Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir!

Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir!

Kripto analisti Filip L, dayanılmaz bir satış baskısıyla BNB’nin önümüzdeki hafta önemli kıymet kaybedeceğini söylüyor. Analist ayrıyeten, boğalar dayanakları koruyamadığı için bir altcoin fiyatında %40 düşüş bekliyor. Analistten tanınan meme coin’i Dogecoin yatırımcılarına da berbat haber var. Son olarak analist, önder altcoin için bir fiyat düzeltmesinden bahsediyor.

Bu altcoin için evvel konsolidasyon, sonra düşüş!

Binance Coin (BNB) fiyatı, bu hafta bir konsolidasyon etabına işaret etti. Bu yüzden, önümüzdeki haftaya düşüş için girmeye hazırlanıyor. Alıcılar ve satıcılar, her iki taraftan da baskı oluştuğu için birbirlerine yanlışsız itiliyor. Daha düşük yüksekler ve daha yüksek düşüklerle, bir kırılma anı ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu durumda, 318 dolara yakın 55 günlük SMA’daki takviyesi kırması mümkün.

BNB bu senaryonun ortaya çıktığını görecek. Zira trend değişmeye başlıyor. Ayrıyeten, geçtiğimiz birkaç hafta içinde iki kırmızı mumu her vakit keskin bir satış takip etti. Bu, 55 günlük SMA kırıldıktan sonra, öbür bir düşüş ayağının BNB’nin 200 günlük SMA’da 300 dolar civarında süreç görmesi manasına geliyor. Birebir 200 günlük SMA’yı kırması durumunda, kıymetli bir düzey olarak 257 dolara gerçek süratli bir satış mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir! 1BNB haftalık grafik

55 günlük SMA’nın hala fiyat hareketini desteklemesi muhtemel. Bunun da süratli bir formda daha yüksek bir sıçramayı katalize etmesi mümkün. Bunu yapabilmek için en azından geçen haftanın en yüksek düzeyini kırması gerekiyor. Bu da altcoin fiyatının Nisan başındaki tepeyi 353 dolar civarında test edeceği ve daha da yükseleceği manasına gelir.

Ripple fiyatının %40 düşmesi mümkün!

XRP fiyatı, iniş şimdi bitme belirtileri göstermediği için çatlaklar göstermeye başlıyor. XRP bu hafta için yeşil bir mum yazdırıyor. Bununla birlikte, ticaret idaresi perspektifinden baktığımızda, 55 günlük Kolay Hareketli Ortalama’yı (SMA) aşağı istikamette kırdığı için bir mana söz etmiyor. Aşağıdan giren boğalar büsbütün açığa çıktı. Ayrıyeten, somut bir değerli düzeye yahut duraklarını vurulmaktan gizleyecek rastgele bir teknik ögeye sahip olmadıkları için bir boğa tuzağı için kuruldular.

Bu nedenle XRP, ayılar fiyat hareketini 55 günlük SMA’nın altına geri ittiğinde durdurulacak olan büyük ölçüde açıkta kalan durumlarla oturan ördekler olan oldukça boğa görüyor. Süratli bir biçimde 0,40 dolara yanlışsız bir düşüş mümkün. Bu da 0,36 doların ulaşılabilir olduğu manasına geliyor. 0,36 dolara bile düşse, panik modunun ağır satışla ortaya çıkması mümkün. Bu da 0,29 dolara yanlışsız düşen bir bıçakla, muhtemel Armageddon senaryosu olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir! 2XRP haftalık grafik

Uygulanabilir ve küçük düzeltmeden sonra geri dönüş olabilecek bir toparlanmayı doğrulamak için XRP’nin tekrar 0,50 doların üzerine çıkması gerekiyor. Bu, piyasalara boğaların direksiyonu tekrar ele geçirdiğinin ve 0,50 dolara karşı bir reddedilmenin önlendiğinin sinyalini verecektir. Önümüzdeki hafta 0,55 dolar daha yüksek bir kırılma için baskı altına girecek. Ayrıyeten, tepe yaparken kısaca 0,60 doları görmesi ihtimal dahilinde.

Dogecoin bir akşamdan kalma mı?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere DOGE fiyatı Nisan ayı başında 0,1 doların üzerine çıktı. Lakin, o vakitten beri düşüşünü sürdürüyor ve o vakitten beri tekrar üst çıkamıyor. Kısa bir müddet için Nisan ayının en düzgün performans gösteren ay olacağını görsek de, Nisan önemli bir düşüşü başlatan kıymetli bir ay olacak. Geçen haftadan beri DOGE, 200 günlük SMA’nın her vakit değerli olan dayanağından vazgeçmek zorunda kaldı. Şu anda üst tarafında bir ret alma riski bile var.

DOGE, aylık pivotun altındaki bir düşüşle kayıpların %10’unu taşıdı. Bu yüzden, önümüzdeki hafta epeyce kıymetli ölçüde düşme riski altında. Bundan sonraki hafta, fiyat bir taş üzere düşmeye hazırlandığından, DOGE’nin %25 kayıpla acı çekmesi mümkün. DOGE 0,56 dolar civarına düşerek, geçen yılın Ekim ayının en düşük düzeyini tekrar ziyaret edecek. Böylelikle, 2023 için yıllık performansındaki tüm kar yok olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir! 3DOGE haftalık grafik

Boğaların, şu anda üst tarafta meydana gelen bu reddi silerek günü ya da haftayı kurtarmaları mümkün. Rekoru düzeltmek ve boğaları gelecek hafta için kutup konumuna getirmek için 0,84 dolardaki 200 günlük SMA’nın üzerinde bir geri dönüş kâfi olacaktır. DOGE’nin tekrar 0,10 dolara ulaşmasıyla, tüm düşüş riskinin ortadan kalkması olası.

Lider altcoin için ufukta bir düzletme mi var?

Ethereum fiyatı, traderların bundan sonra ne yapacakları konusunda başlarını kaşımalarına neden oluyor. Zira fiyat hareketi orta tabanda değerli ölçüde daha yüksek yahut daha düşük bir kavşakta. Pazar gecesi kapanış, Mayıs ayının Ethereum için ne getireceğini belirlemek için hiç bu kadar kıymetli olmamıştı. ETH’nin 1.930 doların altında kapanması durumunda, boğalar kaçmaya başlayacak. Bu yüzden, Mayıs ayı için düzensizlik ve yaklaşık dört kırmızı mum bekleyin.

Boğalar fiyat hareketleri üzerindeki denetimlerini kaybettiler. Ayrıyeten, 1.930 doların üzerindeki tabanı geri alamadılar. Bu yüzden, muhtemelen ETH ay boyunca yaklaşık %25 kıymet kaybedecek. Daha fazla kâr alımı başlayacak ve birinci olarak ETH’nin 1.690 dolar civarında takviye bulmaya çalıştığını göreceğiz. Bu başarısız olduğunda, şimdi yılın en düşük düzeyi olmasa da 1.404 dolara gerçek geniş bir düşüş yüksel ihtimal.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir! 4ETH haftalık grafik

Ancak, boğalar fiyatı üst çekip haftalık kapanışı 1.928 doların üzerinde tutarsa her şey kaybolmuş sayılmaz. Bu noktadan sonra altcoin fiyatının, 2.120 dolar civarındaki birinci çift zirveyi kırdıktan sonra epey değerli hale gelecek bir ralli oluşturmaya başlaması mümkün. Buradan ETH’nin %10’luk bir sıçrama yaparak 2.280 dolara ulaşması mümkün. Bu da %20’lik kârlı bir sıçrama manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap