Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı?

Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı?

Bitcoin fiyatı 15 Ağustos’tan bu yana kırmızı günlük mumlar kaydediyor. Altcoin piyasasını da tesiri altına alan düşüş, APE, ICP ve SUI fiyatlarını tarihi tabanlara çekti. Bir fırsat kapıda mı? Teknik analistler cevaplıyor…

Bu 3 altcoin bu hafta tarihi tabanları gördü

Internet Computer (ICP)

ICP fiyatı, 18 Şubat’ta yılın en yüksek düzeyi olan 8,23 doların altına düştü. Düşüş, 10 Haziran’da 3,35 dolara yok açtı. Altcoin daha sonra 3,50 dolar yatay dayanak alanında (yeşil simge) sıçradı.

Ancak yükselişi uzun sürmedi. Bilakis, 14 Ağustos’ta direnç çizgisi tarafından tekrar reddedildi. 3 gün sonra ATL fiyatı olan 3,15 dolara düştü. Düşüşe karşın, ICP fiyatı şimdi 3,50 dolar yatay takviye alanının altına kapanmadı. Bunu yapmadığı sürece, yükseliş trendinin bilakis dönme potansiyeli hala devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı? 1

Eğilim devam ederse, ayılar %25 ek düşüş için baskı yapabilirler. Bu da bir sonraki takviyeye 2,58 dolara açabilir. Fiyat tarihi tabanlarda olduğu için, bir sonraki en yakın takviyesi bulmak için 1,61 harici Fib düzeltmesi gerekiyor. Teknik analist Valdrin Tahiri, bu türlü bir urumda fiyatın 4,50 dolara ulaşacağını iddia ediyor. Bu durum tabandan kar alma gayesine %30 çıkar sağlayacak.

SUI (SUI)

SUI fiyatı 22 Haziran’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, en son 13 Ağustos’ta olmak üzere çok sayıda reddedilmeye neden oldu. Ayrıyeten, devam eden düşüşü katalize etti. Sonuç olarak, SUI için tarihi bir taban olan 0,45 dolara yol açtı.

Bir sonraki en yakın dayanak, mevcut fiyattan %15 düşüşle 0,41 dolar. Öte yandan, SUI fiyatı yükselirse, mevcut fiyattan %17’lik yükseliş kelam konusu. Analiste nazaran bu da 0,55 dolardaki alçalan direnç çizgisine denk geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı? 2

Apecoin (APE)

APE fiyatı, 17 Haziran’dan bu yana azalan bir paralel kanalın içinde yer alıyor. Bu kanallar, düzeltici modeller olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, ondan en son bir kopuş en muhtemel senaryo olacak. Lakin, APE fiyatı 17 Ağustos’ta 1,80 dolarlık yatay takviye alanından kırıldı. Böylelikle, ATL düzeyi olan 1,34 dolara ulaştı. Bu bir düşüş işaretidir ve kanaldan kopma mümkünlüğünü riske atar.

Kanalın takviye sınırında güçlü bir sıçrama, %20’lik bir artışla 1,80 dolara yol açabilir. Öte yandan, kanaldan bir döküm, fiyatı mevcut fiyattan %26 düşüşle 1,11 dolara çıkarır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Düzey Verdi: Tabanları Gören 3 Altcoin Fırsat Mı? 3

BNB için 212 dolar kritik

BNB fiyatı son vakitlerde kritik 212 dolar takviyesini korudu. Bu bölgenin değeri, Binance tarafından sunulan ve tasfiye eşiği 212 dolar olan BNB teminatlı kredileriydi. Bu eşik başlangıçta bu yılın Haziran ayında 220 dolar olarak belirlendi. Lakin daha sonra 212 dolara kadar düştü.

Analist MartyParty, CZ’nin borsanın istikrarını korumak için tedbirler alıyor üzere göründüğüne dikkat çekti. TUSD (TrueUSD) için bir cüzdan adresinden Bitcoin (BTC) sattığı ve akabinde geliri BNB satın almak için kullandığı gözlemlendi.

Bu gelişmelerin arsında BNB, kritik düzeye hayli yakın olan 214 dolar bölgesine süreç görüyor. 212 dolar Binance ve BNB’nin sıkıntı durumda kaldığı günlere işaret edecek. Btcpiyasasi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, birçok uzman 25.000 dolar düzeyler beklediği için bu düşüş gerçekleşme ihtimali epey yüksek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap