Analist: XRP’nin ‘Bulut’ Direncini Kırması Bitcoin İçin Boğa!

Analist: XRP’nin ‘Bulut’ Direncini Kırması Bitcoin İçin Boğa!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist: XRP’nin ‘Bulut’ Direncini Kırması Bitcoin İçin Boğa!

Ödeme odaklı kripto para ünitesi XRP, başkan kripto varlık Bitcoin (BTC) için ilham verici bir örnek oluşturarak piyasada bir öncü olarak ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta neredeyse yüzde 60’a ulaşan XRP’deki son artış, Ağustos 2021’den bu yana en düzgün performansına işaret etmekle kalmadı, tıpkı vakitte kritik bir fiyat direncini aşarak sürdürülebilir bir ralli için olasılıklar yarattı. Bu yükseliş hareketi, Bitcoin’in emsal bir muvaffakiyet elde etmekte zorlandığı ve yatırımcılarla analistlerin XRP’nin liderliğini takip edip edemeyeceğini görmek için yakından izlemelerine neden olduğu bir periyotta geldi. İşte detaylar…

XRP atağı Bitcoin için neye işaret ediyor?

XRP’nin dikkat alımlı yükselişinin arkasındaki itici güç, haftalık grafiğindeki “Ichimoku bulutunun” aşılması oldu. Tanınan bir teknik tahlil göstergesi olan Ichimoku Bulutu, 1960’ların sonunda Japon gazeteci Goichi Hosoda tarafından yaratıldı. Yatırımcılar ve analistler bu aracı değerli dayanak ve direnç düzeylerini belirlemek ve potansiyel trend değişikliklerini ölçmek için yaygın olarak kullanmaktadır. Gösterge, Leading Span A, Leading Span B, Conversion Line yahut Tenkan-Sen (T), Base Line yahut Kijun-Sen (K) ve gecikmeli bir kapanış fiyatı çizgisi dahil olmak üzere fiyatın hareketli ortalamalarına dayanan beş çizgiden oluşur. Leading Span A ve Leading Span B ortasındaki boşluk, dinamik bir dayanak yahut direnç bölgesi olarak fonksiyon gören bulutu oluşturur.

BTC Piyasası: Analist: XRP’nin ‘Bulut’ Direncini Kırması Bitcoin İçin Boğa! 1

XRP için, Ichimoku bulutu tarafından onaylanan yükseliş patlaması umut verici bir üst istikametli yörüngeye işaret ediyor. Buna karşılık, Bitcoin şimdi konsolidasyon modelinden kurtulamadı ve bulut direncinin (üst uç) altında dar bir aralıkta sonlu kaldı. Lakin uzmanlar, Bitcoin’in kendi bulut çıkışını gerçekleştirmesi halinde XRP’nin muvaffakiyetini potansiyel olarak yansıtabileceğine inanmakta.  Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı, XRP’nin bulut çıkışındaki optimistliğini lisana getirerek bunu Bitcoin için âlâ bir örnek olarak nitelendirdi. Traderlar ve yatırımcılar, Bitcoin için de emsal bir kırılma yaşanmasını ve bunun kıymetli bir ralliyi tetikleyerek yeni fiyat doruklarına ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Orta vadede olumlu momentum var

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere teknik analistler XRP’nin son atağının ehemmiyetini vurguluyor. Ralli sadece yıl uzunluğu süren taban sürecini kırmakla kalmadı, tıpkı vakitte müspet orta vadeli momentuma da işaret etti. Şaşırtan bir biçimde, XRP için daha fazla yarar mümkünlüğünü destekleyen üst istikametli tükenme belirtisi yok. XRP için bir sonraki direnç düzeyinin 0,92 dolar civarında olması beklenmekte. Bitcoin’e gelince, tüm gözler Ichimoku bulutunda ve bir sonraki direnç düzeyi 31.900 dolarda. Bu düzeyin üzerinde başarılı bir atılım, dünyanın en bedelli kripto para ünitesi için yükseliş eğilimi değişikliğine işaret eder. Böylelikle yatırımcılar ortasında yenilenen heyecanı ateşleyebilir ve potansiyel olarak piyasaya daha fazla alıcı çekebilir. Sonuç olarak, XRP’nin son periyottaki yükselişi ve yükseliş patlaması, başta Bitcoin olmak üzere daha geniş kripto para piyasası için olumlu bir görünüm sağladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap