Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor!

Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor!

Mayıs zirvesinden bu yana kademeli olarak dip seviyelerini belirleyen köklü bir Ethereum DEX platformu, genellikle boğa formasyonu olarak kabul edilen bir alçalan takozun destek seviyesine yaklaştı. Bu formasyon hakkında fiyat tahminlerini paylaşan altcoin analistlerinin yorumlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Uniswap (UNI), %83 düştükten sonra boğa formasyonu hazırlıyor

19 Ocak’ta Uniswap (UNI) uzun vadeli bir destek seviyesini ihlal etti, ancak o zamandan beri yükseliş formasyonu içinde olumlu sinyaller veriyor. ATH seviyesi 45 dolara ulaştığı 1 Mayıs’tan bu yana, UNI’nin fiyatı düşüş eğiliminde. Mayıs ve Aralık ayları arasında 15 dolarlık yatay bölgede dalgalanarak birçok yukarı yönlü hareket başlatmaya çalıştı. Ancak hepsi boşunaydı ve UNI, 19 Ocak 2021’de aşağıdaki kırmızı noktayla işaretlerinin seviyenin altında kapanmak zorunda kaldı. Şimdiye kadar, 22 Şubat’ta ATH seviyesinden %83’lük bir düşüşü temsil eden 7.51 dolara geriledi. Bir sonraki kritik destek seviyesi, Ocak 2021’den temas etmediği bir bölge olan 5 dolar civarında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor! 1

Altcoin boğaları hazırlanıyor

Günlük grafik, UNI fiyatının düşen bir takoz içinde işlem gördüğünü göstermediğinden zaten bir yükseliş formasyonu mevcut. Düşen kama bir yükseliş formasyonudur ve bundan kopuş en olası senaryo olacağı anlamına gelir. Ayrıca, hem MACD hem de RSI, büyük yükseliş farklılıkları (yeşil çizgiler) gösterdi. Boğa eğiliminin tersine dönmesi, sıklıkla bu tür sapmalardan önce gelir. Sonuç olarak, yükseliş takozu ile eşleştirildiğinde, bir UNI atılımı en makul sonuç gibi görünüyor. Bu olursa, en yakın direnç seviyesi 19.50 dolar. Bu, yatay bir direnç bölgesi ve 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor! 2

Dalga sayımlarının analizi

Kripto analisti TheTradingHubb’a göre UNI, bir düzeltme modelinde sıkıştı ve bu da uzun vadeli bir yükseliş eğiliminin takip edilmesinin beklendiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor! 3

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana düşüş eğiliminin, A:C dalgalarının yaklaşık 1:0,618 oranında olduğu bir A-B-C düzeltici yapısı olması muhtemeldir. Siyah renkte, alt dalga sayısı gösterilir. Düşen kamanın şekli, Dalga C’nin bir bitiş köşegenine dönüştüğünü gösterir. Güçlü bir atılım ve yukarı yönlü yükselişi sıklıkla bu tür oluşumlar takip eder.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Tabanları Gören Bu Altcoin, Boğa Formasyonu Oluşturuyor! 4

Sonuç olarak, günlük zaman çerçevesi okumalarını ve fiyat etkinliğini yedekler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap