordu. Analiste nazaran, PEPE bugünkü günlük mumunu bu ana fiyat noktasının altında kapatırsa, önümüzdeki 24-48 saat içinde 0,0000013586 dolarlık bir sonraki değerli dayanağa düşme riski altında.

Bu altcoin ‘halving’ satışı için ayarlanmış olabilir!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto ekosisteminde en çok beklenen olaylardan birisi, Litecoin halving aktifliği. Aktiflik, büyük ihtimalle Ağustos ayı başında gerçekleşecek. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca halving olayına eşlik eden hype’a dayanarak, analist Ali Martinez, ağ olayının beklenenden farklı bir sonuç verebileceğini ima ediyor.

Analistin sunduğu teoriye nazaran, halving olayı bir “Haberleri Sat” olayı olabilir. Ağ üzerinde giderek artan sayıda yeni adres oluşturulduğunu söylüyor. Ayrıyeten, bu adreslerin 690.000’den fazlasının yakın vakitte oluşturulduğunu belirtiyor. Müşahedelerine nazaran, son beş yılda yeni Litecoin adreslerinin sayısı 350.000’i her aştığında kıymetli bir fiyat düzeltmesinin takip ettiği biliniyor.

Bu münasebete dayanarak, Litecoin yatırımcılarının, halving sonrası LTC’de öngörülen fiyat artışının akabinde çantalarını satmak için gerçek yolu bekliyor olabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde pek çok kişi Litecoin’in muazzam bir fiyat artışı kaydedeceğini öngördü. Zira halving’in getireceği deflasyon, kripto paraya yönelik artan taleple birleştiğinde orta ve uzun vadede fiyat artışı için eksiksiz bir temel oluşturacaktı.

Bu altcoin, BTC, ETH ve USD karşısında zayıflayacak

Analist Benjamin Cowen, Cardano için yaptığı son tahlilde altcoinin önümüzdeki haftalarda düşmeye devam edeceğini öngörüyor. ADA için düşüş görünümü, temel olarak kripto piyasası için toplam likiditenin azalmaya devam etmesinden kaynaklanıyor. Cowen, ADA’nın mevcut düşüş trendinin devam etmesi halinde, ADA/BTC’nin 400 satoshiye (0,000004 BTC) kadar düşeceğini iddia ediyor. Öte yandan, bu müddet zarfında çok büyük ölçüde satış baskısı olmazsa, ADA’nın BTC paritesinin önümüzdeki haftalarda 800 ila 1.200 satoshi ortasında konsolide olmaya devam edeceğini öngörüyor

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 2ADA/BTC için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu ortada Cowen, ADA’nın son birkaç hafta içinde en büyük rakibi Ethereum (ETH) karşısında zayıflamaya devam ettiğini belirtiyor. Analist, ADA/ETH’nin düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, bu müddet zarfında daha düşük taban ve daha düşük tepe düzeyleri yazdırdığını paylaşıyor. Birebir vakitte, bu düşüş eğiliminin yakın vakitte kırılacağına inanmıyor.

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 3ADA/ETH için haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Analist, ADA’nın negatif orta vadeli trendinden çıktığının teyidinin, 20 haftalık EMA çizgisinin üzerinde haftalık bir mum kapattığında ve daha sonra birkaç hafta boyunca bu teknik göstergenin üzerinde bir durum sürdürdüğünde olacağını belirtiyor. Altcoin fiyatı açısından baktığında, bunun yaklaşık 0,33-0,34 dolar civarında olduğunu söylüyor.

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 4ADA/USD için haftalık grafik. Kaynak: TradingView

MATIC fiyatı %30 düşüşle karşı karşıya

Analist Valdrin Tahiri, MATIC için teknik fotoğrafta düşüş görüyor. MATIC’in haftalık vakit diliminin tahlili olumsuz bir görünüm sağlıyor. Bunun ana nedeni, yatay 0,80 dolar direnç alanından reddedilmesi. Bölge, Temmuz 2022’den bu yana takviye sağlamıştı ve son iki hafta içinde dirence dönüştü. Fiyat, ret sırasında uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu. Bu, alıcıların fiyatı üst çekemediği manasına geldiği için satış baskısının bir işareti. Bunun yerine, satıcılar devraldı ve MATIC’i direnç alanının altına çekti.

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 5MATIC Günlük Grafik. Kaynak TradingView

Ayrıca, haftalık İzafi Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi veriyor. RSI kıymetinin 50’nin altında olması düşüş eğiliminin bir işaretidir. Haftalık grafiğe misal halde, günlük grafik de aşağı taraflı bir görünüm sağlıyor. Bunun ana nedeni, düşüş formasyonu olarak kabul edilen yükselen bir paralel kanalın varlığı. Bu nedenle, kanaldan bir kırılma gelecekteki en mümkün fiyat senaryosu.

Ayrıca, MATIC kanalın alt kısmında süreç görüyor. Bu da bir kırılmanın gerçekleşme mümkünlüğünü daha da artırıyor. Lakin, günlük RSI şimdi düşüş eğilimini teyit etmiyor. Gösterge düşerken, hala 50 çizgisinde ve bir sıçrama muhtemelliğine müsaade veriyor. Bir arıza meydana gelirse, bir sonraki en yakın takviye 0,60 dolar olacaktır.

BTC Piyasası: Analistler: Bu 4 Altcoin Sert Düşüşler Görebilir! 6MATIC Günlük Grafik. Kaynak TradingView

Bu düşüş eğilimli kestirime karşın, kanalın dayanak çizgisinde güçlü bir sıçrama işin rengini değiştirir. Bu durumda, MATIC trendinin yükseliş eğiliminde olduğunu gösterecektir. Böylelikle, fiyatın kanalın direnç çizgisine 1 dolardan hareket etmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap