Analist ‘Patlayacak Dediği’ Altcoin Mücevherlerini Açıkladı!

Analist ‘Patlayacak Dediği’ Altcoin Mücevherlerini Açıkladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist ‘Patlayacak Dediği’ Altcoin Mücevherlerini Açıkladı!

Kripto piyasasının tekrar canlanmasıyla birlikte, yatırımcılar bir sonraki boğa koşusundan yararlanmak için tekrar fırsatlar arıyor. Fakat, mevcut dijital varlıkların geniş yelpazesi göz önüne alındığında, patlayıcı büyüme potansiyeline sahip saklı mücevherleri belirlemek göz korkutucu olabilir. Lakin, kripto uzmanı Abhay H. kıymetli bir çıkış vaat eden 3 küçük hacimli altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Clearpool (CPOOL)

 • Fiyat: 0.0228 dolar
 • Piyasa Kıymeti: 9,200,045 dolar
 • Dolaşımdaki Arz: 403,976,337
 • Toplam Arz: 1,000,000,000

Clearpool, kurumsal borçluların teminatsız DeFi kredilerine erişmesine yardımcı olan yeni bir merkezi olmayan sermaye piyasası. Geliştiricler, projeyi Ethereum ve Polygon Blockchain’lerin üzerine inşa etti. Clearpool, teminatsız likiditeye erişim için dinamik bir kredi piyasası sunuyor.

Yerel tokeni CPOOL, Clearpool protokolü için yardımcı program ve idare tokeni olarak hizmet veriyor. Token sahiplerinin, bunları stake ederek ekosistemle etkin olarak etkileşime girmesi mümkün. Borçlu ve topluluk stake etme süreçlerine katılabilir ve karşılığında mükafatlar kazanabilirler. Ayrıyeten, CPOOL sahipleri, CPOOL mükafatları için uygun olan borçluların beyaz listeye alınması da dahil olmak üzere kıymetli protokol kararları üzerinde oy kullanma yetkisine sahip. Ek olarak, CPOOL tokenleri, bir borç alan havuzuna likidite sağlarken LP tokenleri olarak elde edilir.

Clearpool, FBG Capital, Amber, Jane Street, Auros, Wintermute ve Folkvang üzere değerli kurumlar da dahil olmak üzere önde gelen borçluları kendine çekmeyi başardı. Clearpool’un kredi gösterge tablosu datalarına nazaran, platform aracılığıyla Ethereum ve Polygon Blockchain’lerde yaklaşık 408 milyon dolarlık stablecoin kredisi oluşturuldu.

Clearpool’un yenilikçi Blockchain uygulaması, mevcut finansal ekosistemi büyük ölçüde güzelleştirme potansiyeline sahip. Ayrıyeten, klasik olarak buna direnen bir dalda bile ademi merkeziyetçiliğe yanlışsız ivme kazandırması mümkün.

İkinci sırada Oraichain (ORAI) var

 • Fiyat: 2.14 dolar
 • Piyasa Bedeli: 12,039,051 dolar
 • Dolaşımdaki Arz: 5,615,988
 • Toplam Arz: 19,779,269

Oraichain, çığır açan bir bilgi oracle platformu. Altcoin projesi, akıllı mukaveleleri AI API’leri ile bir ortaya getiriyor ve birbirine bağlıyor. Bu ortada, dünyanın birinci yapay zeka takviyeli bilgi oracle’ı olma unvanına sahip. Platform altı temel alan ve özellik sunuyor. Bunlar: AI Oracle, AI Marketplace, AI Ecosystem, Staking & Earning, Test Cases ve Orai DAO.

Oraichain’in lokal tokenı ORAI. Token, Ethereum’da bir ERC20 tokenı ve BSC’de bir BEP-20 tokeni. ORAI, doğrulayıcıların blok oluşturmaya katılmak ve bilgi taleplerine karşılık vermek için tokeni paylaştığı merkezi olmayan oracle ağını besliyor. Dahası, token sahiplerinin oylama yoluyla platform yönetişimine faal olarak katılması mümkün. Oraichain ağını kullanırken ORAI, AI talepleri için doğrulayıcılar, test hadisesi sağlayıcıları, talep yürütücüleri ve AI-API sağlayıcıları tarafından ödenen bir süreç fiyatıdır.

Aralık 2020’de takım, toplam ORAI token arzının %73’ünü yakarak, tokenomiği değiştirdi. Bu stratejik atak, emisyon programını 2027 yılına kadar düzleştirdi. Böylelikle, ani arz şoklarına karşı müdafaa sağladı ve projenin birinci evrelerinde enflasyonu azalttı.

DeFi iktisadı büyüdükçe, bilhassa yEarn Finance üzere kitle kaynaklı projeler tarafından ele alınmayan bir nişte Oraichain’e olan talep muhtemelen artacak. Platformun eşsiz yaklaşımı, onu dal başkanı Chainlink’ten ayırıyor. Böylelikle, Oraichain’e data oracle bölümünde kıymetli bir oyuncu olarak pozisyon sağlıyor.

Son sıradaki altcoin Polkadex (PDEX)

 • Fiyat: 0.9566 dolar
 • Piyasa Pahası: 7,209,712 dolar
 • Dolaşımdaki Arz: 7,460,000
 • Toplam Arz: 7,460,000

Polkadex Orderbook, hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaların avantajlarını problemsiz bir biçimde birleştiren inanılmaz bir nezaret dışı eşler ortası ticaret platformu. Bunu yaparken, klâsik DEX’lerle yaygın olarak ilişkilendirilen önden çalıştırma, arbitraj, fiyat kayması ve yüksek süreç fiyatları üzere meseleleri ele alıyor.

Polkadex platformunun merkezinde, birden fazla maksada hizmet eden lokal tokenı PDEX yer alıyor. Kullanıcılar Polkadex IDO’larına katılabilir, süreç fiyatlarını ödeyebilir ve ticaret için kullanıldığında fiyat indirimlerinden yararlanabilirler. Ayrıyeten PDEX, kullanıcılara on-chain yönetişime katılma imkanı sağlıyor. Dahası, stake etme yoluyla ek token kazanmak için doğrulayıcı olmaları da mümkün. Son olarak, ağın doğrulayıcılarını ve kollatörlerini aday gösterme yetkisi veriyor.

Polkadex ağındaki idare, Polkadot ağının modelini takip ediyor. Benzeri biçimde, oylara ve ilgili yüklerine dayanıyor. Polkadot üzere, PDEX’in dolanımdaki arzının %50’si her vakit stake edilmiş olarak kalıyor. Bu da ağın güvenliğini ve merkezsizliğini artırıyor. Bu nedenle platform, yatırımcıların çeşitli muhtaçlıklarını karşılayan buyruk defterleri, takaslar, özel botlar ve cross-chain süreçler dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler ve ticaret araçları sunuyor.

Polkadex Network yalnızca bir DEX değil, Polkadex Orderbook, Polkapool ve Polkadex IDO üzere birden fazla bileşeni barındıran Substrat tabanlı uygulamaya özel bir Blockchain. Çeşitli teklifleri, onu traderlar ve yatırımcılar için her şeyi kapsayan bir platform haline getiriyor.

Kuşkusuz Polkadex, acemi ve profesyonel kripto traderları, kurumlar ve Blockchain proje takımları dahil olmak üzere çok çeşitli kullanıcılar için DeFi’ye erişimi demokratikleştirme maksadına istikrarlı bir biçimde yaklaşıyor.

Makaledeki görüşler ve kestirimler uzmana ilişkin olup, muhakkak yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak, yatırım ve trade yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap