Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır!

Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır!

Aralarında Benjamin Cowen üzere analistlerinde yer aldığı geniş bir analist takımı, 6 altcoin için kısa vadede yeni tabanlar bekliyor.

Chainlink (LINK) fiyatı 6,5 dolar dayanağını ziyaret edebilir

LINK fiyatı, geçen haftadan bu yana sürdürdüğü aşağı istikametli trend eşliğinde 7.28 dolara kadar geriledi. Bu esnada, yükselen bir parabolik dayanak çizgisinin altına düştü ve şu anda en yakın yatay dayanak bölgesinin altına düşme sürecinde.

Teknik açıdan, 10 Haziran’da 4,7 dolar ile taban noktasına ulaştığından beri yükselen bir parabolik dayanak çizgisiyle birlikte yükseliyordu. Bu çizgi, fiyatı birkaç defa destekledi. Bir noktada fiyatın 8,50 dolar direnç alanını yine test etmesine yardımcı oldu. Lakin altcoin daha sonra bu düzeyden keskin bir formda düşüşe geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 1

LINK fiyatı 1 Ağustos’ta 7,2 dolardan alıcı toplasa da, sonraki gün satıcılara yenik düştü. Bu da altcoin fiyatının 7,2 dolarlık takviye bölgesinin altına düşebileceğini gösteriyor. Şayet öyleyse, bir sonraki dayanak düzeyi 6,6 dolarda olacak.

LINK haftalık grafik analizi

Günlük vakit dilimindeki aşağı istikametli beklentilere karşın, haftalık grafik hayli optimist. Bunun nedeni, altcoin fiyatının 5,5 ile 9,5 dolar ortasından beri yükseliş trendinde olması. Ayrıyeten, geçen haftaki düşüş mumu, 17-24 Temmuz haftası için yükseliş mumunun içine giriyor.

Haftalık RSI’da uzun vadeli alçalan direnç çizgisini kırdı. Şu anda 50 düzeyinin üzerinde ve trendin yükselişe işaret ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, mevcut düşüş hareketi muhtemelen yükseliş trendi içindeki bir düzeltmedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 2

Özetle, teknik tahlillere nazaran LINK fiyatı 7.2 dolarlık takviyenin altına düşebilir ve 6.6 düzeyine gerileyebilir Bununla birlikte, uzun vadeli beklentiler, LINK fiyatının bu düzeltme sona erdikten sonra 9,5 dolardaki uzun vadeli direnç bölgesine gerçek yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. LINK fiyatı bugün 7,2 dolar düzeyinden güçlü bir biçimde toparlanırsa ve 8,1 dolar düzeyindeki alt zirvenin üzerine çıkarsa, kısa vadeli düşüş görünümü geçersiz olacak.

Benjamin Cowen, bu altcoin hakkında ikaz verdi

Yakından takip edilen kripto analisti, üçüncü halving döngüsünü tamamlayan LTC hakkında alarm veriyor. Cowen, Çarşamba günkü halving etkinliğinden sonra LTC fiyatının muhtemelen düşeceğini söylüyor:

Bir ay evvel bahsedildiği üzere LTC, halving yılının Haziran/Temmuz aylarında tepeye ulaşma ve akabinde halving periyoduna girme eğiliminde. Halving akabinde, tarih, halving sonrası yıla (2025) kadar LTC ile ilgili beklentilerinizi yumuşatmanız gerektiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 3

Grafiğine nazaran, Litecoin tarihi olarak bir halving olayından iki ay evvel ralli yapıyor. Sonraki yıl ralli yapmadan evvel yaklaşık bir yıl boyunca düşüş yaşıyor. Litecoin, son 24 saatte %5 düşüşle şu anda 86.32 dolardan süreç görüyor.

Altcoin yatırımcıları, düzmece Dogecoin isimli coin’ler yayınlaşıyor

DOGE ismini kullanan makus niyetli projelere karşı yeni bir ihtar Dogecoin topluluk üyesi Mishaboar’den geldi. Mishaboar, DOGE ismini taşıyan çok sayıda tokenin çoğalması nedeniyle son derece dikkatli olmaya çağırıyor.

Söz konusu projeler, Elon Musk’ın Twitter’ı X olarak tekrar markalaştırdığı hafta boyunca yayınlaştı. Yeni platforma Dogecoin’in ödeme tekniği olarak eklenmesi bekleniyor. Bu esnada dolandırıcılar çeşitli reklam kampanyalarıyla bu beklentiyi fırsata çeviriyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere X ile ilgili haberler, çeşitli altcoin’lerin fiyatını harekete geçirdi.

ARB, MATIC ve ARB düşüş trendini sürdürüyor

İlk olarak Polygon (MATIC), son 20 günde %25 düştü ve taban şimdi kapanmadı. 0,760 ile 0,714 dolar ortasındaki düşüş kırılma bölgesinin altına düştükten sonra, altcoin yatırımcılar daha fazla kayıpla karşı karşıya. Lakin, MATIC fiyatı 0,704 dolar düzeyini aşmayı başarırsa, short yatırımcılar tekrar şansılarını deneyecekler.

0,704 dolardan short girişi, satış tarafı likiditesinin altında kalan 0,591 dolara %16’lık dik bir düzeltme izleyecek. Misal bir likidite havuzu da 0,558 dolar düzeyinin altında. İkinci maksadın geri kalanı, yatırımcılar için toplam kayıpların %20’si kadar olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 4

MATIC fiyatı, 0,760-0,714 dolar bölgesinin üzerinde günlük bir mum çubuğu üretirse, short fırsatlar geçersiz kalacak Bu türlü bir hareket, alıcıların tekrar harekete geçtiğini ve Polygon’u %9,68 oranında 0,834 dolara çıkarabileceğini gösterir.

Ethereum Name Service (ENS)

ENS fiyatı, 1 Ağustos’ta 9.863-10.214 dolar düşüş bölgesini yine test ettiğinden bu yana %5.61 geriledi. İleriye dönük olarak, yatırımcıların, 2 Ağustos’ta yaklaşık 4.41 milyonun kilidini açmasından bu yana ENS düşüşlerini satın almayı düşünürken dikkatli olmaları gerekiyor.

Bu nedenle, token unlock olayı altcoin fiyatını 8.738, 8.321 ve 8.026 dola üzere kilit düzeyler tehdit ediyor. Birinci düzey 15 Haziran-14 Temmuz ortasındaki %49’luk rallinin orta noktası. Öbür iki düzey daha derin tabanları temsil ediyor. Toplamda, altcoin 8.026 doları yine test ederse, ENS yatırımcıları toplamda %14’lük bir kayıpla karşılaşacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 5

ENS için görünüm düşüş eğilimli görünse de, 10,21 doları kırması boğaları sahneye davet edecek. Bu türlü bir durumda, altcoin boğaları tekrar 10.476 dolar aralığını hedefleyebilirler.

Arbitrum (ARB)

ARB fiyatı, 17 Temmuz’da 1,349 dolara ulaştığı için kıymetinin %16’sını kaybetti. 0,990-1,366 dolar aralığının orta noktası olan 1,178 doların altına düştükten sonra, satıcıların eli daha güçlü hale geldi.

İleriye dönük olarak, ARB fiyatı, alıcı tarafı likiditesini 1,175 dolara süpürebilir. Bu da ayıların short konum açma ve %10’luk düşüşle 1,053 dolara dönmesini sağlayacak. Sıkıntı bir durumda ARB, 0,967 dolardan 1,034 dolara düşüş ile karşı karşıya. Bu atak, short yatırımcılar için toplam yararı %12’ye çıkaracak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Binance’deki 6 Altcoin İçin Uyardı: Çakılmaya Hazır! 6

Düşüş görünümünden bağımsız olarak, ARB, 1,1378 dolardan toparlanırsa, kenara atılan alıcıları tekrar canlandıracak. Bu türlü bir hareket, düşüş tezini geçersiz kılar ve potansiyel olarak %11’lik bir artışı 1.312 dolara tetikler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap